Роутер перестав роздавати інтернет. Як знайти причину і усунути її?

Роутер перестав роздавати інтернет. Як знайти причину і усунути її?

Коли ми стикаємося з якимись проблемами в процесі настройки підключення до інтернету, установки маршрутизатора, налаштування Wi-Fi і т. Д., Це ще пів біди. В цьому випадку зрозуміло в чому може бути причина. І вже самостійно, або слідуючи якимсь інструкціям ми вирішуємо проблему. А ось коли все працювало, і раптом в один момент роутер перестав роздавати інтернет - тут вже складніше. Так як навіть не ясно в чому справа. Що стало причиною того, що інтернет раптом перестав працювати. Звичайно, перевіряючи обладнання, налаштування, використовуючи різні варіанти підключення, можна знайти причину і все виправити. Саме цим ми зараз займаємося.

На цю тему дуже складно зробити універсальну інструкцію, яка б підходила всім. З тієї причини, що спосіб підключення до інтернету, модеми, роутери, настройки у всіх різні. Роутер перестає роздавати інтернет у всіх по-різному. І не важливо, це роутер від Ростелеком, Білайн, іншого провайдера, або особисто ваш. Наприклад, у кого-то пропадає інтернет тільки по Wi-Fi, а по кабелю працює. У кого-то навпаки - по кабелю не працює, а по Wi-Fi працює. Проблема на всіх пристроях, або на деяких. Так само буває, що по дроту від провайдера інтернет продовжує працювати. А буває, що навіть при підключенні безпосередньо не працює. Дуже багато різних нюансів, які індивідуальні для кожного випадку.

Уявімо ситуацію (яка швидше за все буде дуже схожа на вашу), коли у нас інтернет підключений до Wi-Fi роутера (можливо, перед роутером встановлений ще модем). Інтернет через роутер працював, пристрої підключалися по Wi-Fi і / або по кабелю і отримували доступ до інтернету. І в один момент інтернет через роутер просто перестав працювати. Зазвичай симптоми такі: підключення до Wi-Fi мережі, або по кабелю є, але без доступу до інтернету.

З чого почати?

Потрібно знайти причину. Так як в підключенні до інтернету зазвичай беруть участь три (а то і більше) вузла (провайдер, роутер, пристрій який підключається до інтернету), то неполадки можуть бути де завгодно. Якщо нам вдасться з'ясувати в чому конкретно проблема, то ми зможемо швидко її усунути.

Для початку:

 • При вирішенні подібних проблем я завжди рекомендую починати з перезавантаження роутера . Просто вимкніть живлення роутера на кілька хвилин і включіть його назад. Можливо, після завантаження роутер почне роздавати інтернет і проблема буде вирішена.
 • Перевірте, чи оплачений у вас інтернет.
 • Далі я раджу подумати, що могло статті причиною того, що інтернет через роутер перестав працювати. Коли це сталося, і що ви перед цим робили. Може міняли якісь настройки, щось підключали або відключали, може міняли тариф у провайдера, або провайдер проводив якісь роботи на лінії. Або, наприклад, була гроза. Під час грози дуже часто страждає як обладнання провайдера, так і роутери. Я вже писав про те, чому після грози роутер може перестати працювати.
 • Перевірте підключення всіх кабелів до роутера.
 • Можна відразу зателефонувати в підтримку провайдера і запитати, чи немає проблем на їхньому боці. Можливо вони підтвердять якісь неполадки і вам не доведеться витрачати час і сили на пошук причини і рішень. А просто дочекатися, поки провайдер усуне неполадки в своєму обладнанні, або на лінії.

Як знайти причину?

 1. Потрібно виключити проблеми в самому пристрої. Це може бути телефон, комп'ютер, ноутбук, планшет і т. Д. Пристрій, який ми підключаємо до роутера. Тут все дуже просто. Як правило, до роутера підключені як мінімум кілька пристроїв. І якщо інтернет перестав працювати тільки на одному пристрої, а на інших працює, то значить причина конкретно в цьому пристрої. Потрібно вже дивитися які симптоми і шукати вирішення конкретної проблеми на нашому сайті (через пошук по сайту), або в інтернеті. Я вже розповідав, що робити, якщо не працює інтернет на Android-пристроях і коли iPhone або iPad не вдалося підключитися до інтернету. За рішенням цих проблем в Windows є дуже багато окремих інструкцій. Їх можна знайти в розділі "Рішення проблем і помилок".
 2. Потрібно виключити проблеми в роутері. Не виключено, що роутер перестав роздавати інтернет через поломки, або якогось програмного збою. Роутера, як і будь-який інший техніці властиво ламатися. Спочатку потрібно просто перезавантажити роутер (відключивши харчування на декілька хвилин). Якщо перезавантаження не допомагає, інтернет не працює на всіх пристроях, значить причина або в роутері, або на стороні інтернет-провайдера.

  Якщо підтримка провайдера нічого конкретного не говорить, чи говорить, що у них проблем немає, значить потрібно виключити роутер з мережі, підключившись до інтернету безпосередньо. Але для цього потрібен комп'ютер. Просто підключаємо кабель від провайдера (модему) до комп'ютера. Можливо, знадобиться налаштувати на комп'ютері підключення до інтернету, це вже від провайдера залежить. Можете уточнити у них все настройки. Якщо інтернет безпосередньо працює - значить щось з роутером (десь в 95% випадків). Якщо не працює - потрібно розбиратися з провайдером.

  Ще як варіант - скидання налаштувань роутера і повторна настройка. Але тільки якщо ви впевнені, що зможете заново, правильно налаштувати свій роутер. Якщо що, у нас на сайті є багато інструкцій на цю тему.

