Огляд TP-Link Archer C80 - швидкий MU-MIMO Wi-Fi роутер стандарту AC1900

Огляд TP-Link Archer C80 - швидкий MU-MIMO Wi-Fi роутер стандарту AC1900

Сьогодні ми познайомимося з маршрутизатором TP-Link Archer C80. Дуже цікава модель домашнього маршрутизатора з підтримкою нових технологій і великої кількості різних функцій. Це двухдиапазонная модель стандарту 802.11ac Wave 2 із загальною швидкістю бездротової мережі до 1900 Мбіт / с і підтримкою технології MIMO 3 × 3. Роутер виконаний в повністю новому корпусі з цікавим дизайном.

TP-Link Archer C80 - це досить продуктивний маршрутизатор, який без будь-яких проблем впорається з високим навантаженням з боку підключених пристроїв. Він працює на процесорі з тактовою частотою 1,2 ГГц. Обладнаний гігабітними WAN / LAN портами, які підтримують швидкість до 1000 Мбіт / с. Бездротовий модуль працює в двох діапазонах і забезпечує швидке і стабільне підключення по Wi-Fi: до 600 Мбіт / с в діапазоні 2.4 ГГц (802.11n), і до 1200 Мбіт / с в діапазоні 5 ГГц (802.11ac).

Бездротовий сигнал транслюють 4 високопродуктивні, незнімні антени. Покриття без проблем повинно вистачати для трикімнатної квартири, або приватного будинку середнього розміру. Багато чого, звичайно, залежить від місця установки роутера, перешкод, перешкод.

Підтримувані технології та особливості:

  1. MU-MIMO 3 × 3 - технологія, яка дозволяє роутера обмінюватися даними з пристроєм в три потоки. Що значно збільшує пропускну здатність бездротової мережі.
  2. Технологія Beamforming покращує покриття бездротової мережі. Роутер направляє бездротової сигнал в сторону підключеного пристрою.
  3. Smart Connect - функція, яка відповідає за перемикання клієнтів на менш завантажений канал.
  4. Airtime Fairness - бореться з тим, щоб підключення старі пристрої не впливали на швидкість бездротової мережі.
  5. Підтримується віддалене управління роутером через хмару, про який я розповідав в цій статті.
  6. Функція QoS дозволяє контролювати (обмежувати) швидкість підключення для окремих пристроїв.
  7. Підтримка IPTV.
  8. Гостьова мережу і батьківський контроль.
  9. Підтримка IPv6.
  10. Легке управління через додаток Tether.

Подивившись технічні характеристики TP-Link Archer C80, можна зробити висновки, що це оптимальний варіант домашнього маршрутизатора. Не дорога топова модель, яка коштує як мінімум в два рази дорожче (і за своїми можливостями не сильно перевершує Archer C80), і не бюджетний роутер за 15 доларів, з якими дуже часто бувають найрізноманітніші проблеми. Особливо при одночасному підключенні великої кількості пристроїв. Саме на такі моделі я рекомендую звертати увагу при виборі роутера. Якщо дозволяє бюджет.

Комплектація і зовнішній вигляд TP-Link Archer C80

Упаковка не змінилася. На ній нанесено велике зображення маршрутизатора, перераховані основні характеристики, функції і можливості даної моделі.

Упаковка TP-Link Archer C80

Комплектація так само стандартна: маршрутизатор, адаптер живлення, мережевий кабель, інструкції.

Комплектація TP-Link Archer C80

Адаптер живлення на 12V і 1.5A, що так само говорить про високу продуктивність роутера. Адаптер живлення у бюджетних роутерів зазвичай на 1A, або взагалі на 0.9A. Сам адаптер і мережевий кабель, який йде в комплекті, відмінної якості.

TP-Link Archer C80 виконаний в повністю новому корпусі. Він не схожий на попередні моделі від TP-Link.

Фото TP-Link Archer C80

Практично весь роутер, включаючи антени, виконаний з чорного матового пластика. І тільки верхня панель відрізняється цікавою фактурою, яка розділена двома глянцевими смужками. По центру розміщений логотип компанії TP-Link.

Корпус роутера Archer C80

На передній грані знаходяться іконки індикаторів. Самі індикатори (які горять зеленим кольором) розмістилися трохи вище.

Індикатори на TP-Link Archer C80

Всі порти і кнопки зібралися на тильній стороні. Там у нас повний набір: кнопка для включення / відключення живлення, кнопка WPS / Wi-Fi, і кнопка Reset. Роз'єм для підключення живлення, WAN-порт і 4 LAN.

Порти і роз'єми на TP-Link Archer C80

Антени незнімні. Але їх без проблем можна скласти і повісити роутер на стіну. Знизу є необхідні отвори.

Фото роутера Archer C80

Так само там є ще одна корисна штука - наклейка із заводською інформацією (ім'я мережі, пароль, адреса для входу в настройки).

TP-Link Archer C80: вид знизу

TP-Link Archer C80 - швидкий і продуктивний маршрутизатор, який забезпечить стабільне підключення для всіх ваших бездротових і дротових клієнтів. Навіть якщо ви граєте в онлайн ігри, або дивіться 4k відео на своєму телевізорі, Archer C80 без проблем впорається з цим завданням.

Так само для багатьох дуже важливим є простота в настройці і управлінні. В цьому плані повний порядок - сучасний веб-інтерфейс на російській мові (у версії RU) і додаток Tether, яке можна встановити на будь-який телефон, або планшет. Що дає можливість управляти Archer C80 де б ви не знаходилися.