Огляд роутера TP-Link Archer C5 V4. Гігабітний, потужний, далекобійний

Огляд роутера TP-Link Archer C5 V4. Гігабітний, потужний, далекобійний

TP-Link Archer C5 V4 - маршрутизатор, який просто ідеально підходить для створення домашньої Wi-Fi мережі. Це не означає, що цей маршрутизатор не можна використовувати в офісі, магазині і інших місцях. Просто в Archer C5 V4 є все необхідне для домашнього використання, та ще й з доробком на майбутнє. Я маю введу, що цей роутер буде актуальний ще довго. В першу чергу завдяки підтримці Wi-Fi 5GHz і стандарту 802.11ac. Ну і гігабітні WAN / LAN порти і наявність USB зайвими точно не будуть.

Саме підтримка стандарту 802.11ac і наявність гігабітних портів дає можливість розкрити весь потенціал підключення (провайдера) і маршрутизатора. І отримати максимальну швидкість підключення до інтернету. Особливо, якщо у вас швидкість по тарифу вище 100 Мбіт / с. Просто є маршрутизатори з підтримкою стандарту 802.11ac, але без гігабітних портів (швидкість яких до 100 Мбіт / с). З цим у TP-Link Archer C5 V4 все в повному порядку. Думаю, зі швидкістю підключення проблем точно не буде. А продуктивності вистачить для одночасного підключення всіх ваших пристроях.

Фото TP-Link Archer C5 V4

До речі, якщо ви не можете визначитися з вибором роутера, в плані брати звичайний, або двохдіапазонний, то можете почитати мою статтю: швидкість по Wi-Fi в діапазоні 2.4 ГГц і 5 ГГц. Реальна швидкість, заміри, різниця. Там я показував виміри швидкості підключення до інтернету в реальних умовах, в кожному діапазоні і на різній відстані від роутера.

Повернемося до технічних характеристик TP-Link Archer C5 V4:

  • Одночасна трансляція двох Wi-Fi мереж. На частоті 2.4 і 5 ГГц. Підтримка нового стандарту 802.11ac.
  • Швидкість Wi-Fi мережі: до 867 Мбіт / с в діапазоні 5 ГГц і до 300 Мбіт / с в діапазоні 2.4 ГГц. Тому на коробці написано AC1200. Це сумарна швидкість бездротової мережі в двох діапазонах.
  • 1 WAN і 4 LAN порту зі швидкістю 1 Гбіт / с.
  • USB-порт стандарту 2.0 для підключення накопичувачів (писав про це тут) і принтерів. На деяких сайтах, в характеристиках бачив заявлену підтримку 3G / 4G USB модемів. Але як я зрозумів, TP-Link Archer C5 V4 які поставляються в Україну та Росію - не підтримують USB модеми. Якщо вам потрібен роутер з підтримкою 3G / 4G модемів, то можете подивитися TP-Link TL-MR3420, TP-Link Archer C2, TP-LINK Archer C20 і т. Д.
  • 4 незнімні антени для максимального покриття і стабільного підключення.
  • Є підтримка IPTV.
  • Функція батьківського контролю, контроль пропускної здатності, підтримка IPv6, Multi SSID і т. Д.
  • Є ще підтримка протоколу TR-069. За допомогою якого провайдер може віддалено налаштовувати ваш роутер. Правда, не знаю, чи використовують цю можливість наші інтернет-провайдери.

Зовнішній вигляд маршрутизатора TP-Link Archer C5 V4

Новий TP-Link Archer C5 V4 поставляється в красивою і стильною коробці. На самій коробці є практично вся інформація про маршрутизатор. Технічні характеристики і його здібності.

Коробка від TP-Link Archer C5 V4

У комплекті, крім самого маршрутизатора і інструкцій я знайшов адаптер живлення і мережевий кабель.

Комплектація TP-Link Archer C5 V4

Форма корпусу роутера Archer C5 V4 схожа на інші моделі від TP-Link. Антени та нижня частина маршрутизатора сірого кольору. А верхня частина зроблена з білого глянсового пластика з цікавим рельєфом. Дуже класно виглядає логотип компанії. Індикатори розташовані на смужці з блискучого сірого пластика.

Зовнішній вигляд роутера Archer C5 V4

Антени можна скласти.

Розташування антени роутера Archer C5 V4

Сам маршрутизатор можна повісити на стіну. Необхідні отвори присутні. Так само знизу є багато отворів для охолодження маршрутизатора і наклейка з необхідною заводський інформацією.

TP-Link Archer C5 V4: вид знизу

Ззаду розмістилися 4 LAN і 1 WAN порт. 1 USB порт. Кнопки Reset, Wi-Fi / WPS і On / Off. І роз'єм POWER.

Кнопки і порти TP-Link Archer C5 V4

Якість пластика на висоті. Як і збірка самого корпусу.

Панель управління

Приємно було виявити, що на TP-Link Archer C5 V4 виробник встановив нову, сучасну панель управління. Виглядає вона ось так:

веб-інтерфейс TP-Link Archer C5 V4

Є розділ з розширеними настройками.

Нова панель управління TP-Link

Майстер швидкого налаштування - дуже корисна штука.

Швидке налаштування Archer C5 V4

Дуже класна панель управління. Набагато краще і красивіше старої версії. Більш детально на настройках я зупинятися не буду, так як планую зробити окрему інструкцію з налаштування. Де все докладно покажу і розкажу.

Якщо вам потрібен справжній двохдіапазонний маршрутизатор з гігабітними портами і USB, то Archer C5 четвертої апаратної версії дуже хороший варіант. Ще й нова панель управління, як приємний бонус.

Буду радий бачити ваші відгуки про TP-Link Archer C5 V4 в коментарях.