Установка і настройка 3G CDMA антени на прикладі провайдера Інтертелеком

Установка і настройка 3G CDMA антени на прикладі провайдера Інтертелеком

3G інтернет в Україні найбільш популярний в невеликих містах і селах. Це і не дивно, адже в місті можна підключити звичайний Ethernet, платити за нього набагато менше ніж за 3G, а швидкість отримувати в десятки разів вище. Серед 3G провайдерів, найкраще покриття напевно у Інтертелеком. Якщо у великих містах проблем з покриттям практично немає, то в селах сигнал не скрізь стабільний, так що там стабільний, в багатьох випадках його практично немає, а якщо і є то працювати в інтернеті практично неможливо.

У таких випадку, ситуацію може виправити спеціальна 3G CDMA антена. Зараз ми детально розглянемо процес установки і настройки CDMA антени для провайдера Інтертелеком. Якщо у вас інтернет від Інтертелеком (про налаштування яку я писав тут), і працює він у вас дуже кепсько: низька швидкість, або взагалі не хоче підключиться, то швидше за все у вас просто поганий сигнал, погане покриття.

Якщо ви вже купили антену, то можете відразу переходити до її налаштування, перегорніть цю сторінку трохи нижче. Якщо ви тільки думаєте про покупку, то я зараз розповім як зрозуміти чи антену вам потрібна, як подивитися рівень сигналу, і що потрібно купити для установки антени. Головна мета установки 3G CDMA антени, це збільшити швидкість інтернету, в нашому випадку Інтертелеком. Ставимо антену, збільшуємо рівень мережі і збільшується швидкість, все просто. Повірте, установка антени може приймати значно більшу швидкість інтернет з'єднання, перевірено на власному досвіді. Внизу цієї статті викладу скріншоти перевірки швидкості без антени і з неї.

Якщо антени у вас ще немає, то спробуйте збільшити швидкість способом, який я описував в статті про налаштування модему за допомогою програми AxesstelPst EvDO BSNL 1.67. Заодно, подивіться, який у вас рівень сигналу показує програма AxesstelPst EvDO BSNL, і вже вирішите, потрібно вам купувати антену, чи ні.

Купити саму антену й усе, що потрібно для її установки можна в точках продажу вашої провайдера, або у дилерів, які як правило працюють по районних центрах. Вони вам продадуть все що потрібно. Правда, можливо дорожче ніж в звичайному магазині. Якщо ви хоч трохи в цьому розбираєтеся, то можете замовити антену і все інше в якомусь інтернет-магазині. Якийсь конкретний магазин порадити не можу, не купував через інтернет.

Що потрібно для установки 3G CDMA антени, і як вибрати антену:

  • Ясна річ, що нам знадобитися сама CDMA антена . Вони є різні, відрізняються в основному потужністю 27 dBi, 24 dBi, 21 dBi, 19 dBi, 14 dBi. Тут вже потрібно дивитися. Якщо в програмі AxesstelPst EvDO BSNL ви бачите що сигнал у вас дуже поганий, то купуйте найпотужнішу антену. У будь-якому випадку, потужність не буде зайвою. Якщо ви хочете просто посилити сигнал, то можна взяти щось по простіше.

    Як вибрати 3G антену ІнтертелекомЯк ви можете бачити вище на фото, антенна у мене потужністю в 14db. Але, потрібно враховувати те, що без антени у мене сигнал є, приблизно 50% від максимального.

  • Далі нам знадобиться кабель , який буде йти від антени до модему. Кабель приблизно такий же як йде до антени від телевізора, але він трохи тонше (наскільки я знаю, можна використовувати і звичайний телевізійний, але краще купити спеціальний). Якщо ви хочете заглиблюватися в цю справу, то краще за все купити кабель RG 58. А якщо такого не знайдете, то постарайтеся знайти кабель з опором в 50 ОМ. Якщо ви будете купувати в магазині, то вам там запропонують кабель. На ньому краще не економити. Відразу приблизно розрахуйте скільки метрів вам його ПОНАБ (де буде стояти антена і модем, як будете прокладати кабель). Краще візьміть з запасом. Я, наприклад, кабель Satline RG-58 50 Ом.
  • Так само нам потрібен перехідник з кабелю, який буде йти від антени, до модему . Виглядає він приблизно ось так:

    Перехідник до від антени до модемуУ мене модем Novatel U720. Перехідник потрібно купувати для вашого модема, зверніть на це увагу. Там, наскільки я знаю, не для кожної моделі модему окремий перехідник на різниця є. Коли підете за покупкою перехідника, то запам'ятайте, або запишіть модель вашого модему (написана як правило на наклейці), або візьміть модем собою.

  • Ще нам знадобитися коннектор для кабеля типу F (начебто не помилився в назві) для того, що б з'єднати кабель від антени з перехідником. А ще, краще, купіть відразу два. Може бути, що з вашої антени вже буде виходить кабель, до якого потрібно підключитися через цей коннектор. У моєму випадку, потрібен тільки один такий коннектор, так як у мене кабель підключається до самої антени. Якщо купите два, нічого страшного, вони недорогі. Нижче на фото я покажу як він виглядає.
  • Ну і потрібен якийсь кронштейн для антени. Хоча, це вже справа індивідуальна. Все залежить від того, де ви будете ставити антену. У мене, наприклад, вона стоїть на горищі. Хтось зміцнює її над будинком на дерева і т. Д. Я ще про це напишу.

