Налаштування Wi-Fi роутера TP-LINK TL-WR1045ND і TL-WR1043ND

Налаштування Wi-Fi роутера TP-LINK TL-WR1045ND і TP-LINK TL-WR1043ND

У цій інструкції ми будемо налаштовувати відразу два маршрутизатора: TP-LINK TL-WR1045ND і TP-LINK TL-WR1043ND. У мене є модель TL-WR1045ND, вже приблизно тиждень користуюся цим роутером, і вирішив підготувати докладну інструкцію по його підключення й налаштування.

Але, так як моделі TL-WR1043ND і TL-WR1045ND практично нічим не відрізняються, то інструкцію вирішив зробити відразу для двох роутерів. Зовні ці маршрутизатори повністю однакові, панель управління так само однакова. Просто TP-LINK TL-WR1045ND трохи новіше, дорожче і краще в плані продуктивності.

Налаштування роутера TP-LINK TL-WR1045ND

І ще, він підтримує 3G модеми, в порівнянні з TL-WR1043ND. Чомусь, в більшості інтернет-магазинів не вказано, що цей роутер може роздавати інтернет з 3G USB модемів. Але, на офіційному сайті ця інформація є. Я вирішив перевірити, зробив скидання налаштувань, і просто підключив свій модем Huawei EC 306-2 в USB-порт, і інтернет відразу заробив. Взагалі нічого не налаштовував. Якщо ви плануєте налаштовувати TP-LINK TL-WR1045ND на роботу з 3G модемом, то можете ще подивитися статтю: як підключити 3G / 4G USB модем до Wi-Fi роутера TP-LINK.

У більшості випадків, ці два роутера купують для підключення до провідного інтернету. Тому, розглянемо настройку підключення до провайдера, налаштуємо Wi-Fi мережу, встановимо пароль, захистимо настройки маршрутизатора, і якщо потрібно, виконаємо настройку IPTV. Це найнеобхідніші налаштування, яких практично ніколи не бракує, і після яких, можна без проблем користуватися інтернетом через Wi-Fi роутер.

Я покажу як налаштувати роутер через браузер. Якщо ви для настройки хочете використовувати утиліту, яка йде на диску з роутером, то можете виконати настройку по цій інструкції: швидке налаштування роутера TP-LINK через утиліту Easy Setup Assistant (з диска).

Як підключити TP-LINK TL-WR1045ND (TL-WR1043ND) і зайти в налаштування?

З підключенням все дуже просто. Перш за все, зафіксуйте три антени. Потім, підключіть блок живлення, і включіть його в розетку. Якщо індикатори живлення залишаться загорілися, то увімкніть живлення кнопкою на задній панелі.

Далі, за допомогою кабелю, який йде в комплекті, з'єднайте маршрутизатор з комп'ютером. На роутере кабель підключаємо в жовтий LAN роз'єм, а на комп'ютері в мережеву карту. Потім, в WAN роз'єм роутера підключіть кабель від провайдера, або від модему.

Підключення TP-LINK TL-WR1045ND (TL-WR1043ND)

Якщо немає можливості підключитися по кабелю, то можна підключиться до Wi-Fi мережі роутера, і налаштовувати по бездротовій мережі. Заводське назву мережі, і пароль для підключення (PIN), зазначений знизу маршрутизатора на наклейці. Там же вказано адресу, заводський пароль та ім'я користувача, за яким можна зайти в налаштування роутера TP-LINK TL-WR1045ND.

Стандартні дані та IP-адреса для входу в настройки TP-LINK TL-WR1045ND

Відкриваємо будь-який браузер, і переходимо за адресою  tplinkwifi.net (IP-адреса 192.168.0.1 так само працює). Вводимо ім'я користувача та пароль, і потрапимо в веб-інтерфейс маршрутизатора.

Як зайти в налаштування роутера TL-WR1045ND (TL-WR1043ND)

Якщо не можете зайти в налаштування, вже пробували настроїти свій маршрутизатор, або він раніше був налаштований для іншого провайдера, то бажано зробити скидання налаштувань до заводських, що б старі настройки нам не заважали. Для цього, натисніть і 10 секунд потримайте кнопку "WPS / Reset".

Скидання налаштувань на TP-LINK TL-WR1045ND і TL-WR1043ND

На передній панелі загоряться всі індикатори, і роутер буде перезавантажений.

Якщо все ж не виходить зайти в налаштування, то дивіться статтю: що робити, якщо не заходить в налаштування роутера на 192.168.0.1 або 192.168.1.1.

Налагодження підключення до інтернету (Динамічний IP, PPPoE, L2TP)

Це найважливіші настройки. Вам потрібно з'ясувати, який тип підключення до інтернету використовує ваш інтернет-провайдер. У знати всі необхідні дані для підключення, якщо вони необхідні. Швидше за все, у вас Динамічний IP, PPPoE, PPTP, або L2TP. Задати ці параметри потрібно на вкладці "Мережа" (Network) - "WAN".

