Чи не працює інтернет в Windows 10 по Wi-Fi, або кабелю після поновлення

Чи не працює інтернет в Windows 10 по Wi-Fi, або кабелю після поновлення

Вітання! У цій статті постараємося розібратися з новою, але вже дуже популярною проблемою, коли після поновлення до Windows 10 перестає працювати інтернет по Wi-Fi, або з мережевого кабелю. Я сам зіткнувся з такою проблемою. У мене ноутбук на Windows 10 взагалі ніяк не реагував на підключення мережевого кабелю.

Розглянемо можливі проблеми з інтернетом, який можуть виникнути після оновлення, або чистої установки Windows 10. Як показує практика, проблеми можуть бути самі різні:

  • Інтернет просто пропадає
  • У диспетчері пристроїв немає бездротового (Wireless) адаптера
  • Немає проводового LAN адаптера
  • Підключення по Wi-Fi, або по кабелю "Обмежено"
  • Немає кнопки включення Wi-Fi.

І ряд інших проблем.

Якщо ви оновилися до Windows 10, у вас перестав працювати інтернет, та й "десятка" вам не дуже сподобалася, то ви можете відкотити систему до Windows 7, або 8 (яка була встановлена ​​до поновлення). Зробити це можна протягом місяця в меню Пуск - Параметри - Відновлення. Ну а якщо нова операційна система вам сподобалася, то можна спробувати виправити виниклі проблеми з підключенням до інтернету. Чим ми зараз і займемося.

І для початку, загальна порада: про будь-які проблеми з інтернетом, спробуйте відключити антивірус. Вимкніть захист на час, що б перевірити, чи не в ньому проблема. Дуже часто, винен саме антивірус. Багато радять перед оновленням взагалі видаляти антивірус.

Windows 10: проблеми з Wi-Fi після поновлення

Давайте спочатку розглянемо можливі проблеми з бездротовою мережею.

1. Якщо, після установки "десятки", ви взагалі не можете виявити Wi-Fi на своєму ноутбуці (стаціонарному комп'ютері), то швидше за все, проблема в драйвері бездротового адаптера. Взагалі, проблема з драйверами - це найпопулярніша проблема.

Пропав Wi-Fi після поновлення до Windows 10

Якщо ви не можете знайти кнопки, що б включити Wi-Fi мережу, не бачите список доступних мереж, а в налаштуваннях, на вкладці Режим "у літаку" є помилка "Неможливо знайти бездротові пристрої на цьому комп'ютері", то швидше за все, вимкнений адаптер "Бездротова мережа", не встановлено драйвер на Wireless LAN адаптер, або драйвер встановлений, але він не працює належним чином (не підходить для нової системи).

Про рішення цієї проблеми я писав в статті: як включити Wi-Fi в Windows 10, коли немає кнопки Wi-Fi і помилка «Не вдалося знайти бездротові пристрої на цьому комп'ютері». Як правило, все вирішується включенням адаптера, а ще частіше - установкою, або оновленням драйвера бездротового адаптера.

Вся проблема в тому, що після поновлення, Windows 10 не завжди встановлює стабільний, працюючий драйвер на Wi-Fi. Все залежить від вашого заліза. Можете зайти в диспетчер пристроїв, і подивитися, чи є там на вкладці Мережеві адаптери , Wireless адаптер (дивіться статтю за посиланням вище). Він може бути з червоним хрестиком, або взагалі бути відсутнім.

Як правило, ця проблема вирішується завантаженням, і настановної драйвера з сайту виробника вашого ноутбука. Уважно завантажуйте драйвер. Потрібно, що б він був саме для вашої моделі, і для Windows 10. Багато виробників ще не випустили драйвера для "десятки", тому, можна спробувати встановити драйвер для Windows 8 (8.1). Знову ж, все залежить від заліза, вбудованого бездротового адаптера.

Якщо у вас стаціонарний комп'ютер, з USB / PCI адаптером, то завантажувати драйвер потрібно з сайту виробника адаптера.

Після примусової установки нового драйвера, Wi-Fi має запрацювати.

2. Помилка "Підключення обмежено" і жовтий трикутник зі знаком оклику біля іконки Wi-Fi.

