Як зробити швидкий Wi-Fi роумінг в квартирі?

Як зробити швидкий Wi-Fi роумінг в квартирі?

Добридень!

Порадьте як зробити автоматичне перемикання на кращий сигнал wi-fi в межах квартири. В одному кінці квартири встановлений роутер, в іншому кінці - ретрансляція. При переміщенні по квартирі зі смартфоном не відбувається перемикання на іншу точку (SSID у роутера і репитера однакові).

У всіх смартфонів така проблема з перемиканням?

Чи є якісь способи автоматизувати даний процес без сторонніх програм?

відповідь

Добрий день. Питання хороший. Але чому ви не написали модель роутера, репитера і пристроїв, які підключаєте до Wi-Fi мережі, і на яких спостерігаєте проблеми з "неадекватним" перемиканням між роутером і репитером?

Постараюся пояснити. Коли у нас в будинку, або в квартирі встановлений Wi-Fi роутер і підсилювач Wi-Fi сигналу (або ще один в роутер в режимі підсилювача), то це дві різні точки доступу. Вони транслюють дві Wi-Fi мережі. Навіть якщо ім'я у них одне і пристрої в налаштуваннях відображають одну мережу, це все рівно дві бездротові мережі. Неначе встановлено два роутера. Звичайна ситуація, коли пристрої між цими двома точками доступу перемикаються дуже неадекватно. Можуть довго триматися за мережу зі слабким сигналом, перемикатися в невідповідний момент і т. Д. Більш того, в момент перемикання йде досить тривалий розрив у підключенні до інтернету. Так звані настройки агресивності Wi-Fi роумінгу (які вказують пристрою коли перемикатися на іншу мережу, виходячи їх різних параметрів) задаються в прошивці пристрою. На комп'ютері, наприклад,з властивості Wi-Fi адаптера іноді можна змінити агресивність роумінгу в бездротових мережах.

Є три протоколи: 802.11r, 802.11k, 802.11v. Вони дозволяють організувати швидкий роумінг в Wi-Fi мережі (створити безшовну Wi-Fi мережу) з декількох точок доступу. Кількох роутерів, роутерів + репитеров, модулів Wi-Fi Mesh систем. Пристрої в такий безшовної мережі будуть дуже швидко і непомітно переключатися з однієї точки доступу на іншу. Непомітно для користувача.

Швидкий (безшовний) Wi-Fi роумінг в квартирі

Як ви вже напевно зрозуміли, щоб зробити швидкий роумінг в Wi-Fi мережі в квартирі, будинку, офісі - потрібно обладнання з підтримкою цих протоколів. Якщо у вас звичайний роутер і підсилювач (без підтримки технології Mesh), то зробити це не вийде. Програми, настройки тут не допоможуть. На даний момент є два типи пристроїв, які дозволяють організувати Wi-Fi мережу з швидким роумінгом:

  1. Wi-Fi Mesh систем. На сьогоднішній день є вже доступні моделі. Почитайте статтю по посиланню, яку я залишив. Але навіть на Mesh системах швидкий роумінг за замовчуванням зазвичай відключений в настройках. Це зроблено з тієї причини, що після включення цієї функції можуть виникнути різні проблеми з підключенням старих пристроїв. Як все це працює, я писав у статті безшовний Wi-Fi. Швидкий роумінг (802.11r) в настройках Wi-Fi Mesh систем.
  2. Роутери та підсилювачі (репітери) з підтримкою технології Mesh. За допомогою таких пристроїв можна створити безшовну Wi-Fi мережу, в якій пристрої будуть нормально перемикатися між роутером і репитером. У TP-Link, наприклад, лінійка таких пристроїв називається OneMesh. Писав про них в окремій статті: що таке OneMesh від TP-Link? Налаштування безшовної Wi-Fi мережі на прикладі роутера TP-Link Archer A7 v5 і підсилювача TP-Link RE300.

У мене зараз встановлена ​​Wi-Fi Mesh система з двох модулів. В налаштуваннях включений швидкий роумінг. Взагалі не помічаю ніяких проблем. Начебто одна мережа (один роутер). Але з великим радіусом дії Wi-Fi мережі.

Ось ще статті по темі:

  • Для прикладу: підключення та налаштування TP-Link Deco E3: Mesh Wi-Fi модуль + Mesh підсилювач Wi-Fi сигналу.
  • Вибір роутера для квартири або будинку в 2020 році. Який краще і що вибрати? - так само розповідав про Mesh системах.

Сподіваюся, я зміг відповісти на ваше запитання.