Ну, начебто все. Якщо ви вже все купили, то можна приступати до роботи. А якщо ні, то збережіть цю сторінку, скупіться і тоді продовжимо :)

Самостійна установка 3G CDMA антени Інтертелеком

Беремо викрутку, ніж, антену, кабель і йдемо туди, де ми будемо ставити нашу антену. Як я вже писав, я встановив на горищі. Ці антени ніби як розраховані для установки під відкритим небом. Але ви самі розумієте, що так вона вийде з ладу набагато швидше. Та й ще буде стирчати на очах. А установка на горищі у мене не викликала ніяких проблем. Я маю введу, що швидкість і сигнал не нижче. Так навіщо встановлювати її під дощем, сонцем і вітрами.

Відкручуємо пластмасову кришку на антені, зачищаємо один кінець кабелю, вставляємо його в антену і затискаємо. Головне, уважно дивіться, що б центральний провідник не торкає до екрану. Має вийти приблизно так:

Підключаємо кабель до 3G антени

Закручуємо віко на самій антені і фіксуємо її приблизно в тому стані, в якому вона у вас буде висіти. Поки її сильно не закріплюйте. Якщо ви знаєте в якому приблизно напрямку знаходиться базова станція вашого оператора (в моєму випадку Інтертелеком), то встановіть антену в цьому напрямку. Якщо ви встановлюєте її в селі, то пробуйте встановити в напрямку районного центру, або найближчого великого міста. Швидше за все, базова станція десь там.

Установка антени Інтертелеком на горищі

Приблизно зафіксували антену, і прокладаємо кабель до модему. Як це зробити, потрібно вже дивитися по ситуації. Як правило, випускають кабель на двір і прокладають його через вікно. Я вчинив інакше: у мене на веранді стелю з вагонки, і я зробив невеликий отвір в кутку, через яке і проклав кабель.

Значить прокладаємо кабель до модему. Зачищаємо другий кінець кабелю і накручуємо на нього коннектор, про який я писав вище. Виглядає це приблизно ось так:

Зачищаємо кабелі і прикручуємо коннектор

У мене сам коннектор трохи більше самого кабелю (він від телевізійного кабелю, а той більше товстий), але нічого, все працює, потрібно буде поміняти. Далі беремо наш перехідник від модему і прикручуємо його до конектора:

З'єднуємо кабель від антени з перехідником модему

Далі перехідник підключаємо до модему а модем до комп'ютера.

Підключення антени до модему Інтертелеком

Ось і все, установка антени закінчена. Підключайтеся до Інтернету і можете перевіряти швидкість. Ви напевно запитали б, чому ми добре не зафіксували антену. Так, я пам'ятаю, ми ще спробуємо її налаштувати.

Налаштування 3G CDMA антени на максимальний прийом і швидкість

Антену то ми встановили, але що якщо вона нічого не дала в плані поліпшення сигналу, або може сигнал взагалі пропав, якщо ми десь зле зачистили кабель. Я раджу обов'язково провести ще настройку антени. Можливо, її потрібно повернути в інший бік, або підняти вище.

Зробити це зовсім не складно, я докладно про це писав у статті нижче про налаштування модему (антени) за програмою AxesstelPst EvDO BSNL. Встановлюємо програму налаштовуємо і дивимося який у нас сигнал. Можете відключити антену від модему і подивитися як зміняться параметри в програмі AxesstelPst EvDO BSNL. У мене ось такі параметри:

Налаштування антени програмою AxesstelPst EvDO BSNL

Нагадаю: параметр  DRC Requested повинен бути як-якнайвище, і стабільніше. В ідеалі - 3.072 Mbps. А параметри  RX1, RX2 і Ec / Io повинні бути якомога нижче. Чим вони нижче, тим краще. Цифри, які ви бачите у мене, це приблизно достатній рівень мережі.

Що би налаштувати встановлену нами антену найімовірніше знадобитися два чоловіки: одному потрібно стежити за показниками в програмі AxesstelPst EvDO BSNL, а іншого переміщати антену. Постарайтеся знайти максимальний рівень сигналу. Коли такий буде знайдений, надійно зафіксуйте антену.

На цьому установку і настройку можна вважати закінченою. Думаю, що у вас все вийшло.

Який приріст в швидкості роботи інтернету може дати антена?

Ще на початку статті я писав, що покажу скріншоти перевірки швидкості інтернету Інтертелеком до установки антени і після. Хоча, у мене не максимальний рівень сигналу, він у мене достатній. Потрібно напевно встановлювати більш потужну антену. 14db для мене замало.

Швидкість без антени (модем під стелею):

Швидкість Інтертелеком без антени

Швидкість з встановленої антеною:

Швидкість інтернету після установки антени

Ось такі результати. Начебто непогано, але можна домогтися кращих результатів, потрібна більш потужна антена.

Друзі, ще один дуже важливий рада. Ви коли підключіть до модему антену (перехідник), цей самий перехідник найкраще примотати до модему ізолентою, або скотчем. Справа в тому, що сам роз'єм під антену на модемі дуже ніжний, і дуже легко ламається. Я вже на одному модемі (Huawei EC 306) зламав. Довелося самому розбирати і паяти. А якщо примотати кабель перехідника до корпусу модему, то сам роз'єм не буде весь час рухатися, і не обламається. Мені це відразу радили в магазині в офісі Інтертелеком. Я чомусь не послухав.

Чекаю ваших відгуків в коментарях. Може потрібно щось дописати в статті, або я щось не так написав, все поправимо. Так само, задавайте питання, якщо у вас виникли якісь труднощі з установкою, або налаштуванням. Всього доброго!