Зовнішні точки доступу від TP-Link. Огляд на прикладі TP-Link CPE510

Зовнішні точки доступу від TP-Link. Огляд на прикладі TP-Link CPE510

У компанії TP-Link є серія бездротових зовнішніх точок доступу. Називається вона Pharos. У цій серії є кілька практично однакових пристроїв: CPE520, CPE510, CPE220 і CPE510. Відрізняються вони в основному потужністю антен, і підтримкою діапазону 5 ГГц. Дві старші моделі працюють на частоті 5 ГГц, а молодші на 2.4 ГГц. У мене на огляді сьогодні зовнішня точка доступу TP-Link CPE510.

Напевно відразу потрібно відповісти на головне питання: для чого потрібні зовнішні точки доступу? Це багатофункціональні пристрої, які можуть працювати в різних режимах. А головне їхнє завдання, це прийом або передача бездротового сигналу поза приміщенням. Простіше кажучи, за допомогою цих пристроїв можна організувати бездротове з'єднання на вулиці. Вони призначені для роботи в різних погодних умовах. Захищені від вологи і ударів блискавки. Можуть працювати в температурному режимі від -30 ℃ до +70 ℃.

TP-Link CPE510

Найчастіше зовнішні точки доступу використовують для створення бездротового з'єднання на великій відстані. Наприклад, якщо взяти дві точки TP-Link CPE510, то можна налаштувати з'єднання на відстані більше 15 кілометрів. В такому випадку, одну точку ми налаштовуємо в режимі "Access Point", а другу як "Клієнт". Таким чином, наприклад, можна передати інтернет між двома будинками. Які знаходяться на великій відстані. Про режими роботи я розповім більш докладно.

Як вони виглядають, кріпляться і що в комплекті?

В комплекті сам пристрій, кабель живлення, PoE адаптер, стяжки для кріплення і інструкція.

Комплектація зовнішніх точок доступу TP-Link

Пристрій виконаний з якісного пластика. Все дуже щільно зібрано. Корпус монолітний. Тільки знизу можна побачити кришку, яка прикриває порти. Все зроблено для роботи точки доступу під дощем і снігом.

Під заглушкою знаходиться роз'єм для підключення заземлення, два LAN порту (один з них з підтримкою PoE) і кнопка Reset.

Порти TP-Link CPE510

Як ви вже напевно зрозуміли, тягнути окремий кабель живлення до зовнішньої точки доступу не потрібно. Харчування підключається з мережевого кабелю (технологія PoE). До адаптера підключаємо харчування, мережевий кабель від роутера або до роутера (модему, комп'ютера) і всього один кабель йде до TP-Link CPE510. За яким передається харчування і мережеві дані. Кабель може бути до 60 метрів. Так само можна перезавантажувати пристрій з адаптера. Кнопка "Remote Reset".

PoE адаптер зовнішньої точки доступу

Наскільки я зрозумів, то закріпити її можна тільки на трубі. Кріплення на стіну не передбачено. Але при необхідності, можна щось придумати. Фіксується все потужними стяжками, які є в комплекті.

Кріплення зовнішньої точки доступу TP-Link

Зверніть увагу на індикатори, які знаходяться збоку.

TP-Link CPE510 працює на процесорі від Qualcomm Atheros з частотою 560 МГц. Встановлено спрямована антена потужністю 13 дБі з подвійною поляризацією. Передача Wi-Fi на відстань більш ніж 15 кілометрів. Є можливість вибору частоти (5/10/20/40 МГц) і регулювання потужності передавача. Для управління можна використовувати утиліту Pharos Control.

Режими роботи і можливості зовнішніх точок доступу TP-Link

Як ми вже з'ясували, режимів роботи у даного пристрою дуже багато. Два основні режими: "Точка доступу" і "Клієнт". У першому режимі пристрій роздає Wi-Fi сигнал, а в другому працює як приймач.

Якщо розглядати цей пристрій для побудови мережі на відстані, то тут застосовується схема з'єднання "точка-точка", або "точка-многоточка". Виглядає це ось так:

Режим роботи точка-точка

За допомогою TP-Link CPE510 (або аналогічних пристроїв) можна підключиться до провайдера по WISP. Який роздає інтернет по Wi-Fi мережі.

Так само є режим роботи ретранслятор, міст, маршрутизатор і маршрутизатор WISP. Вибір режиму роботи в панелі управління:

Вибір режиму роботи TP-Link CPE510

Розберемося докладніше:

  • Точка доступу. Це коли ми підключаємо інтернет до точки доступу від роутера, або модему, а вона роздає його по Wi-Fi. Але при цьому, роздавати IP-адреси буде сам маршрутизатор.
  • Клієнт. Може виступати в ролі провідного адаптера, для підключення до іншого Wi-Fi мережі.
  • Ретранслятор. Повернення до нормального режиму підсилювача вже існуючої Wi-Fi мережі. Збільшує радіус дії. Детальніше про роботу ретрансляторів читайте тут.
  • Міст. Трансляція Wi-Fi мережі з іншим ім'ям і паролем. Даний режим дуже схожий на попередній. Тільки в результаті бездротова мережа буде ні одна, а дві.
  • Точка доступу з маршрутизатором. По суті, це звичайний режим роутера. Коли інтернет від провайдера можна безпосередньо підключити до зовнішньої точки доступу. У нашому випадку це TP-Link CPE510.
  • Точка доступу і клієнт маршрутизатор.  Почитайте опис вище на скріншоті. Я так і не зрозумів, що це саме за режим 🙂 Походу, це підключення до провайдера по бездротовій мережі (WISP) і роздача інтернету на інші пристрої.

Ось таке багатофункціональний пристрій. Чекаю ваших коментарів і відгуків про TP-Link CPE510. Напишіть, як ви використовуєте ці пристрої.