На роутере Tp-Link горить тільки індикатор живлення і не заходить в налаштування

На роутере Tp-Link горить тільки індикатор живлення і не заходить в налаштування

Вітання! Поговоримо в цій статті про роутерах Tp-Link, і про проблему, яка часто з ними трапляється. Коли на роутері перестають горіти індикатори, горить тільки індикатор живлення (power), роутер не працює, ну і в настройки зайти звичайно ж не виходить (на адресу 192.168.1.1, або 192.168.0.1). Хочу відразу зауважити, що така проблема трапляється не тільки з роутерами Tp-Link. Пристрої інших компаній так само страждають від поломок з такими симптомами.

Як правило, при появі такої проблеми, на роутері Tp-Link горить тільки power (індикатор живлення). У деяких випадках, горить ще індикатор у вигляді шестерінки. Ясна річ, що Wi-Fi не лунає, і в налаштування роутера не входить. Ні по Wi-Fi, ні по кабелю. Проблема насправді серйозна, і відразу скажу, що якогось конкретного, легкого і робочого рішення немає. Якщо на вашому роутере горить два індикатор: харчування і шестерня, то це ще пів біди. А ось якщо на вашому Tp-Link горить тільки індикатор живлення, то швидше за все, потрібно буде нести його в сервіс, по гарантії (якщо вона є).

Фото: на роутері Tp-Link горить тільки індикатор живлення (power)

Так само хочу зауважити, що проблеми, які я описував вище, найчастіше з'являються на моделях TL-WR841ND, і TL-WR741ND. Хоча, мені здається, що це швидше за все через те, що це найпопулярніші моделі. А проблеми, коли світиться тільки лампочка харчування, з'являються і на інших моделях цього виробника.

З'явиться така проблема може просто так, все працювало, пропав інтернет і все. Ще, дуже часто роутер перестає працювати після грози, якихось збоїв в електромережі, або просто відключення електрики. Ну і після невдалої прошивки. Якщо говорити простою мовою, то бувають випадки, коли просто відбувається збій програмного забезпечення. У таких випадку, можна спробувати відновити Tp-Link самостійно, зараз я розповім як. Але, коли роутер не працює, і горить тільки один індикатор -  power , то швидше за все, це вже технічна поломка. Простіше кажучи, щось перегоріло на самій платі роутера, або щось з адаптером живлення. У таких випадках краще звернутися в сервіс, або просто купити новий роутер.

Tp-Link (TL-WR841ND, TL-WR741ND і інші): горить тільки один індикатор Power

Кілька порад з цієї проблеми:

  • Для початку, кілька разів відключіть, і назад увімкніть живлення вашого маршрутизатора.
  • Спробуйте скинути налаштування вашого Tp-Link по цій інструкції.
  • Якщо на вашому роутере Tp-Link горить два індикатори (харчування і шестерня), і у вас одна з цих моделей: TL-MR3220v2, TL-WR842ND, Archer C7 AC1750 v2, TL-WR740Nv4, TL-WR941NDv5, TL-WDR4300ND, TL -WR1042ND, TL-WR940NDv2, TL-WR841NDv8, TL-WDR3600ND, TL-WR741NDv4, TL-MR3420v2, то його можна спробувати відновити самостійно. Як це зробити, я писав в докладної інструкції: //help-wifi.com/tp-link/kak-vosstanovit-router-tp-link-posle-neudachnoj-proshivki/ Якщо горить тільки один індикатор power, то чесно кажучи, не знаю чи вийде відновити роутер цим способом. Можна спробувати.
  • Є спосіб відновлення маршрутизатора через Serial Console. Спосіб дуже складний: потрібен спеціальний кабель, потрібно розбирати, паяти, і т. Д. Простіше віддати роутер в ремонт, або купити новий.
  • Можна спробувати замінити блок живлення, якщо у вас такий є.
  • Якщо нічого не допомогло, і роутер на гарантії, то звичайно ж потрібно звернеться в сервіс. Так, проблемно, так довго, але ви маєте на це право. Нехай розбираються, лагодять, або повертають гроші. Якщо роутер вам видав інтернет-провайдер, то можна зателефонувати в їх підтримку, і порадитися що робити в такій ситуації.
  • Якщо ж гарантії немає, то є два варіанти: віднести в ремонт, або купити новий. Якщо у вас модель недорога, наприклад той же TL-WR741ND, то напевно простіше буде купити новий. Не зрозуміло скільки буде стояти ремонт, і скільки роутер пропрацює ще після цього ремонту. Можна віддати його в сервіс, нехай вони подивляться, і скажуть вартість ремонту. А ви вже вирішите, ремонтувати, або купувати новий маршрутизатор.

Якщо скидання налаштувань і відновлення за інструкцією не допомогло, то залишається два варіанти: покупка нового маршрутизатора, або зв'язуватися з майстернями, і сервісними центрами (по гарантії). Може у вас є якась цікава інформація, або особистий досвід по цій поломці, поділіться інформацією в коментарях.