Tenda AC5 - потужна і технологічна новинка від компанії Tenda

Tenda AC5 - потужна і технологічна новинка від компанії Tenda

Компанія Tenda представила новий двохдіапазонний маршрутизатор з потужним процесором і підтримкою великої кількості різних функцій і технологій. Модель: Tenda AC5. Я вже познайомився з цим роутером. Його огляд ви зможете почитати на нашому сайті трохи пізніше, а зараз я хочу розповісти вам про основні функції та фішках нового Smart-роутера від компанії Tenda. Є в ньому як мінімум одна цікава функція, якої точно немає у конкурентів. По крайней мере, я поки не зустрічав на інших пристроях.

Для початку давайте подивимося, як виглядає Tenda AC5. Адже незважаючи на те, що це маршрутизатор, я вважаю, що зовнішній вигляд відіграє велику роль при виборі цих пристроїв.

Нова модель виконана в корпусі з чорного пластику. Дуже цікава текстура лицьовій панелі. Спереду індикатори і логотип компанії. З боків отвори для вентиляції, а ззаду все кнопки і роз'єми. 4 антени, які можна складати і повертати. Потужність антен 5 dbi.

Tenda AC5

А тепер про функції і можливості цієї новинки.

потужний процесор

Працює Tenda AC5 на потужному процесорі з частотою 1 ГГц, який виготовлений по 28-нм технології. Для маршрутизатора за таку ціну (приблизно 30 доларів), це дуже потужне залізо. Він без проблем буде справлятися зі стрімінга ігор, або переглядом відео в форматі 4K. Цією продуктивності так само вистачить для завантаження торрентів і інших ресурсоємних завдань.

Двохдіапазонний, з підтримкою 802.11ac Wave 2.0 

Звичайно ж Tenda AC5 може роздавати Wi-Fi мережу відразу в двох діапазонах: 2.4 ГГц і 5 ГГц. Більш того, в цьому роутере є підтримка технології 802.11ас Wave 2.0 і MU-MIM. Це дозволяє отримувати сумарну швидкість до 1167 Мбіт / с по Wi-Fi мережі.

Робота MU-MIMO на Tenda AC5

Саме завдяки 802.11ас Wave 2.0 реалізована підтримка MU-MIMO, і маршрутизатор може працювати з декількома пристроями одночасно. Продуктивність і швидкість збільшується в кілька разів.

Beamforming +

Технологія, завдяки якій Tenda AC5 може направляти Wi-Fi сигнал в певному напрямку. Це дозволяє поліпшити покриття бездротової мережі. Працює це приблизно ось так:

Beamforming + в Tenda AC5

Так само може побут створений окремий канал між самим маршрутизатором і клієнтом (телефон, планшет, ноутбук). Для більш стабільного бездротового з'єднання.

Функція автоматичного копіювання параметрів підключення зі старого роутера

Якщо у вас раніше вже був налаштований маршрутизатор, то Tenda AC5 може автоматично скопіювати параметри підключення до інтернету (ім'я користувача, пароль) зі старого пристрою. Досить з'єднати їх мережевим кабелем і активувати функцію.

Завдяки цьому, можна налаштувати маршрутизатор ще швидше. Такий функції я ще не бачив на пристроях інших виробників.

Управління зі смартфона або планшета через додаток Tenda WiFi

Ви зможете управляти своїм роутером, де б ви не знаходилися. Додаток Tenda WiFi для мобільних пристроїв працює через хмару.

Можна керувати підключеними пристроями і при необхідності блокувати їх. Змінювати потужність сигналу Wi-Fi мережі, і велика кількість інших налаштувань. Дуже зручний додаток, про який я постараюся написати в окремій статті.

Інші функції:

  • Робота в різних режимах. Tenda AC5 можна налаштувати не тільки як маршрутизатор. Він так само може працювати як ретрансляція (посилювати Wi-Fi мережу), WISP, або точка доступу.
  • Режим сну для економії електроенергії.
  • Окрема кнопка для швидкого відключення Wi-Fi мережі.
  • Підтримка IPTV.
  • Гостьова Wi-Fi мережу.
  • Простий веб-інтерфейс для управління маршрутизатором.

У компанії Tenda вийшло розробити маршрутизатор, у якого на даний момент просто немає конкурентів у співвідношенні ціна / продуктивність / функціонал.