Що таке двохдіапазонний Wi-Fi роутер (Dual-Band Wi-Fi)?

Що таке двохдіапазонний Wi-Fi роутер (Dual-Band Wi-Fi)? Як він працює і чи варто купувати

Вирішив підготувати невелику статтю по дводіапазонним роутера. Розповісти що це за пристрої, чим вони відрізняються від звичайних роутерів, що таке Wi-Fi 5GHz, і чи варто зараз купувати двохдіапазонний маршрутизатор. Думаю, ця стаття зараз як ніколи буде актуальна, так як Wi-Fi 5GHz тільки починає входити в наше життя. Практично всі нові пристрої (смартфони, планшети, ноутбуки і т. Д.) Вже мають підтримку нових мереж 5GHz. А виробники мережевого обладнання вже випустили по кілька моделей дводіапазонних маршрутизаторів. І головне, вже є моделі за дуже доступною ціною.

Двохдіапазонний роутер - це звичайний роутер, який просто може транслювати дві Wi-Fi мережі (тому він і Dual-Band). Як і всі звичайні маршрутизатори, він роздає Wi-Fi на частоті 2.4ГГц (вона зараз найпоширеніша, і практично всі Wi-Fi мережі працюють на цій частоті). Але він же двохдіапазонний, тому, ще він транслює Wi-Fi мережу на частоті 5ГГц. Це основна особливість дводіапазонного роутера, і то що відрізняє його від звичайного роутера.

Це ми з'ясували. Давайте тепер розберемося що означає Wi-Fi 5GHz.

Що таке Wi-Fi 5GHz?

Як я вже писав вище, зараз в основному всі Wi-Fi мережі працюють на частоті 2.4GHz. Так як ця частот вже дуже завантажена, і технологія Wi-Fi розвивається, то розробили підтримку Wi-Fi мереж на частоті 5GHz. Це дозволило не тільки перейти на частоту, яка практично вільна, але і збільшити швидкість Wi-Fi. Простіше кажучи, з'явилося більше можливостей.

Що таке Wi-Fi 5GHz (Dual-Band)

Що стосується стандартів бездротової мережі, то новий і найшвидший стандарт 802.11ac працює тільки в діапазоні 5ГГц. Частота 5ГГц підтримує тільки 802.11n і 802.11ac.

Основні переваги, які побачить звичайний користувач: практично повна відсутність перешкод, а це значить стабільна робота Wi-Fi з'єднання, і вище швидкість інтернету по Wi-Fi. А якщо ви не плануєте переходити на нову частоту, то можете спробувати збільшити швидкість свій бездротової мережі порадами з цієї статті.

Але, якщо у вас дуже багато сусідніх Wi-Fi мереж, і через це постійні обриви з'єднання, і низька швидкість по Wi-Fi, то перехід на Wi-Fi мережу 5ГГц це найправильніше рішення.

Як працює двохдіапазонний роутер (Wireless Dual Band)?

Працює він як і звичайний маршрутизатор. Просто він буде транслювати дві Wi-Fi мережі. І якщо ваш пристрій, який потрібно підключити до Wi-Fi вміє працювати з мережами на частоті 5ГГц, то воно буде бачити дві бездротове мережі. Одна з яких буде на новій частоті. Підключаємося до неї, і отримуємо всі переваги нової технології. Як правило, це більше швидкості.

Схема роботи дводіапазонного роутера (Dual-Band Wi-Fi)

А ті пристрої, що не притримують 5GHz будуть підключатися до мережі 2.4GHz. От і все.

Що стосується якихось відмінностей, то їх немає. Хіба що в панелі управління маршрутизатором потрібно буде задати налаштування (ім'я, пароль) для двох Wi-Fi мереж. Якщо вам не потрібна наприклад мережу на частоті 2.4GHz, то її можна відключити. Все це робиться в налаштуваннях маршрутизатора.

Я вже писав про налаштування дводіапазонного роутера TP-LINK Archer C20i. Можете подивитись.

Що потрібно для переходу на Wi-Fi 5GHz?

Нам знадобитися тільки двохдіапазонний роутер, і пристрої, які підтримують dual-band Wi-Fi (2.4ГГц / 5ГГц). Все це можна подивитися в характеристиках вашого смартфона, планшета, і т. Д. За підтримки нових мереж, я писав окрему статтю: чому ноутбук, смартфон, або планшет не бачить Wi-Fi мережу 5 GHz.

Перехід на Wi-Fi 5 GHz

Якщо у вас не всі пристрої підтримують dual-band Wi-Fi, то нічого страшного. Вони будуть підключатися до мережі 2.4ГГц.

Для стаціонарного комп'ютера, або навіть для ноутбука можна придбати зовнішній Wi-Fi приймач з підтримкою dual-band Wi-Fi.

Що стосується самих дводіапазонних роутерів, то вже на даний момент вибір є, і не маленький. Практично у кожного виробника є моделі з різної цінової категорії. Той же Tp-Link Archer C20i. Недорогий, цікавий маршрутизатор. Варто приблизно 40 доларів. Є моделі подешевше, наприклад: Xiaomi Mini Wifi, Netis WF2710, Belkin Wireless N450 Dual-Band Router F9K1105ru. Є звичайно ж і більш дорогі моделі: Asus RT-AC51U, TP-LINK Archer C50, D-Link DIR-825 / AC, Zyxel Keenetic Extra, Asus RT-N56U і т. Д.

Вибір дійсно великий. Ще трохи, і залишаться тільки Dual-Band маршрутизатори.

Чи варто купувати двохдіапазонний маршрутизатор і переходити на Wi-Fi 5ГГц?

Я вважаю, що однозначно варто. Я ось недавно купив не дешевий роутер Asus RT-N18U. Так ось, він без підтримки мереж 5ГГц. І вже після покупки я зрозумів, що помилився з вибором. Адже за ці гроші можна було вибрати двохдіапазонний роутер, який був би актуальним набагато довше, ніж цей.

Тому, я вважаю, що немає практично ніякого сенсу купувати звичайні роутери без підтримки 5ГГц. Думаю, зі мною багато хто погодиться. Особливо, якщо ви купуєте роутер дорожче 40 доларів. Якщо ви хочете взяти недорогий маршрутизатор, наприклад TP-LINK TL-WR741ND, то так, за ці гроші двохдіапазонний роутер не купити. А якщо ви хочете витратити пристойну суму, то беріть тільки роутер з підтримкою мереж 5ГГц. В іншому випадку, це просто марна трата грошей. Адже через рік, а може й раніше, ви вже захочете перейти на Wi-Fi 5ГГц, і будете купувати новий роутер.

А якщо у вас зараз все добре працює, немає проблем з Wi-Fi і швидкістю, то не бачу сенсу купувати новий маршрутизатор. Краще ще трохи почекати. З'явиться більше нових моделей, ну і ціна на дводіапазонні роутери повинна трохи впасти.

Діліться в коментарях своєю думкою з приводу Dual-Band маршрутизаторів.