Як роздати інтернет з ноутбука на телефон через Wi-Fi?

Як роздати інтернет з ноутбука на телефон через Wi-Fi?

Не рідко буває ситуація, коли є ноутбук, або стаціонарний комп'ютер, до якого підключений інтернету, і необхідно роздати інтернет на телефон, планшет, або інший пристрій. Звичайно, в такому випадку краще всього використовувати Wi-Fi роутер, до якого можна підключити інтернет і вже від нього підключити інтернет на телефоні, комп'ютері і т. Д. А ось як зробити все це без роутера, я розповім вам в цій статті.

З ноутбука на телефон інтернет можна передати декількома способами. В принципі, це не обов'язково повинен бути ноутбук. Можна використовувати і ПК, але там є деякі нюанси. Справа в тому, що в системних блоках, як правило немає вбудованого бездротового модуля, який відповідає за роботу Wi-Fi і Bluetooth. А в ноутбуках він є. Але якщо у вас звичайний комп'ютер, і ви хочете використовувати його для роздачі інтернету на свої телефони та інші пристрої, то рішення є - покупка і установка додаткового бездротового адаптера. В процесі написання статті залишу посилання на необхідні інструкції, які стануть в нагоді вам в тому випадку, якщо у вас ПК, а не ноутбук.

Є як мінімум три способи, якими можна передати інтернет з ноутбука на телефон:

  • Через Wi-Fi. Це напевно самий популярний, універсальний і відносно простий спосіб. На ноутбуці, який підключений до інтернету (по кабелю, або через USB-модем) ми запускаємо роздачу Wi-Fi мережі (засобами Windows, або через сторонні програми) і до цієї Wi-Fi мережі підключаємо телефон. Це може бути як телефон на Android, iPhone, iPad, інший планшет, комп'ютер і т. Д. Зрозуміло, все це працює без роутера. Так як в кожному смартфоні зараз є Wi-Fi, то проблем з підключенням не буде.
  • Через Bluetooth.  Не знаю, наскільки цей спосіб актуальний, але так теж можна. Простіше, звичайно, роздати інтернет на телефон через Wi-Fi. Але різні ситуації бувають. Іноді доводиться використовувати саме Bluetooth.
  • Через USB кабель.  Цим способом можна передати інтернет з комп'ютера тільки на Android телефон, або планшет. На iOS пристроях це рішення працювати не буде. На телефоні необхідно активувати "Меню розробника" і включити "Налагодження по USB". Після чого підключити телефон до ноутбука через USB кабелю і відкрити загальний доступ до інтернету на комп'ютері.

Чесно кажучи, через Bluetooth і USB кабель інтернет на телефон я ще не передавав. Думаю, про це я якось напишу в окремій статті. Що стосується Wi-Fi, то там все трохи простіше. Вже багато разів налаштовував роздачу Wi-Fi з ноутбука і підключав до цієї мережі свій телефон. Написав вже багато інструкцій на цю тему. Думаю, ви будете використовувати саме це рішення.

Роздаємо інтернет з комп'ютера на телефон без роутера

За допомогою цієї схеми можна роздати інтернет на Андроїд і Айфон. А так же на інші пристрої, в яких є можливість підключатися до Wi-Fi.

Для роздачі нам знадобиться ноутбук, на якому налаштований (встановлений драйвер) і включений Wi-Fi. Або стаціонарний комп'ютер із зовнішнім USB, або внутрішнім PCI адаптером. Якщо у вас такого немає, то читайте статтю як вибрати Wi-Fi адаптер для ПК. Але якщо ви хочете спеціально купувати Wi-Fi адаптер, щоб роздавати інтернет на телефон, то краще вже купити роутер. Нехай найдешевший. Так набагато простіше і зручніше.

Дане рішення може бути без проблем працювати в Windows 10, Windows 8 (8.1) і Windows 7. Якщо у вас Vista або XP, то працездатність не можу гарантувати.

Ніби як все з'ясували. приступаємо:

1 Запустіть командний рядок. Це можна зробити через пошук, або через пеню Пуск. Її потрібно запустити від імені адміністратора (натиснувши на неї правою кнопкою миші). Або через командний рядок  cmd у вікні, яке потрібно відкрити натисканням клавіш Win + R .

