Пропав Wi-Fi на ноутбуці в Windows. Ні Wi-Fi адаптера в диспетчері пристроїв

Пропав Wi-Fi на ноутбуці в Windows. Ні Wi-Fi адаптера в диспетчері пристроїв

Не рідко мені задають питання з проблеми, коли на ноутбуці, або комп'ютері пропадає Wi-Fi. Не просто відключається від мережі, а повністю пропадає Wi-Fi адаптер і саме підключення. У Windows зникає все, що пов'язано з Wi-Fi. Ні бездротового адаптера в мережевих підключеннях. Немає кнопки "Wi-Fi", значка на панелі повідомлень і розділу в параметрах (якщо ми говоримо про Windows 10). У диспетчері пристроїв так само немає WLAN (Wireless) адаптера, який відповідає за підключення до бездротових мереж. Ну і відповідно комп'ютер не бачить Wi-Fi мережі, і немає можливості до них підключиться.

У більшості випадків, проблема з'являється раптово. Все працювало, вимкнули ноутбук, включили і Wi-Fi на ноутбуці немає взагалі. В окремих випадках така неприємність може з'явиться після оновлення Windows, або драйверів. А може після установки якоїсь програми, або зміни налаштувань. З власного досвіду можу сказати, що нерідко Wi-Fi зникає після чищення ноутбука від пилу, або ремонту.

Два важливих моменти:

  • Буває, що ноутбук просто не бачить якусь конкретну мережу, або всі мережі. При цьому адаптер є в диспетчері пристроїв, є налаштування пов'язані з бездротовою мережею та т. Д. Це трохи інша проблема, про яку я писав у статті чому ноутбук не бачить Wi-Fi мережу роутера і Windows 10 не бачить Wi-Fi.
  • Так само може бути, що сам роутер перестає роздавати Wi-Fi. В такому випадку, мережа недоступна на всіх пристроях.

Щоб знайти рішення, потрібно спочатку розібратися в причині. Чому сталося так, що ноутбук раптово перестав бачити Wi-Fi мережі і немає взагалі ніяких налаштувань пов'язаних з цим.

На жаль, як я помітив, ця проблема найчастіше пов'язана з поломкою самого Wi-Fi модуля. Якщо рекомендації описані нижче в статті вам не допоможуть, то почитайте статтю: Wi-Fi адаптер для ноутбука. Чим замінити вбудований Wi-Fi модуль.

  • Потрібно подумати і згадати, що робили перед появою проблеми. Можливо, рішення прийде саме.
  • Перезавантажте ноутбук. Якщо у вас Windows 10, то потрібно виконати перезавантаження. А чи не Викл. / Вкл.
  • Якщо у вас ПК із зовнішнім Wi-Fi адаптером, то перевірте, чи підключений він. Спробуйте підключити в інший USB-порт. Зверніть увагу, блимає індикатор на блоці.
  • Якщо Wi-Fi пропав після чистки, або ремонту ноутбука, то швидше за все просто не підключили (погано підключили, пошкодили) сам Wi-Fi модуль в ноутбуці. Якщо ви самі це робили, то розберіть ноутбук і перевірте підключення Wi-Fi модуля і антени.

Зник Wi-Fi адаптер з диспетчера пристроїв

Якщо мережевий кабель не підключений, то іконка на панелі повідомлень буде такою:

Зник Wi-Fi на ноутбуці

Якщо зайти в управління адаптерами, то там швидше за все буде тільки Ethernet (або "Підключення по локальній мережі" в Windows 7). Ну може бути ще Блютуз. А нам потрібен адаптер "Бездротова мережа", або "Бездротове мережеве з'єднання".

Пропав Wi-Fi адаптер

У диспетчері пристроїв відкриваємо вкладку "Мережеві адаптери". Швидше за все, ви там не знайдете адаптера в назві якого є "Wireless", "WLAN", "Wi-Fi". А нам потрібен саме він.

З диспетчера пристроїв пропав Wi-Fi адаптер

Подивіться, чи немає в диспетчері пристроїв невідомого пристрою. Або пристрої з жовтим знаком оклику. Якщо є, то цілком можливо, що це наш бездротової адаптер, у якого просто проблеми з драйверами.

Особливо зверніть увагу на розділ "Інші пристрої". Чи є там щось типу "Мережевий контролер".

Невідомий пристрій в диспетчері пристроїв замість Wi-Fi

Якщо він є, то потрібно просто встановити драйвер.

Як вирішити проблему і повернути Wi-Fi адаптер?

На жаль, як я вже писав вище в статті, в більшості випадків це апаратна проблема. Тобто, поломка самого модуля. І програмно (якими то настройками) її не вирішити. Потрібно міняти сам модуль, або підключати зовнішній адаптер по USB. Якщо це ноутбук.

Всі рішення зводяться до повторної установки драйвера на Wi-Fi. Можливо, якщо сам адаптер справний, це допоможе. Ну можна ще Windows перевстановити. Може в системі щось, але це дуже навряд чи.

І так, повернемося до драйверу. Вам достатньо зайти на сайт виробника ноутбука, через пошук знайти свою модель і викачати драйвер для WLAN (Wi-Fi). Потім запустити його установку. Якщо на початку установки драйвера з'явиться помилка, що пристрій не знайдено в нашій, або щось в цьому роді, то я практично впевнений, що це апаратна поломка.

Детальні інструкції по установці драйверів:

  • Установка драйвера Wireless адаптера в Windows 7
  • Установка WLAN драйвера в Windows 10
  • І окремі інструкції по установці драйверів Wi-Fi адаптера на ноутбуки ASUS і ноутбуки Acer.

Якщо ви все перепробували, і в диспетчері пристроїв немає взагалі ніяких адаптерів пов'язаних з бездротовими мережами, в тому числі невідомих пристроїв, то доведеться нести ноутбук в ремонт, або підключати USB Wi-Fi адаптер. Є невеликі, які відмінно підходять для ноутбуків.