TP-Link TL-WR820N N300 - огляд, відгуки, тест швидкості і покриття Wi-Fi мережі

TP-Link TL-WR820N N300 - огляд, відгуки, тест швидкості і покриття Wi-Fi мережі

Бюджетні роутери завжди користуються великою популярністю. Це зрозуміло, тому що за невелику ціну можна отримати простий роутер, який в більшості випадків буде без проблем справлятися з щоденними завданнями. У компанії TP-Link до недавнього часу в трійці найбільш доступних пристроїв були TL-WR840N, TL-WR740N і TL-WR841N. Це хороші, недорогі і дуже популярні маршрутизатори, які вже перевірені часом. Але напевно через те, що останнім часом на ринку з'явилося багато дешевших роутерів від інших компаній, в TP-Link розробили маршрутизатор TP-Link TL-WR820N, які ми зараз будемо оглядати.

TL-WR820N (N300) - це найдоступніший роутер від TP-Link на даний момент. Його ціна приблизно 399 грн. (14 доларів, або 950 рублів). За цю ціну ми отримуємо роутер від одного з кращих виробників мережевого устаткування. Серед конкурентів у цієї моделі устрою від менш відомих, які нещодавно з'явилися на ринку та відверто китайських виробників. Упевнений, що ця бюджетна модель буде дуже добре продаватися на нашому ринку.

TP-Link TL-WR820N

Якщо вам потрібен простий роутер для невеликого будинку або квартири, завдання якого забезпечити підключення до інтернету для декількох комп'ютерів, телефонів, планшетів та інших пристрій, і що найголовніше - є завдання заощадити при покупці, то TL-WR820N вам однозначно підійде. Цей роутер забезпечує підключення до інтернету по Wi-Fi мережі на швидкості до 300 Мбіт / с. Крім цього на ньому встановлені досить потужні антени, є підтримка технології MIMO 2x2, IPTV, IPv6 і безліч інших функцій, які реально працюватимуть і швидше за все вам знадобляться.

Давайте розглянемо характеристики TP-Link TL-WR820N більш докладно:

 • Швидкість бездротового підключення 300 Мбіт / с. Підтримка стандартів 802.11b / g / n.
 • За потужний і стабільний Wi-Fi сигнал відповідають дві антени потужністю 5 дБі. Антенні не знімні.
 • 1 WAN-порт і 2 LAN-порту. Швидкість портів стандартна для пристроїв цього класу - до 100 Мбіт / с.
 • Є підтримка IPTV (режим моста, VLAN тег, IGMP Proxy / Snooping).
 • Підтримка протоколу IPv6.
 • На TL-WR820N можна запустити окрему Wi-Fi мережу для ваших гостей і друзів (з особливими настройками).
 • Батьківський контроль, контроль доступу, можливість швидкої блокування Wi-Fi клієнтів в web-інтерфейсі маршрутизатора.

Можна довго розповідати про технічні характеристики і функціях, але я вважаю, що зовнішній вигляд самого пристрою і панель управління (веб-інтерфейс) мають велике значення. Зовнішній вигляд TL-WR820N ми зараз розглянемо більш докладно. Хочу додати лише кілька слів про веб-інтерфейсі (панель управління, сторінка з настройками роутера - як завгодно). На цю модель встановлена ​​нова панель управління. Я так розумію, вона була розроблена спеціально для простих, бюджетних маршрутизаторів. Дуже проста, зрозуміла і сучасна панель управління. Наприкінці огляду прикріплений кілька скріншотів.

Огляд TP-Link TL-WR820N

Поставляється цей маршрутизатор в невеликій упаковці, яка виконана вже в новому стилі. На самій упаковці нанесена інформація про деякі технічні характеристики та особливості цієї моделі.

Упаковка TP-Link TL-WR820N

Всередині я знайшов сам роутер, блок живлення на 0.6A, мережевий кабель та інструкцію.

Комплектація роутера TL-WR820N

Повернемося безпосередньо до самого роутера. Абсолютно новий дизайн. До цього у TP-Link не було пристроїв навіть в схожому дизайні. Зверху білий матовий пластик хорошої якості. Нижня частина і антени виконані з сірого пластика. Біла частина розбавлена ​​логотипом копанні і сіркою смужкою, на якій розташовані три індикатори (LAN, WAN і Wi-Fi). Зверху так само є отвори для охолодження (з боків).

Фото роутера TL-WR820N N300

Індикатори не яскраві. Горять зеленим кольором. Індикатор WAN може горіти помаранчевим (чи то червоним) кольором при проблемах з підключенням до інтернету.

Світлодіодні індикатори на роутері TP-Link

Знизу теж є отвори для вентиляції, невеликі ніжки (правда не гумові), наклейка із заводською інформацією і отвори для кріплення роутера на стіну.

TP-Link TL-WR820N: вид знизу

Що стосується портів і кнопок, то тут все дуже скромно. Ззаду знаходиться 1 WAN і 2 LAN порту. Поєднана кнопка WPS / Reset і роз'єм для підключення живлення. От і все.

Порти і кнопки на TL-WR820N

Сам роутер середнього розміру. Не забуваємо, що це бюджетна модель.

Фото роутера TL-WR820N

Зовнішній вигляд цього маршрутизатора мені сподобався. Він однозначно виглядає краще за більшість своїх конкурентів (а то і більше дорогих моделей). Це стосується і якості збірки, і самого пластику.