Залежно від вашого підключення, відкривайте потрібний спойлер, і дивіться інструкцію з налаштування.

динамічний IP

Це найпростіший тип з'єднання, в плані налаштування. Вибираємо його в випадаючому меню "Тип підключення WAN", і натискаємо на кнопку "Зберегти" (Save).

Налагодження підключення до інтернету

Такий же тип з'єднання потрібно вибрати, якщо ви підключили роутер до модему.

Деякі провайдери, до цієї пори роблять прив'язку по MAC-адресу. Якщо у вас такий провайдер, то дивіться цю статтю. Там я показував як клонувати MAC-адресу на прикладі TP-LINK.

Відразу після збереження налаштувань, інтернет через роутер вже повинен працювати. Налаштування PPPoE на TP-LINK TL-WR1045ND

Вибираємо тип підключення PPPoE, задаємо ім'я користувача і пароль (які видає провайдер), потім перевіряємо, виставлено чи автоматичне підключення, натискаємо на кнопку "Підключити", і якщо з'єднання з провайдером буде встановлено, зберігаємо налаштування.

Налаштування PPPoE на TP-LINK TL-WR1045ND

Налагодження підключення L2TP і PPTP

Тут все так само, як у випадку з PPPoE. Вибираємо в меню, що випадає своє підключення L2TP, або PPTP. Вказуємо ім'я користувача, пароль, і IP-адреса (ім'я сервера). Виставляємо автоматичне підключення, і пробуємо встановити з'єднання з провайдером. Якщо з'єднання є, і інтернет працює, зберігаємо налаштування.

Налаштування L2TP, PPTP на роутері TP-LINK TL-WR1043ND

Якщо інтернет через роутер вже працює, то можна продовжувати настройку. Але, найголовніше, ми вже зробили. Якщо до установки роутера у вас на компьютра було високошвидкісне підключення, то воно вже не потрібно. Його не потрібно запускати, і можна видалити. Роутер сам буде встановлювати це підключення, ми його тільки що налаштували.

Налаштування Wi-Fi і установка пароля на TP-LINK TL-WR1045ND і TP-LINK TL-WR1043ND

Перейдіть на вкладку "Бездротовий режим" (Wireless). Тут потрібно змінити назву Wi-Fi мережі (SSID), і вказати регіон. Для збереження налаштувань натискаємо на кнопку "Зберегти" (Save).

Налаштування Wi-Fi на TP-LINK TL-WR1043ND

Установка пароля на Wi-Fi мережу

Перейдіть на вкладку "Захист бездротового режиму" (Wireless Security). Виділіть пункт "WPA / WPA2 - Personal (рекомендується)" , виставте параметри версії і шифрування, як на скріншоті нижче, і в поле "Пароль PSK" придумайте і запишіть пароль, який буде використовуватися для захисту вашої Wi-Fi мережі. Пароль повинен бути мінімум 8 символів.

TP-LINK TL-WR1045ND: установка пароля на Wi-Fi

Не забудьте зберегти настройки. І потрібно перезавантажити роутер. Це можна зробити з панелі управління, на вкладці "Системні інструменти" - "Перезавантаження" (Reboot), натиснувши на кнопку "Перезавантажити".

Після перезавантаження, роутер буде транслювати бездротову мережу з новим ім'ям, яке ви задали в налаштуваннях. Для підключення, потрібно використовувати встановлений пароль.

Зміна пароля admin. Захист налаштувань маршрутизатора

При вході в web-інтерфейс маршрутизатора, ми вказуємо пароль та ім'я користувача. Заводські admin і admin. Так ось, цей пароль краще змінити, що б ніхто не зміг отримати доступ до налаштувань.

Зробити це можна на вкладці "Системні інструменти" (System Tools) - "Пароль" (Password).

Вказуємо спочатку чинне ім'я користувача і пароль, а потім, придумуємо новий пароль. Ім'я користувача можете залишити admin.

Зміна пароля admin на TP-LINK

Налаштування IPTV на роутерах TL-WR1045ND і TL-WR1043ND

Якщо ваш провайдер пропонує послуги IPTV, то налаштувати його можна на вкладці "Мережа" (Network) - "IPTV".

IPTV на роутерах TL-WR1045ND і TL-WR1043ND

Досить вибрати режим роботи. Якщо у вас є приставка, то вибираємо "Міст", вказуємо LAN порт, зберігаємо налаштування і підключаємо STB-приставку до вибраного LAN порту.

Якщо ж потрібно транслювати IPTV по Wi-Fi і кабелю, наприклад, для перегляду на комп'ютері, або планшеті, то виберіть 802.1Q Tag VLAN, і включіть IGMP Proxy.