 3. Потрібно виключити проблеми на стороні провайдера. Як це зробити я писав вище. Просто підключаємо інтернет безпосередньо до комп'ютера. Єдиний момент, що не всі можуть правильно налаштувати підключення до інтернету (якщо це необхідно для вашого провайдера). І виходить, що інтернет на комп'ютері не працює (навіть без роутера). Так само не потрібно забувати, що деякі провайдери роблять прив'язку по MAC-адресу. І інтернет може бути прив'язаний до MAC-адресу вашого роутера, а не комп'ютера. І відповідно при прямому підключенні до ПК працювати не буде.

Сподіваюся, вам вдалося знайти винуватця і зрозуміти, з якої причини раптово пропало підключення до інтернету.

Висновки: якщо у провайдера щось трапилося - просто чекаємо. Якщо на одному конкретному пристрої не працює інтернет - шукаємо рішення для конкретного пристрою. Якщо через роутер інтернет перестав працювати (на всіх пристроях), а по дроту з провайдером все добре (безпосередньо), значить потрібно перевіряти роутер і дивитися його налаштування.

Далі ми розглянемо кілька моментів більш докладно.

Що робити, якщо роутер перестав роздавати інтернет по Wi-Fi?

Мається на увазі, що проблема з підключенням тільки по Wi-Fi мережі. По кабелю від маршрутизатора інтернет працює (без запуску підключення до інтернету на комп'ютері!).

Тут може бути два випадки:

 1. Коли пристрої взагалі не знаходять Wi-Fi мережу.
 2. Коли пристрої знаходять Wi-Fi мережу, відбувається підключення, але інтернет не працює.

Основні моменти: можливо Wi-Fi мережу відключена кнопкою на роутері. Можливо на роутері злетіли настройки і тепер ім'я мережі змінилося на заводське і ви просто не помічаєте свою мережу. Роутер з якоїсь причини не може підключиться до інтернету. Про це я докладно розповідав в окремій статті: Роутер не роздає інтернет по Wi-Fi. Що робити?

І ще окремі інструкції:

 • Роутер Asus не роздає інтернет по Wi-Fi мережі.
 • TP-Link: не працює Wi-Fi. Роутер не роздає Wi-Fi мережу.
 • Чому роутер Tp-Link не роздає інтернет по Wi-Fi?

Звертайте увагу на індикатори на самому роутері. У мене на фото нижче все ok: до інтернету підключений, Wi-Fi роздає. Роутер перестав роздавати інтернет: діагностика за індикаторами Wi-Fi і WANІндикатор WAN (інтернет) і Wi-Fi. За їх поведінці можна зрозуміти в чому причина. Коли на роутері повністю відключена Wi-Fi мережу - індикатор Wi-Fi взагалі не горить. Режими роботи індикаторів повинні бути розписані в інструкції до вашого маршрутизатора. Ось інструкція для TP-Link: Індикатори (лампочки) на роутері TP-Link. Які повинні горіти, блимати і що означають?

Роутер інтернет не роздає, але по дроту від провайдера інтернет працює

Це те, про що я писав вище. Коли через роутер інтернет не працює, а при підключенні кабелю від провайдера безпосередньо до комп'ютера доступ до інтернету є.

В цьому випадку, перш за все я рекомендую пройтися по цим пунктам:

 1. Перезавантаження роутера.
 2. Перевірка підключення кабелю в WAN-порт роутера.

  Інтернет через роутер не працює а від провайдера все добреМожете витягнути кабель та вставити його назад.

 3. Подивіться на індикатор WAN (інтернет). Залежно від роутера, він може виглядати і працювати по-різному. Але зазвичай у нього три режими: не горить - кабель в WAN порт не підключений. Горить - кабель підключений. Блимає - йде передача даних. На роутерах TP-Link (можливо, не тільки на них), коли кабель підключений, але до інтернету роутер не підключений - індикатор WAN горить помаранчевим кольором.

  Статус індикатора WAN на роутері: коли інтернет через роутер не працюєБувають випадки, коли кабель від провайдера в WAN-порт роутера підключений, але роутер його не бачить. Індикатор не горить. У той час, як цей же кабель комп'ютер бачить і інтернет працює. Проблема в цьому випадку може бути як з WAN портом роутера (він може згоріти) так і з самим кабелем і обладнанням провайдера (потрібно викликати майстрів). Більше інформації на цю тему ви знайдете в статті Роутер не бачить інтернет кабель. Чи не працює WAN порт.

 4. Потрібно перевірити настройки підключення до інтернету (провайдера) в веб-інтерфейсі маршрутизатора. Можливо, вони злетіли. Або взагалі злетіли всі налаштування роутера. У мене таке недавно було. Потрібно зайти в налаштування роутера і задати параметри підключення до інтернету. Тип підключення і т. Д. Всі ці настройки можна уточнити у свого інтернет-провайдера. Для прикладу: на роутерах TP-Link ці настройки можна перевірити в розділі Мережа - WAN. Або Мережа - Інтернет (в новому веб-інтерфейсі).

  Раптово перестав працювати інтернет через роутер: проварка параметрів WANДуже важливо правильно вказати всі параметри! Інакше роутер не зможе встановити підключення до інтернету і роздавати на пристроях. Можете ще почитати статтю: чому роутер не вдалося підключитися до інтернету.

Якщо вам вдалося розібратися і вирішити свою проблему - відмінно! Можете в коментарях розповісти, яка у вас була проблема і як саме ви її вирішили. Думаю, ваш досвід стане в нагоді багатьом.

Якщо ж моя стаття не допомогла, проблема залишилася, то ви можете залишити коментар, в якому детально описати всі нюанси, прикріпити фото / скріншоти, і я постараюся вам допомогти.