Безкоштовний VPN в браузері Opera. Доступ до закритих сайтів

Безкоштовний VPN в браузері Opera. Доступ до закритих сайтів

Ця стаття буде корисна всім, хто хоче відвідувати якісь заблоковані сайти, або шифрувати дані, які ми переглядаємо в інтернеті. Є така штука, як VPN. Швидше за все, ви вже про неї чули, але напевно як і я, не дуже розумієте що це таке. Я звичайно ж перед написанням статті не полінувався, і трохи почитав на цю тему. Давайте спочатку розберемося, що таке VPN, і навіщо взагалі це потрібно.

VPN (Virtual Private Network) - в перекладі віртуальна приватна мережа. Якщо простою мовою, то VPN дозволяє нам отримувати анонімний доступ до різних ресурсів, і робити це наче з іншої країни. Тобто, наприклад, якийсь сайт заблокований на території нашої країни, і нам потрібно його відвідати. Ми включаємо VPN, і можемо заходити на цей сайт, як ніби ми перебуваємо в іншій країні. Можна підмінити наше місце розташування в інтернеті і IP адреса. До того ж, вся інформація через VPN шифрується.

Ось так просто, запустивши VPN, ми можемо переглядати будь-які сайти, імітувати вихід в інтернет з якоїсь переділеному країни, і при цьому наше з'єднання буде безпечним і анонімним.

Мало хто цим користується, тому що не дуже зрозуміло, як це працює, як налаштувати і все таке. Але, так як зараз деякі органи активно блокують доступ до різних сайтах, то мені здається, що популярність VPN з'єднання буде тільки рости. А тут ще такий популярний браузер як Opera отримав вбудовану функцію VPN. Причому, це абсолютно безкоштовна функція, і трафік там безлімітний.

Якщо у вас інший браузер, то можливо вам знадобиться стаття: VPN для Chrome, Opera, Firefox і яндекс.браузер

Просто є дуже багато сервісів і додатків, які надають VPN на платній основі. Як правило, всі сервіси хороші і робочі, та й коштують не дорого. Але не всі готові платити. А якщо вам захищене з'єднання, і доступ до заблокованих сайтів потрібен з комп'ютера, та й то не завжди, то чому б не використати безкоштовні VPN в самому браузері Opera. Встановлювати і особливо налаштовувати нічого не потрібно. Просто поставити одну галочку в налаштуваннях. Розумію, що не всі користуються браузером Opera. Але ось про таку можливість в інших браузерах я поки що не чув. Як варіант, можна користуватися улюбленим браузером, а Opera тримати для відвідування якихось заблокованих сайтів, або інших завдань.

Як включити VPN в Опері

Якщо браузер Opera ще не встановлено на вашому комп'ютері, то ви його можете завантажити і встановити буквально в кілька кліків з офіційного сайту //www.opera.com/ru. А якщо вже встановлений, і VPN в налаштуваннях ви не знайдете, то подивіться встановлена ​​у вас найновіша версія.

І так, відкриваємо Оперу і заходимо в налаштування. Робиться це ось так:

Налаштування VPN в браузері Opera

Переходимо на вкладку "Безпека", і ставимо галочку біля строчки "Включити VPN" .

Як включити VPN в Опері і отримати доступ до заблокованих сайтів

З'єднання через VPN ми включили.

Налаштування вбудованої функції VPN в Opera

Ви побачите значок, який з'явиться біля рядка введення адреси і пошукових запитів. Якщо він буде блакитного кольору, то це означає, що все відмінно, і Опера сама підібрала для вас оптимальне віртуальне місце розташування. І ви вже працює через безпечне з'єднання, і як ніби з іншої країни.

Натисніть на іконку, і ви побачите інформацію щодо кількості переданих за місяць даних, і ще приємну напис, що у вас безлімітний VPN-трафік. Це дуже круто.

Безкоштовний VPN в Opera

Якщо значок буде помаранчевим, то просто виберіть країну зі списку. Ви в будь-якому випадку можете змінювати країну вашого віртуального розміщення в мережі інтернет. Але якщо вам не принципово, з якої країни ви будете заходити на сайти, то краще залишити "Оптимальне місце розташування".

Перегляд заблокованих сайтів в Opera

Так само, нижче буде відображатися ваш поточний IP-адреса. І ви дуже просто можете вимкнути VPN з'єднання, і включити його назад, коли це необхідно.

Управління функцією VPN в браузері Опера

Як ви вже зрозуміли, у такий спосіб ми підміняємо не просто місце розташування, а й свій IP-адресу. А ще, як я вже писав вище, це безпечне з'єднання, так як весь трафік шифрується.

Мінуси підключення через VPN

Єдиний мінус, про який я знаю, так це падіння швидкості інтернет з'єднання. Це зрозуміло, після включення VPN, ми вже не безпосередньо єднаємося з сайтом, а через проксі-сервер, і при цьому з іншої країни. Так що пінг може трохи збільшиться, а швидкість інтернет з'єднання знизиться. Залежно від обраного сервера, швидкість може просідати по-різному.

Ви можете перевірити швидкість інтернету з включеним VPN, і без. А потім, вибрати в налаштуваннях іншу країну, і перевірити швидкість ще раз.

Чому в Opera не працює VPN

Оновлення статті (22.05.2017). Користувачі почали скаржитися, що останнім часом вбудований в браузері Опера безкоштовний VPN перестав працювати, працює з перервами, або сильно глючить. Є така проблема, сам зіткнувся. Найчастіше, після включення йде постійне "З'єднання ..." з сервером, а сам значок VPN оранжевого кольору (а повинен бути синього).

Чи не працює VPN в Opera.  Помаранчевий значок, з'єднання ...

Вирішити якось цю проблему навряд чи можна. Справа в тому, що після блокування в Україні популярних сайтів ВКонтакте, Однокласники, Яндекс, все активно почали використовувати VPN. І сервера компанії Opera просто не витримують навантаження. Звідси і проблеми в роботі.

Можливо, найближчим часом в Opera вирішать цю проблему збільшенням кількості серверів, або їх потужності. А може і взагалі закриють їх, або зроблять платними. Хоча, це навряд чи. Втратять багато користувачів.

висновки

Ну що, в Opera дійсно зробили класну штуку. Безлімітний VPN, та ще й безкоштовний. Та й сам факт, що не потрібно ніде реєструватися, щось встановлювати і все це налаштовувати, звичайно ж радує. Все налаштовується дуже швидко і просто. Розбереться навіть дитина. Хоча, діти зараз і так краще дорослих в цих справах розбираються 🙂