Як підключити TP-Link Archer MR400 і налаштувати інтернет через SIM-карту або кабель?

Як підключити TP-Link Archer MR400 і налаштувати інтернет через SIM-карту або кабель?

Вирішив підготувати невелике керівництво по налаштуванню Wi-Fi роутера TP-Link Archer MR400. Якщо ви ще не знайомі з цим роутером, то рекомендую почитати мій огляд на цю модель. Так як Archer MR400 в основному купують для того, щоб підключатися до інтернету через 3G / 4G мережу, то я обов'язково покажу, як підключити SIM-карту до цього роутера і виконати необхідні настройки підключення до інтернету і Wi-Fi мережі. Так само на всякий випадок розглянемо варіант підключення до інтернету не через 3G / 4G мережу, а Ethernet-кабель. Така можливість у цьому маршрутизаторі теж є.

В налаштуваннях є два режими роботи: "3G / 4G Router Mode" - коли роутер підключається до інтернету через SIM-карту (3G / 4G мережу). І "Wireless Router Mode" - коли інтернет до роутера ми підключаємо по кабелю (безпосередньо від провайдера, або від модему) в WAN-порт. За замовчуванням роутер працює в режимі "3G / 4G Router Mode". Вставивши SIM-карту в окремий слот на роутері, він відразу підключається до мережі мобільного оператора і починає роздавати інтернет. Налаштування Wi-Fi мережі і інших функцій на Archer MR400 практично нічим не відрізняються від інших роутерів TP-Link. На цьому роутере встановлена ​​нова версія веб-інтерфейсу.

Налаштування TP-Link Archer MR400 з SIM-картою

У роутере слот під Micro SIM. Якщо у вас Nano SIM, то можна використовувати перехідник, який йде в комплекті з роутером.

Необхідно вставити карту в перехідник і зафіксувати її наклейкою зі зворотного боку. Після чого вставити SIM-карту в слот на роутері.Підключення SIM-карти до TP-Link Archer MR400

Включаємо роутер і спостерігаємо за індикаторами на передній панелі. Приблизно через хвилину повинен загорітися індикатор рівня сигналу мережі (розподілу, у мене на фото їх три) і індикатор підключення до інтернету. Це за умови, що роутер зміг сам налаштувати підключення до інтернету, є покриття 3G / 4G мережі і немає ніяких обмежень з боку нашого оператора.

Підключення TP-Link Archer MR400 до інтернету через 3G / 4G мережу

Уже можна підключати пристрої до роутера і використовувати підключення до інтернету. Підключатися можна як з мережевого кабелю, так і по Wi-Fi. Заводське ім'я Wi-Fi мережі (SSID) і пароль (Wirelles Password / PIN) можна знайти на наклейці знизу TP-Link Archer MR400.

Заводська мережу Wi-Fi і пароль на TP-Link Archer MR400

Потрібно просто вибрати Wi-Fi мережу в списку доступних мереж на своєму пристрої та вказати пароль. Щоб зайти в налаштування роутера (наприклад, для зміни імені Wi-Fi мережі і пароля), потрібно спочатку підключитися до самого роутера. У настройки можна зайти через будь-який браузер. У тому числі з телефону і планшета. Але на мобільних пристроях, для настройки та управління роутером Archer MR400 можна встановити і використовувати додаток TP-LINK Tether.

Через браузер в налаштування зайти можна за адресою tplinkmodem.net, або 192.168.1.1. При першому вході в веб-інтерфейс роутер попросить вас встановити пароль адміністратора, який буде захищати настройки роутера. Потрібно придумати і вказати пароль (2 рази). Обов'язково запишіть його десь.

Вхід в налаштування роутера Archer MR400

Всі параметри, які пов'язані з підключенням до інтернету через мережу мобільного оператора знаходяться на вкладці "Advanced", в розділі "Network". Якщо відразу з'явиться повідомлення пов'язане з PIN-кодом, значить SIM-карта заблокована. Потрібно перейти в розділ "Network" - "PIN Management" і ввести PIN-код (зазначений на картці від SIM-карти, якщо ви його не змінювали). Або відключити блокування PIN перемикачем навпаки "PIN Lock".

Управління PIN-кодом на роутері Archer MR400

У розділі "Network" - "Internet" можна змінити параметри підключення до мережі. Якщо це необхідно. У мене все настройки прописалися автоматично.

