Як дізнатися, чи є Smart TV в телевізорі?

Функція Smart TV в телевізорі: є чи ні, як перевірити?

Я написав уже ряд різних статей про Smart телевізорах, і судячи з коментарів, не всі розуміють, чи є в їх телевізорі Smart TV. А що стосується підключення до інтернету, так там взагалі темний ліс. Я вирішив в окремій статті докладно розповісти, як можна перевірити і дізнатися, чи є в телевізорі функція Smart TV. Упевнений, що у більшості користувачів це питання навіть не виникає, так як багато хто вже в процесі вибору телевізора орієнтуються на наявність, або відсутність функції Smart TV. Але раз народ запитує, значить комусь ця інформація може стати в нагоді. Думаю, це буде особливо актуально для власників щодо старих телевізорів (яким років 5-8). Буває, що коробки від телевізора вже немає, документів теж, модель телевізора невідома, і чи є в телевізорі Смарт ТВ - незрозуміло. У будь-якому випадку, якщо у вас сучасний телевізор,і ви хочете дізнатися, чи є в ньому функція Smart TV, то ця стаття вам допоможе.

Поради підійдуть для телевізорів всіх виробників: LG, Samsung, Sharp, Sony, Philips, Toshiba, DEXP, TCL, Hisense, Panasonic і т. Д. Для початку кілька слів про саму функції Smart TV. Це операційна система (програма), яка встановлена ​​в телевізор і розширює його функціонал. Грубо кажучи, телевізор з Smart TV - це як великий планшет. На нього можна встановлювати додатки, виходити в інтернет, дивитися Ютуб, дивитися відео через інші програми або браузер і т. Д.

На сьогоднішній день, телевізори Samsung працюють на своїй системі Tizen OS. На свої телевізори компанія LG так само встановлює фірмову систему webOS, а телевізори інших виробників (Toshiba, TCL, Philips, Sony і т. Д.) Працюють на операційній системі Android TV. Важливий момент: якщо в телевізорі є Smart TV, то в ньому обов'язково є можливість підключення до інтернету. З мережевого кабелю і / або по Wi-Fi. Якщо телевізор не Smart, то до інтернету його не підключити. Про це теж дуже часто запитують. Але наявність LAN-порту на телевізорі ще не означає, що в ньому є Смарт ТВ і можливість підключення до інтернету. Детальніше про це в окремій статті: навіщо LAN роз'єм на телевізорі.

Як перевірити наявність функції Smart TV на телевізорі?

Розумний телевізор, чи ні - визначити не складно. Найпростіше - подивитися технічні характеристики. Дізнавшись модель свого телевізора, завжди можна подивитися технічні характеристики на будь-якому сайті (краще, звичайно, на сайті виробника). На коробці, або в документах так само повинна бути ця інформація. Зазвичай, на коробці красується напис "Smart TV". Можна на пульті дистанційного керування знайти кнопку для виклику меню Smart TV. Так само можна звернути увагу на екран завантаження при включенні телевізора. Цих способів більш ніж достатньо. Давайте розглянемо їх більш детально.

Підтримка Smart TV вказана в технічних характеристиках

Навряд чи ви знаєте модель свого телевізора. Тому, нам потрібно її дізнатися. Якщо коробки і документів немає (там можна подивитися модель), то зверніть увагу на наклейку, яка повинна бути на задній стороні телевізора. Там точно вказана модель. Так само можна глянути в налаштуваннях телевізора, там може бути пункт "Інформація про пристрій", або щось типу цього.

Дізнатися модель телевізора і наявність Smart TV

У мене, наприклад, Philips 43PUS7150 / 12. Просто вводимо виробника і модель в пошуковий рядок Google, або Яндекс і дивимося технічні характеристики (наявність Smart TV) на якомусь сайті. Найкраще в результатах видачі знайти офіційний сайт виробника телевізора.

Чи є підтримка Smart TV: пошук по моделі

У характеристиках бачимо інформацію про функції Smart TV, там вказана операційна система (в моєму випадку це Android). Це означає, що в телевізорі є підтримка Smart TV.

Як визначити наявність Смарт ТВ в телевізорі

Для прикладу, на сайті LG:

Чи є Smart TV в телевізорі LG

Точно так само можна подивитися характеристики будь-якої моделі телевізора на сайті Samsung, Sony і т. Д. Так само можна дивитися характеристики в популярних інтернет-магазинах. Там навіть простіше і зрозуміліше.

Шукаємо кнопку виклику меню Smart TV на пульті ДУ

Якщо телевізор зі Смарт ТВ, то на пульті дистанційного керування повинна бути кнопка виклику цієї функції. Давайте на прикладі різних пультів подивимося, як вона може виглядати.

Кнопка виклик меню Smart TV на пульті телевізора

На цій кнопці зазвичай нанесена іконка у вигляді будиночка, або напис "Smart", "Smart TV".

Екран завантаження телевізора

На моєму телевізорі Philips, при завантаженні з'являється напис Android. Тільки її можна побачити після відключення живлення від телевізора, коли телевізор повністю завантажується, а не виходить з режиму очікування.

Перевіряємо наявність функції Smart TV по екрану завантаження

Думаю, так завантажуються всі телевізори, які працюють на Android TV. Можливо, при включенні телевізорів LG і Samsung (які працюють на інших OS) при старті так само з'являється якась інформація, яка повідомляє про те, що в вашому телевізорі є підтримка Smart TV.

В результаті перевірки:

  • У телевізорі є Smart TV. Потрібно підключити телевізор до інтернету і можна використовувати всі фішки розумного телевізора. Я, наприклад, тільки YouTube дивлюся. Іншими програмами взагалі не користуюся. Інструкції по підключенню телевізорів до інтернету ви можете знайти у відповідному розділі нашого сайту і в статті Як телевізор підключити до інтернету. Практично на всіх нових телевізорах є вбудований Wi-Fi. Але якщо є можливість, то я б радив підключати телевізор до роутера за допомогою мережевого кабелю.
  • У телевізорі немає Smart TV. В цьому випадку варіантів небагато. Змиритися з цим, купити новий телевізор, або купити Smart приставку (яка працює на Android) і підключити її до телевізора. Таким способом можна отримати всі можливості розумного телевізора без вбудованої підтримки цієї функції. Але доведеться витратиться на приставку.

Якщо не змогли визначити наявність, або відсутність підтримки Смарт ТВ - пишіть модель свого телевізора в коментарях, постараюся підказати.