В командний рядок скопіюйте команду:

netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = "help-wifi.com" key = "12345678" keyUsage = persistent

Де "help-wifi.com" - це ім'я Wi-Fi мережі яку роздаватиме комп'ютер, а "12345678" - пароль для підключення до цієї мережі. Їх можна змінити і заново виконати команду.

Натисніть Ентер.

Роздача інтернет з ПК на телефон по WiFi

Якщо у вас такий же результат, як у мене на скріншоті, то можна продовжувати. Командую рядок не закривайте його.

2 Виконуємо другу команду. За допомогою цієї команди ми запусків роздачу Wi-Fi. Ноутбук вже буде роздавати Wi-Fi на телефон, але поки без доступу до інтернету. Але так і повинно бути.

netsh wlan start hostednetwork

Копіюємо команду і натискаємо Ентер.

Інтернет по WiFi з ноутбука на телефон

Повинна з'явиться напис, що "Розміщена мережу запущена". На цьому етапі дуже часто з'являється помилка Неможливо запустити розміщену мережу в Windows. Переходьте за посиланням і дивіться рішення.

3 Відкриваємо загальний доступ до інтернету для телефону (Wi-Fi мережі, до якої будемо його підключати). Для цього треба зайти в "Мережеві підключення". Можна натиснути Win + R і виконати команду ncpa.cpl.

Правою кнопкою миші натискаємо на підключення, через яке наш ноутбук підключений до інтернету. Вибираємо "Властивості". Після чого переходимо на вкладку "Доступ", ставимо галочку біля "Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету даного комп'ютера." і зі списку вибираємо підключення зі зірочкою і цифрою в кінці назви. Приблизно ось так:

Загальний доступ до інтернету з комп'ютера для Андроїд і Айфон

Зверніть увагу, що у вас може бути високошвидкісне підключення до інтернету (з ім'ям провайдера, наприклад). А чи не Ethernet, як у мене на скріншоті.

4 Після цих дій вже можна підключати телефон до Wi-Fi мережі яку роздає ноутбук та інтернет вже повинен працювати. Але я раджу зупинити роздачу командою:

netsh wlan stop hostednetwork

І відразу запустити командою:

netsh wlan start hostednetwork

Цю команду (останню) потрібно вводити після кожного вимикання / перезавантаження комп'ютера.

Підключаємо телефон (iPhone, Android) до Wi-Fi мережі через ноутбук

Якщо у вас Айфон або Айпад, то зайдіть в настройки в розділ "Wi-Fi", виберіть Wi-Fi мережу яку роздає ноутбук (якщо ви не міняли ім'я мережі, то це мережа "help-wifi.com"), введіть пароль і підключіться. Все дуже просто.

Роздача інтернету з ноутбука на iPhone

На телефонах, які працюють на Андроїд все точно так же. В налаштуваннях потрібно включити Wi-Fi (якщо він вимкнений), вибрати Wi-Fi мережу яку ми запустили на комп'ютері, ввести пароль і підключитися.

Як роздати інтернет на Андроїд з ноутбука по WiFi

Таким способом можна підключити до інтернету по Wi-Fi практично будь-який телефон без роутера. Використовуючи для цього ноутбук, або ПК.

Корисні посилання по цій темі:

  • Спосіб, який я показував вище, дуже докладно описаний в окремих статтях. Спеціально для Windows 10 - як роздати Wi-Fi з ноутбука на Windows 10. І для Windows 7 - як роздати інтернет по Wi-Fi з ноутбука на Windows 7.
  • Якщо у вас Windows 10, то можна спробувати роздати інтернет на телефон більш простим способом - через мобільний хот-спот.
  • Налаштування роздачі інтернету на телефон за допомогою спеціальних програм.
  • Як роздати Wi-Fi з ноутбука або комп'ютера без роутера
  • Якщо після підключення телефону до комп'ютера все подключаеться, але інтернет не працює, то перевіряйте налаштування загального доступу на комп'ютері.

Таким чином можна дуже швидко і без якихось складних налаштувань підключити свій телефон до інтернету без роутера. Використовуючи для цього тільки ноутбук, або ПК.

Якщо залишилися питання - залишайте їх у коментарях. Завжди відповідаю і намагаюся допомогти, якщо у вас щось не вийшло.