Панель управління

Я вже писав, що TP-Link TL-WR820N працює на новій прошивці, з новою панеллю керування. Виглядає вона ось так:

Веб-інтерфейс TP-Link TL-WR820N

Є простий майстер швидкого налаштування. Сам веб-інтерфейс складається з 4 розділів:

 • Головна сторінка "Пристрій", на якій відображаються підключені до роутера пристрою. Є можливість швидко заблокувати потрібний пристрій.
 • Вкладка "Мережа", де можна змінити налаштування підключення до інтернету.
 • "Бездротовий режим" - тут можна змінити ім'я Wi-Fi мережі, пароль, або відключити Wi-Fi мережу.
 • Ну і останній розділ - "Додаткові налаштування". Там знаходяться всі налаштування даного маршрутизатора.

Нова панель управління TP-Link TL-WR820N

Можна змінити мову панелі управління. На моєму роутере був доступний Російську та Українську мову.

TL-WR820N: швидкість і покриття Wi-Fi мережі

Я в оглядах рідко роблять тест швидкості підключення і пишу про покриття Wi-Fi мережі (так як в цьому плані багато що залежить не тільки від роутера), але TL-WR820N вирішив все таки протестувати, так як роутер бюджетний, і при виборі багато хто боїться, що такі пристрої сильно ріжуть швидкість і дають дуже слабке покриття бездротової мережі.

У мене звичайне підключення до інтернету зі швидкістю 100 Мбіт / с. Тип підключення: Динамічний IP (DHCP). Так виходить, що буду порівнювати TL-WR820N з роутером ASUS RT-N18U. Котра зараз у мене встановлений, і який дорожче TP-Link TL-WR820N в 5 разів!

Я просто відключив RT-N18U і підключив на його місце роутер від TP-Link. Ніякі настройки на TL-WR820N не міняв, тільки поставив пароль на Wi-Fi мережу.

Перше, що мене здивувало, так це те, що бюджетний 820-тий виявився більш потужним в плані покриття Wi-Fi. На комп'ютері (з адаптером TP-Link Archer T2UH AC600) там де від ASUS було завжди покриття на 3 поділу, при підключенні до TP-Link рівень мережі був максимальний - 4 поділу.

Потужність покриття Wi-Fi мережі TP-Link TL-WR820N

На iPhone рівень мережі так само був на одну поділку вище, ніж зазвичай (при підключенні до ASUS). Все таки антени потужністю 5 дБі роблять свою справу. На ASUS антени потужністю 2 дБи. Правда, там їх 3 штуки. Але ми то знаємо, що кількість антен на радіус покриття бездротової мережі не впливає.

Що стосується швидкості, то тут я був здивований ще більше. Через TP-Link TL-WR820N швидкість підключення виявилася вище майже в 2 рази, в порівнянні з моїм Асус. Робив приблизно по 5 вимірів. На комп'ютері у мене швидкість завжди приблизно 35 - 50 Мбіт / с. Роутер встановлений приблизно в 10 метрах і через дві стіни. І для діапазону 2.4 ГГц це в принципі нормальна швидкість. Але TL-WR820N показав швидкість завантаження в середньому 70 - 80 Мбіт / с, а швидкість вивантаження так взагалі майже 100 Мбіт / с (максимальна!). Середній пінг 2 - 4 ms.

Швидкість Wi-Fi на TP-Link TL-WR820N

Ось ще заміри з iPhone X:

Тест швидкості WI-FI роутера TP-Link TL-WR820N N300

Це так само приблизно в 10 метрах від роутера TP-Link (який був встановлений замість Асус) і через 2 стін (не бетонні). Біля комп'ютера. Третій скріншот (де швидкість помітно вище), це виміри безпосередньо біля самого роутера.

Чесно кажучи, я не знаю чому такі результати. За ідеї, через мій ASUS RT-N18U, в якому я трохи розчарувався, швидкість повинна бути вище. І покриття Wi-Fi краще. Сам роутер більш потужний і набагато дорожче. Але TP-Link TL-WR820N обігнав його по всі показниками. Звичайно, через більш потужного заліза, RT-N18U може бути більш стійкий до навантажень. Але це дуже складно протестувати. Може Acус вже трохи втомлений (працює вже кілька років), або потрібно було поекспериментувати з налаштуваннями (канал, ширина, режим роботи). Але факт залишається фактом - навіть бюджетний роутер може показати відмінні результати в плані швидкості підключення і радіусу дії бездротової мережі.

Це ні в якому разі не порівняння цих двох маршрутизаторів. Просто я хотів показати вам, на що здатний TL-WR820N в звичайних умовах.

висновки

Хороший, бюджетний роутер. В інтернеті вже можна знайти відгуки про TP-Link TL-WR820N, і вони в основному позитивні (за винятком різних причіпок, типу гумових ніжок, тільки двох LAN-портів і т. Д.). Єдине, що мене трохи засмутило в цьому роутере, це відсутність режиму бездротового мосту (WDS). Він би тут точно не завадив. Сподіваюся, його зможуть додати в наступних версіях прошивки. Або хоча б в новій апаратній версії. Звичайно ж дуже порадувала швидкість підключення по Wi-Fi і потужний сигнал бездротової мережі.

Обов'язково залишайте в коментарях свою думку і відгуки про TL-WR820N.