Як виконати повне скидання налаштувань на роутері Tp-Link? Відновлюємо заводські настройки

Як виконати повне скидання налаштувань на роутері Tp-Link? Відновлюємо заводські настройки

Навіщо взагалі робити скидання налаштувань на роуере Tp-Link? Наприклад для того, що б очистити старі параметри, і налаштувати роутер заново. При зміні інтернет-провайдера, найкраще відновлювати налаштування до заводських, і вже робити настроювання під нового провайдера. Відразу після покупки, перед налаштуванням маршрутизатора Tp-Link, я так само раджу робити скидання налаштувань. Або, коли ви помітите будь-які проблеми в роботі роутера.

Втім, якщо ви вже читаєте цю статтю, то я думаю, що ви вже знаєте навіщо це робити. Питання тільки в тому, як відновити настройки за замовчуванням на маршрутизаторі, як це робиться на роутерах фірми Tp-Link. У цій статті ви знайдете відповіді на ці питання. Зараз наочно продемонструю, як очистити всі налаштування. Я буду показувати на прикладі моделі TP-LINK TL-WR841N.

Але, стаття підійде і для інших моделей: TL-WR842ND, TL-WR741N, D-W8968, TL-WR741ND, TD-W8960N, TL-WR843ND, TL-WDR4300, TL-WR702N, TL-WA830RE, TL-WR1043ND і т . д. Там тільки розташування кнопки на корпусі пристрою може бути різний. Що стосується скидання налаштувань через панель управління, то там все однаково.

Очистити налаштування можна двома способами:

  • Спеціальною кнопкою на корпусі пристрою.
  • В панелі управління маршрутизатором.

Скидання налаштувань на роутері Tp-Link за допомогою кнопки

Тут все дуже просто. Беремо наш маршрутизатор і шукаємо на ньому кнопку з написом RESET (WPS / RESET). Як правило, ця кнопка втоплена в корпус (що б випадково не натиснули на її). Знайшли кнопку? Відмінно.

Важливо пам'ятати, що ця процедура повністю видалить всі параметри на вашому маршрутизаторі. Вони будуть скинуті до заводських. Вам потрібно буде заново все налаштувати. Або перед скиданням параметрів збережіть їх в файл. Потім, ви зможете їх швидко відновити. Як це зробити, написано в статті: Зберігаємо налаштування роутера Tp-Link перед прошивкою, або скиданням налаштувань і відновлюємо їх з файлу.

Беремо щось гостре, наприклад скріпку, і натискаємо на цю кнопку. Тримаємо 10 секунд. Роутер від електромережі відключати не потрібно. Швидше за все, на маршрутизаторі засвітяться всі індикатори. Це означає, що відбулося скидання параметрів.

Ось так ця кнопка виглядає на моделі TL-WR841N:

Скидання налаштувань на маршрутизаторі Tp-Link

Ще фото цієї самої кнопки RESET на інших моделях:

Фото кнопки на TP-Link TL-WR2543ND

Скидання установок на TP-Link TL-WR2543ND

TP-Link TD-W8951ND

Кнопка для очищення налаштувань на TD-W8951ND

TP-LINK TL-WR941ND

Кнопка RESET на TP-LINK TL-WR941NDПро налаштування цього маршрутизатора читайте в цій статті.

Що робити, якщо немає спеціальної кнопки RESET?

Дуже багато моделей роутерів компанії Tp-Link не мають спеціальної кнопки для скидання налаштувань до заводських. Там, як правило, використовується кнопка, яка так само відповідає за активацію функції WPS. Вона так і підписана  WPS / RESET .

Якщо на вашому пристрої саме така кнопка, то просто потрібно затиснути її на 10 секунд. На TP-LINK TL-WR720N, вона виглядає приблизно ось так:

Кнопка WPS / RESET на TP-LINK TL-WR720NІ на інших моделях:

TTP-Link Archer C7

TP-Link Archer C7 - відновлюємо параметри за замовчуванням

TL-WR941ND

RESET на TL-WR941ND

З механічним способом очищення налаштувань, я думаю, ми розібралися.

Відновлення параметрів за замовчуванням через налаштування

Через панель управління так само все просто.

Підключаємося до роутера, відкриваємо браузер і переходимо за адресою 192.168.1.1 , або  192.168.0.1 . Вводимо пароль і логін: admin і admin (це за замовчуванням, якщо ви їх не змінювали).

Панель управлінняДалі перейдіть на вкладку  System Tools (Системні інструменти) - Factory Defaults (Заводські настройки) і натисніть на кнопку  Restore (Відновити).

На попередження про те, що після відновлення заводських налаштувань всі внесені параметри будуть втрачені, відповідаємо Ok .

Відновлення заводських налаштувань на Tp-LinkЯкщо у вас налаштування російською мовою:

Налаштування виробника

Роутер буде перезавантажений, а настройки відновлені до заводських.