SSID Wi-Fi мережі на роутері. Що це і навіщо він потрібен?

SSID Wi-Fi мережі на роутері. Що це і навіщо він потрібен?

Вирішив сьогодні написати невелику замітку, і розповісти вам про те, що таке SSID. Цю абревіатуру ви могли побачити десь в настройках маршрутизатора, на комп'ютері, в телефоні і т. Д. І відразу до справи. SSID - це назва Wi-Fi мережі. Все, статтю на цьому вже можна було б закінчувати. На головне питання я відповів.

Але все ж, думаю, потрібно докладніше розібратися з тим, що таке SSID і навіщо він взагалі потрібен. SSID (Service Set Identifier) ​​- ідентифікатор бездротової мережі. Назва вай-фай мережі, яке відображається у вас на комп'ютері, телефоні та інших пристроях. Повинні ж якось Wi-Fi мережі відзначиться одна від однієї, вірно? Ось саме для цього і користується SSID.

Як ви можете побачити на скріншоті нижче, у мене ноутбук бачить тільки одну Wi-Fi мережу, і її SSID " asus_help-wifi_com ". Саме таку назву я задав в налаштуваннях свого маршрутизатора.

Що таке SSID

Кожен Wi-Fi роутер має стандартне (заводське) назва Wi-Fi мережі. Яке призначено в настройках за умовчанням. Як правило, заводський SSID вказано на самому роутері (там де MAC-адресу, адресу для входу в настройки, заводський пароль (PIN) і т. Д.).

Заводський SSID на роутері

Змінити SSID ми без проблем можемо в налаштуваннях маршрутизатора. Більш того, я настійно раджу це робити в процесі першої настройки маршрутизатора. Зміна назви Wi-Fi мережі і пароля - це обов'язково.

Вимоги до SSID: назва Wi-Fi мережі не можна ставити на кирилиці (російськими, українськими літерами). Ім'я повинно бути задано буквами латинського алфавіту. Можна використовувати цифри, дефіси та знак нижнього підкреслення. Проблеми, і якісь той інші екзотичні знаки заборонені.

Зміна SSID (назви мережі) в настройках роутера

Найчастіше, народ цікавиться як змінити SSID Wi-Fi мережі і приховати його. З приводу того, як приховати ССІД, я найближчим часом напишу в окремій статті. Є інструкція про те як приховати SSID тільки на TP-Link. А по зміні назви, у нас на сайті вже є докладна інструкція: як змінити назву Wi-Fi мережі (SSID) на роутері? Там я показував цей процес для маршрутизаторів різних виробників: TP-Link, Asus, ZyXEL, Tenda, D-Link.

Там все дуже просто. Заходимо в настройки свого маршрутизатора, байдуже яка у вас модель (виробник), і шукаємо вкладку "Wi-Fi", "Wireless", "Бездротова мережа", або щось в цьому роді. Там повинно бути поле "SSID", "Wireless Network Name", "Ім'я бездротової мережі" і т. Д. Думаю, ви зрозумієте, в яке поле потрібно прописати своє назви для бездротової мережі.

Зверніть увагу: якщо у вас двохдіапазонний роутер, і у вас включена трансляція мережі на частоті 5GHz, то для неї потрібно окремо змінить ССІД і задати пароль. Як правило, в кінці назви просто додають "_5G".

Ось так це виглядає на TP-Link:

SSID на роутері TP-Link

Просто вказуємо свою назву, зберігаємо налаштування, перезавантажуємо роутер, і все. Наша мережа перейменована.

Судячи зі статистики (сам дивлюся іноді Wi-Fi мережі в різних будинках), більшість користувачів залишають стандартну назву. Напевно, складно придумати щось своє. У мене теж фантазії не багато, ви бачили назву моєї мережі на скріншоті вище :) А іноді зустрічаються мережі з дуже цікавими назвами.

Тепер ви знаєте, що таке SSID, і як його змінити. Будуть питання, залишайте їх у коментарях. З радістю відповім!