TP-LINK TL-MR6400 і Archer MR200 - 4G LTE (3G) роутери зі слотом для SIM-карт

TP-LINK TL-MR6400 і Archer MR200 - 4G LTE (3G) роутери зі слотом для SIM-карт

Шукав сьогодні щось на сайті TP-LINK, і випадково зайшов в розділ 3G / 4G маршрутизаторів. І крім старичків, типу TP-LINK TL-MR3220, побачив там дві нові моделі:  TP-LINK Archer MR200 і  TP-LINK TL-MR6400 . Зайшов, подивився, виявилося дуже цікаві пристрої. Ми вже знаємо, що є роутери, які підтримують роботу з 3G / 4G модемами. Підключаємо модем в USB-порт роутера, і він роздає інтернет. А нові моделі роутерів від TP-LINK працюють інакше. У самому роутері, вже є слот під SIM-карту. Просто вставляємо в роутер будь-яку SIM-карту, і він роздає інтернет. Тобто, модем вже вбудований в роутер.

Чесно кажучи, до цієї пори не думав навіть, що такі пристрої є на ринку (не рахуючи мобільних роутерів). Але, як виявилося, є. У ASUS є моделі 4G-AC55U, і 4G-N12. У них так само є слот під SIM-карту.

На вигляд роутери однакові. Виглядають симпатично:

Фото TP-LINK TL-MR6400

Це звичайні маршрутизатори, які так само вміють працювати зі звичайним Ethernet підключенням. На обох роутерах є по 3 LAN-порту, 1 WAN-порт, і один слот під SIM-карту. USB на жаль немає. А не завадив би.

4G LTE (3G) роутер від TP-LINK зі слотом під SIM-карти

Вставивши SIM-карту, роутери зможуть працювати не тільки в мережах 4G LTE, а й в мережах 3G, і навіть 2G. Все залежить від покриття мережі. До речі, прийом мобільного мережі повинен бути дуже хороший. Дві знімні антени, це як раз 4G-антени. Wi-Fi антени вбудовані.

Роутери з підтримкою 4G LTE і 3G

Archer MR200 і TL-MR6400, це звичайні роутери, але зі слотом під SIM-карти, і вміють працювати в мережах 4G LTE.

У чому відмінність TP-LINK Archer MR200 від TL-MR6400?

4G / Wi-Fi-точка доступу Archer MR200 трохи могутніше в плані бездротової мережі. Є підтримка Wi-Fi 5 GHz, і стандарту 802.11ac. Швидкість Wi-Fi до 433 Мбіт / с (на частоті 5 ГГц).

У моделі TP-LINK TL-MR6400 в цьому плані все трохи простіше. Немає підтримки частоти 5 GHz, і максимальна швидкість Wi-Fi - 300 Мбіт / с. Більше ніяких відмінностей я не побачив.

Інформації за цими моделями поки що мало. Якщо вірити цінами в Яндекс Маркеті, то ціна на ці роутери буде приблизно 130 доларів. Зрозуміло, що Archer MR200 буде трохи дорожче.

У таких роутерів однозначно є майбутнє. Вони відмінно підійдуть усім, хто користується доступом в інтернет через мобільну мережу, і коли потрібно надати доступ для декількох пристроїв. Наприклад, в селах, де немає можливості підключити кабельний інтернет. Просто підключаємо SIM-карту, і отримуємо доступ до інтернету. Не потрібно возитися з модемами.

Такий роутер можна без проблем використовувати в місті, просто підключивши до нього провідний інтернет. А вставивши SIM-карту, можна відправитися на дачу. Головне, що б була можливість підключити роутер до електромережі. Так як автономно вони звичайно ж не працюють. Якщо потрібна автономність, то дивіться моделі типу TP-LINK M5250.

Було б круто, якби зробили ще одну модель, більш бюджетну. А то роутери, про які я писав вище, бюджетними не назвеш. А так, цікаві моделі, з задоволенням зробив би більш детальний огляд Archer MR200, або TL-MR6400. Думаю, така можливість ще буде. Розповім вам докладніше про ці моделі.