Wi-Fi Sense в Windows 10. Що це за функція і як її відключить?

Wi-Fi Sense (контроль Wi-Fi) в Windows 10. Що це за функція і як її відключить?

Якщо ви зайшли на цю сторінку, то швидше за все вже знаєте, що в Windows 10 є така функція, яка називається Wi-Fi Sense, або "Контроль Wi-Fi". Раніше, ця функція була на мобільній системі Windows Phone. Але з виходом Windows 10, вона стала доступна і для користувачів звичайних комп'ютерів.

Що ж таке Wi-Fi Sense? Це служба, яка дозволяє вам підключаться до тих Wi-Fi мереж, до яких раніше підключалися ваші друзі з Skype, Facebook, або Outlook, і поділилися паролем до цієї мережі. Це означає, що якщо ви перебуваєте в зоні дії мережі, до якої підключався ваш друг, і поділився ключем до цієї мережі, то ваш ноутбук без проблем підключиться до неї, без запиту пароля. Точно так же, ваші друзі зможуть підключаться до хот-спотів, до яких підключалися ви, і поділилися паролем.

За замовчуванням, функція "Контроль Wi-Fi" в Windows 10 включена і працює. При підключенні до Wi-Fi, коли будете вказувати пароль, ви побачите такий пункт "Дозволити доступ до мережі для моїх контактів".

Ділимося паролем до Wi-Fi в Windows 10

Якщо поставити галочку, то ваші друзі зможуть підключаться до цієї мережі без пароля. Працювати ця функція буде тільки в тому випадку, якщо ви зайшли через свою обліковий запис Майкрософт, а не через локальну запис.

Що поганого в службі Wi-Fi Sense, і навіщо її відключати?

Насправді, штука цікава, і поганого в ній я думаю нічого немає. Але і на практиці нею навряд чи б хтось користувався. Правда, є один момент, це "стеження", якщо це можна так назвати. В налаштуваннях Windows 10, а точніше на сторінці налаштувань "Контроль Wi-Fi", зрозуміло написано про те, що використовуючи "Контроль Wi-Fi", ви вже згодні з тим, що система буде знати ваше місце розташування. Там не написано, але ця інформація буде відправлена ​​на сервери компанії Майкрософт, точно так же, як і багато іншої інформації.

Погано це, чи добре, чим це загрожує, ніхто не знає, але все і так спантеличені тим, що Windows 10 збирає дуже багато інформації про користувача, а тут ще й місце розташування через службу Wi-Fi Sense. Тому, багато її просто відключають. Я звичайно ж сумніваюся, що після відключення, дані про місцезнаходження вже нікуди не передаються, але так багатьом спокійніше.

Якщо вам цікава моя думка, з приводу збору різних даних системою Windows 10 (а судячи з того, що пишуть в інтернеті, в Майкрософт знають про користувачів все), то я думаю, що потрібно забути про це і просто користуватися. Інші сервіси вже давно збирають про нас різну інформацію, ті ж пристрої Apple, а Майкрософт в новій версії своєї системи просто відкрито про це заявила, ось і почався шум навколо цього. Якщо вам так спокійніше, то можете виконати рекомендації щодо відключення стеження, які пишуть в інтернеті. Але і після цього немає ніяких гарантій, це потрібно розуміти.

Все одно, нікуди ми не дінемося. Ну, посидимо ще рік, або два на Windows 7 (а звідки ми знаємо, що вона не стежить), і що? А потім перейдемо на нову систему, нас просто непомітно змусять.

Відключаємо Wi-Fi Sense в Windows 10

Відкрийте панель з швидкими налаштуваннями, і виберіть пункт Усі параметри .

всі параметри

Далі, перейдіть в розділ Мережа й Інтернет .

Налаштування мережі та інтернет

Натискаємо на пункт Управління параметрами мережі Wi-Fi .

Можна деактивувати цю функцію Wi-Fi Sense в Windows 10

Ви побачите сторінку з настройками функції Контроль Wi-Fi. Що б відключити цю функцію, просто встановіть два перемикача біля пунктів  Підключення до запропонованих відкритим хот-спотів та підключать до мереж, доступ до яких надали мої контакти в положення Вимкнути.

Як відключити Контроль Wi-Fi

Все, служба Wi-Fi Sense відключена.