Як включити Wi-Fi на ноутбуці Lenovo?

Як включити Wi-Fi на ноутбуці Lenovo?

Ноутбуки Lenovo не відрізняються особливою примхливістю в плані з'єднання по бездротовій мережі, але іноді, щоб включити Wi-Fi на ноутбуці Lenovo, доводиться неабияк попітніти. Особливо, якщо це не дуже нова модель ноутбука, і на ньому встановлена ​​Windows 7, або Windows 8 (або навіть XP). У Windows 10 все якось простіше. Хоча, я на своєму ноутбуці після установки Windows 10 ніяк не міг включити Wi-Fi. Писав про це в одній зі статей на сайті. Але проблема вирішилася досить швидко. У статті про це так само напишу.

Звичайно ж, в залежності від моделі ноутбука, встановленої операційної системи і різних налаштувань - причини можуть бути різні. Але як показує особистий досвід і інформація, якою зі мною часто діляться в коментарях, частіше за все не вдається підключитися ноутбук Lenovo до Wi-Fi через те, що він відключений перемикачем на корпусі ноутбука, або сполучення клавіш на клавіатурі. Тому, ці два способи ми розглянемо в першу чергу. Ну і звичайно ж дуже часто на ноутбуці просто не встановлений драйвер бездротового модуля.

Давайте по порядку:

1 Якщо в треї у вас іконка бездротової мережі із зірочкою, то це означає, що все добре. Натискайте на неї, вибирайте потрібну мережу і підключайтеся.

Доступні Wi-Fi мережі на ноутбуці Lenovo

2 Якщо там взагалі немає значка Wi-Fi, а замість нього іконка "мережевого підключення" (Ethernet), то я практично впевнений, що на вашому ноутбуці Леново не встановлено драйвер на Wi-Fi. Приблизно так виглядає ця ікона:

Ні іконки WiFi на ноутбуці Lenovo

А в диспетчері пристроїв, на вкладці "Мережеві адаптери" ви не побачите бездротового адаптера (Wireless, WLAN).

Ні Wi-Fi в диспетчері пристроїв Lenovo

В такому випадку, вам потрібно завантажити і встановити потрібний драйвер. Я вже писав про це в окремій статті: Wi-Fi на ноутбуці Lenovo: як завантажити драйвер і утиліту.

3 Ну і третій варіанти, якому присвячена ця стаття, це коли Wi-Fi адаптер є, ніби все працює, але іконка Wi-Fi з червоним хрестиком і статус "Немає підключення - Ні доступних підключень", або "Бездротова мережа - Відключено".

Бездротова мережа відключена на ноутбуці Lenovo

У моєму випадку, в Windows 10 кнопка Wi-Fi була просто неактивна. А перемикач бездротової мережі в параметрах не працював. Я писав про це в статті Бездротова мережа - Відключено в Windows 10. Там я як раз з цією проблемою зіткнувся на ноутбуці Lenovo.

Якщо у вас такий же випадок, не вдається включити бездротову мережу на ноутбуку, то дивіться і застосовуйте рішення з цієї статті.

Механічний перемикач Wi-Fi

На багатьох моделях ноутбуків Lenovo є окремий перемикач, який призначений для відключення і включення бездротового з'єднання. Потрібно перевірити, чи є такий перемикач на вашому ноутбуці. Може ви, або хтось інший випадково перевели його в положення "Викл." Тому, бездротовий зв'язок відключена.

Найчастіше він знаходиться попереду ноутбука. Може бути збірку, або десь біля клавіатури. Біля перемикача повинна бути ікона бездротової мережі.

Ноутбуки Lenovo: механічний перемикач Wi-Fi

Якщо такий перемикач є на вашому ноутбуці, то переконаєтеся, що він в положенні "Вкл.". Якщо там все включено, то вимкніть і знову ввімкніть.

Можна так само виконати перезавантаження ноутбука. Якщо ноутбук не побачить бездротові мережі відразу після використання спеціального перемикача.

Поєднання клавіші Fn на ноутбуці Lenovo для включення Wi-Fi

На нових моделях, на які виробник рекомендує встановлювати Windows 10, поєднання клавіш  Fn + F7 (з іконкою літака) служить для включення і відключення режиму "в літаку". Але не виключено, що за допомогою цього поєднання клавіш в окремих випадках так само можна включити Wi-Fi.

FN + F7 поєднання клавіш для управління режимом польоту в Windows 10

Так само часто зустрічається поєднання клавіш Fn + F5 (з іконкою бездротової мережі).

Клавіші Fn + F5 для активації Wi-Fi на Леново

В основному на ноутбуках Леново використовується поєднання клавіш Fn + F7, або Fn + F5. Інші я не зустрічав.

Один раз натискаємо ці клавіші разом і дивимося на результат. Якщо нічого не сталося, то натисніть на них і перезавантажте ноутбук.

Чому не працюють функціональні клавіші?

Буває, що бездротовий зв'язок на ноутбуці Леново дійсно відключена за допомогою функціональних клавіш. Windows (після запуску діагностики) повідомляє нам, щоб для включення ми використовували клавіші, або перемикач.

Але окремого перемикача немає, а функціональні клавіші не функціонують через відсутність драйвера, або утиліти, яка відповідає за роботу цих функціональних клавіш. У тому числі Fn + F7 і Fn + F5.

А це означає, що нам потрібно з сайту компанії Lenovo, конкретно для свого ноутбука і встановленої на ньому системи завантажити і встановити утиліту. Швидше за все це утиліта Hotkey Features Integration, яку можна завантажити за цим посиланням:  //support.lenovo.com/ua/ru/downloads/ds014985 . Це для Windows 8, Windows 7 і Windows XP.

А якщо у вас Windows 10, то швидше за все необхідна утиліта Lenovo Utility for Windows 10. Її можна завантажити на сторінці конкретної моделі ноутбука.

Після установки утиліти перезавантажте ноутбук і спробуйте використовувати функціональні клавіші.

Програмний спосіб (в настройках Windows)

Спробуйте використовувати Центр мобільності Windows. Щоб викликати його, натисніть клавіші Win + X.

Можливо, там буде кнопка "Включити бездротовий зв'язок".

Включить бездротовий зв'язок ноутбука Леново

Якщо вона є і активна, то після натискання Wi-Fi має запрацювати.

У Windows 10 відкрити це вікно можна через пошук.

Запуск центру мобільності Windows 10

Але на моєму ноутбуці з Windows 10 немає управління бездротовим зв'язком в цьому вікні. Тому, зайдіть в параметри, в розділ "Мережа та інтернет" і на вкладці Wi-Fi спробуйте його включити.

Думаю, цих рад досить. Якщо ви знаєте інші способи, якими можна включити вай-фай на ноутбуці Леново, то пишіть в коментарях.

Рекомендую ще статтю: не працює Wi-Fi на ноутбуці. Що робити?

Якщо нічого зі статті не допомогло, то все таки ще раз перевірте функціональні клавіші. Особливо, якщо у вас Windows 8 і нижче. Скачайте і встановіть утиліту Hotkey Features Integration, про яку я писав вище.