Режим "клієнт", "міст" і "ретрансляція" на роутері D-LINK

Режим «клієнт», «міст» і «ретрансляція» на роутері D-LINK

Якщо ви зайшли на цю сторінку, то швидше за все хочете налаштувати свій роутер D-LINK в якості приймача (клієнта), репитера, або з'єднати два роутреа по Wi-Fi (бездротовий міст). Як виявилося, на роутерах D-LINK це все можливо. Чесно кажучи, з пристроями від D-LINK я мало стикався, і не дуже в них розбираюся. Але, є у мене популярна модель DIR-615, на якому я перевірив всі ці режими роботи.

На своєму D-LINK DIR-615 я не знайшов можливості переключиться між режимами підсилювача, приймача, або вкладку з налаштуванням бездротового мосту. Як це зроблено наприклад на роутерах компанії ASUS, або ZyXel. Є вкладка з налаштуванням тільки режиму "Клієнт". Як виявилося, налаштувавши режим клієнта на роутері D-LINK, його можна використовувати для різних цілей.

Що мені вдалося налаштувати:

  • Бездротовий міст (WDS) . У режимі "Клієнт", роутер D-LINK по Wi-Fi підключається до іншого роутера, і отримує від нього інтернет. Який далі роздає по Wi-Fi і по кабелю. Точно так же працює режим моста на тих же роутерах від TP-LINK.
  • Репитер . Так, такого режиму роботи на маршрутизаторах D-LINK немає (принаймні, я не знайшов). Але, в режимі "Клієнт" маршрутизатор без проблем отримує і роздає інтернет по Wi-Fi. А якщо на D-LINK поставити настройки Wi-Fi мережі точно такі ж як на головному роутере, то виходить звичайний ретрансляція. Одна Wi-Fi мережу, просто посилена роутером D-LINK. І все підключені до неї пристрої будуть автоматично переключаться між маршрутизаторами, де мережа буде краще.
  • Приймач . Якщо налаштувати маршрутизатор в режимі клієнта, і відключити мовлення Wi-Fi мережі, то вийде звичайний Wi-Fi приймач для ваших пристроїв, на яких немає Wi-Fi, а підключити інтернет можна тільки по кабелю.

Як виявилося, використовуючи всього один режим роботи, можна змусити роутер виконувати різні завдання: посилення Wi-Fi мережі, з'єднання двох маршрутизаторів по Wi-Fi, або робота в якості приймача.

Налаштування режиму "Клієнт" на D-LINK. Бездротовий міст (WDS)

Для початку, бажано зробити скидання налаштувань на роутері D-LINK. Потім, потрібно зайти в налаштування маршрутизатора. Якщо не знаєте як це зробити, то дивіться інструкцію: як зайти в налаштування роутера D-Link? Заходимо на адресу 192.168.0.1. У вас панель управління може відрізнятись. Я покажу на прикладі свого DIR-615. А ви, якщо у вас не такі настройки як у мене, можете спробувати оновити прошивку.

  • Переходимо на вкладку "Wi-Fi" - "Клієнт". Ставимо галочку навпроти пункту "Включити".
  • Якщо ви хочете, щоб роутер роздавав інтернет по Wi-Fi, то поставте галочку навпроти "Віщати бездротову мережу".
  • Далі, в списку нижче виділяємо свою Wi-Fi мережу, до якої роутер повинен підключитися і отримувати інтернет.
  • Залишилося тільки заповнити поле "Ключ шифрування PSK", в якому потрібно вказати пароль від головної Wi-Fi мережі, і натиснути кнопку "Застосувати".

режим

Ви повинні побачити зелений значок біля назви Wi-Fi мережі, до якої підключилися.

З'єднання двох роутерів D-LINK по Wi-Fi

Далі, переходимо на вкладку "Мережа" - "WAN". Виділяємо підключення, які у вас там є, і натискаємо кнопку "Видалити".

З'єднання в режимі моста WDS на D-LINK

Потім, натискаємо кнопку "Додати". Вибираємо зі списку "Динамічний IP".

Створюємо нове WAN підключення

Нам потрібно тільки в списку "Інтерфейс" вибрати "WiFiClient". Натисніть на кнопку "Застосувати".

Налаштування моста на маршрутизаторі D-LINK

Далі просто збережіть налаштування, натиснувши на повідомлення.

збереження параметрів

Все, роутер D-LINK вже повинен підключиться до головної Wi-Fi мережі, і роздавати інтернет. Можете ще перезавантажити роутер.

У настройки можна зайти за звичайним адресою. Як правило, це 192.168.0.1.

Роутер D-LINK в якості репитера (підсилювача) Wi-Fi мережі

Спосіб, який описаний вище, так само підходить для посилення Wi-Fi мережі. Але, при налаштуванні в режимі "Клієнт", у вас буде дві Wi-Fi мережі. А коли працює ретрансляція, то Wi-Fi мережу одна, просто посилена. І пристрої автоматично перемикаються між основним роутером, і репитером (другим роутером).

Як виявилося, все можна налаштувати. І використовувати маршрутизатор D-LINK для збільшення радіусу покриття Wi-Fi мережі.

Потрібно для початку налаштувати режим "Клієнт" . Все точно так же, як я показував вище. Коли все налаштуєте, і інтернет через роутер буде працювати, потрібно задати точно такі ж налаштування Wi-Fi мережі, як на головному маршрутизаторі.

Для цього відкрийте вкладку "Wi-Fi". В поле "Ім'я мережі (SSID)" потрібно прописати назву мережі точно таке, як на роутері, Wi-Fi мережу якого ви хочете підсилити, і до якого підключили D-LINK.

Роутер D-LINK як ретрансляція (підсилювач)

Відкриваємо ще вкладку "Wi-Fi" - "Налаштування безпеки". Там потрібно прописати точно такий же пароль, який використовується для підключення до Wi-Fi мережі, яку підсилюємо. Натисніть на кнопку "Застосувати", і ще, натисніть на повідомлення, що б зберегти настройки.

D-LINK: режим підсилювача Wi-Fi мережі

Перезавантажте роутер. Після перезавантаження, повинна з'явиться одна Wi-Fi мережу, яка буде посилена роутером D-LINK.

Wi-Fi приймач з маршрутизатора D-LINK

По суті, режим "Клієнт", це і є режим адаптера. Адже роутер по Wi-Fi підключається до іншого роутера, і передає інтернет по мережевому кабелю. Налаштовуємо все точно так же, як я показував в першому розділі цієї статті. Тільки, якщо вам не потрібен інтернет по Wi-Fi від другого маршрутизатора, а тільки по кабелю, то в процесі настройки приберіть галочку з пункту "Віщати бездротову мережу".

Роутер D-LINK в якості Wi-Fi приймача

Після настройки, роутер перетвориться на справжній Wi-Fi приймач. Він буде приймати інтернет від вашої Wi-Fi мережі, і передавати його по кабелю на телевізор, стаціонарний комп'ютер і т. Д.

Післямова

Я все перевірив, протестував, і на моєму D-LINK DIR-615 все ці режими працювали просто відмінно. Так, в настройках все зроблено трохи заплутано і незрозуміло. Можна було окремо винести настройки моста, зробити окремий режим ретранслятора і приймача. Але, як виявилося, навіть через звичайний режим клієнта, можна використовувати маршрутизатор для самих різних завдань.

Сподіваюся, мої поради вам допомогли. Якщо залишилися якісь питання, то задавайте їх у коментарях. Всього доброго!