Ще одна популярна проблемка, яку можна зустріти не тільки після поновлення. Я не буду зараз писати про всіх можливих рішеннях, а просто дам посилання на докладну статтю щодо вирішення проблеми "Підключення обмежено" в Windows 10.

Інші проблеми з інтернетом в Windows 10

1. При підключенні по мережевому кабелю від роутера, або інтернет провайдера.

Як я вже писав на початку цієї статті, якщо при підключенні мережевого кабелю, Windows 10 ніяк не реагує, то оновлюємо драйвера на мережеву карту. І перевіряємо, чи включений адаптер "Ethernet" .

Windows 10: проблеми з інтернетом по кабелю

Ось стаття щодо вирішення цієї проблеми: //help-wifi.com/reshenie-problem-i-oshibok/ne-rabotaet-internet-v-windows-10-posle-podklyucheniya-setevogo-kabelya/

Ну а якщо ви спостерігаєте статус "Обмежено" при при підключенню по кабелю , то в першу чергу потрібно перевірити, чи встановлена галочка навпроти IP версії 4 (TCP / IPv4) у властивостях Ethernet адаптера. Відкриваємо Центр управління мережами , і вибираємо Зміна параметрів адаптера .

рішення помилки

Далі, натискаємо правою кнопкою миші на адаптер  "Ethernet" . І в новому вікні, перевіряємо, чи встановлена галочка біля "IP версії 4 (TCP / IPv4)".

Перевірка підтримки IP версії 4 (TCP / IPv4)

Можете ще виділити пункт IP версії 4 (TCP / IPv4) натиснути на кнопку властивості, і перевірити, чи встановлено автоматичне отримання IP і DNS-адрес.

Переконайтеся в тому, що немає проблем з роутером, або провайдером (наприклад, перевірте роботу на інших пристроях), а потім вже пробуйте оновити драйвер LAN адаптера.

2. Якщо після поновлення немає підключення через 3G / 4G модем.

В такому випадку, проблем так само швидше за все в драйвері для вашого USB модему. Потрібно шукати, завантажувати і встановлювати драйвер для моделі вашого модему, і для Windows 10. Ось тільки проблема може бути в тому, що такого драйвера виробник вашого модему ще не випустив. Шукати драйвер найкраще на сайті виробника модему, або на сайті інтернет-провайдера.

Можливо, вам ще стане в нагоді стаття з налаштування різних підключень до інтернету в Windows 10.

Запускаємо Діагностику мереж Windows

Ще один спосіб, який потрібно спробувати при будь-яких проблемах з інтернетом. Це запуск вбудованої в Windows діагностики та виправлення можливих проблем з мережами.

Натисніть правою кнопкою миші на значок з'єднання з інтернетом, і виберіть Діагностика неполадок .

Діагностика неполадок мереж в

Система почне шукати неполадки, і можливо, якщо щось знайде, запропонує вам їх виправити. Дотримуйтесь інструкцій у вікні діагностики.

Можливо, в результатах діагностики ви побачите помилку "Мережевий адаптер не має допустимих параметрів настройки IP". Про її вирішенні я писав в окремій статті: //help-wifi.com/reshenie-problem-i-oshibok/setevoj-adapter-ne-imeet-dopustimyx-parametrov-nastrojki-ip-windows-10-8-7/

оновлення

У коментарях написали один спосіб, який може допомогти вирішити проблему з доступом до інтернету в Windows 10. Потрібно у властивостях нашого підключення до інтернету прописати гугловський DNS.

Якщо у вас підключення через кабель, то відкриваємо властивості підключення "Ethernet", а якщо по Wi-Fi, то "Бездротова мережа". Виділяємо пункт "IP версії 4 (TCP / IPv4)", натискаємо кнопку "Властивості".

В поле "DNS-сервер" прописуємо 8.8.8.8. У другому полі можете ще прописати 8.8.4.4.

Зміна DNS в Windows 10

Натискаємо "Ok", і перезавантажуємо комп'ютер.

більше рішень

Буду дуже вдячний, якщо ви в коментарях поділіться корисною інформацією про проблеми з інтернетом і їх вирішенні на комп'ютерах з Windows 10. Із задоволенням доповню статтю корисною інформацією.

Так само, ви можете залишати свої запитання за цією статтею.