WAN Interface 3G / 4G на роутері TP-LINK

Рекомендую звернути увагу на пункт "Network Mode" (режим мережі). За замовчуванням там стоїть 4G Preferred (Переважно 4G). Це означає, що рутер буде підключатися до мережі 4G, якщо є покриття. Якщо покриття немає, то він буде підключатися до мережі 3G. Змінювати налаштування на "3G Only" (Лише 3G) рекомендую лише в тому випадку, коли покриття 4G немає зовсім. А "4G Only" - коли є покриття 4G, але роутер чомусь періодично перемикається на 3G (при цьому швидкість в мережі 4G вище в порівнянні з 3G).

У розділі "USSD" можна відправляти USSD-запити. Наприклад, для перевірки балансу, підключення якихось тарифів і т. Д. Керувати SMS повідомленнями можна в окремому розділі "SMS".

Про налаштування Wi-Fi мережі я розповім в одному з наступних розділів в цій статті. Просто перейдіть нижче.

Налаштування в режимі звичайного маршрутизатора (інтернет по кабелю)

Якщо ви хочете підключити до TP-Link Archer MR400 інтернет по мережевому кабелю, то потрібно для початку підключитися до роутера з комп'ютера або мобільного пристрою по кабелю або Wi-Fi, зайти в налаштування і перемкнути його в відповідний режим роботи.

Вище я вже писав, що в настройки можна зайти за адресою //tplinkmodem.net або //192.168.1.1 . На вкладці "Advanced", в розділі "Operation Mode" потрібно поставити перемикач біля пункту "Wireless Router Mode" і натиснути на кнопку "Save".

Як змінити спосіб роботи маршрутизатора TP-Link Archer MR400

Підтверджуємо зміну режиму роботи. Чекаємо поки роутер буде перезавантажений. Після чого, якщо сторінка з налаштування чи не криється автоматично - відкриваємо її вручну.

До роутера потрібно підключити інтернет. Кабель підключаємо в порт LAN4 / WAN.

Підключення TP-Link Archer MR400 до інтернету по кабелю WAN

В налаштуваннях (веб-інтерфейсі) відкриваємо розділ "Advanced" - "Network" - "Internet". Там відразу кидається в очі перемикач "3G / 4G Backup". Я так розумію, якщо ця функція включена і до роутера підключена SIM-карта, то при втраті з'єднання з інтернетом по кабелю, підключення через стільникову мережу буде використовуватися як резервне.

Щоб налаштувати підключення до інтернет-провайдера, потрібно створити новий профіль (натиснути на кнопку "Add").

Налагодження підключення WAN

Спочатку потрібно правильно вибрати тип підключення до інтернету (Internet Connection Type). Якщо ви не знаєте який тип підключення використовує ваш провайдер, то немає сенсу продовжувати настройку. Обов'язково з'ясуйте цю інформацію у свого інтернет-провайдера.

Internet Connection Type на TP-Link Archer MR400

У всіх випадках, крім "Dynamic IP" (Динамічний IP, DHCP) потрібно прописувати налаштування. Зверніть увагу, що провайдер може робити ще і прив'язку по MAC-адресу. Якщо інтернет не працює, то потрібно з'ясувати це момент у підтримки. Для PPPoE потрібно прописати ім'я користувача і пароль. А для L2TP і PPTP ще й адресу сервера. Всі ці адреси і паролі видає провайдер.

Налаштування PPPoE, для прикладу.

Налаштування PPPoE

Збережіть налаштування і дивіться на статус підключення. Якщо роутер не може підключиться до інтернету, то ще раз перевірте всі параметри. Якщо необхідно - уточніть їх у провайдера. І з'ясуйте, чи немає обмежень з його боку.

Налаштування Wi-Fi мережі на TP-Link Archer MR400

Всі настройки бездротової мережі зібрані в розділі "Advanced" - "Wireless" - "Wireless Settings". Так як роутер у нас двохдіапазонний, то там дві вкладки: "2.4GHz" і "5GHz". Кожна мережа налаштовується окремо. Нам потрібно тільки змінити ім'я мережі (Network Name (SSID)) та пароль (Password). Інші налаштування без необхідності не раджу міняти. Налаштовуємо мережу на 2.4GHz:

Налаштування Wi-Fi 2.4 GHz на Archer MR400

І 5GHz. Точно так же, міняємо ім'я мережі і пароль. Рекомендую поставити інше ім'я мережі. Пароль можна залишити такий же.

Налаштування Wi-Fi мережі на 5GHz

Після збереження налаштувань не забудьте заново підключити свої пристрої до Wi-Fi мережі. Якщо ви підключали їх до мережі зі старим (заводським) ім'ям і паролем.

Скидання налаштувань

Завжди можна відновити заводські налаштування на TP-Link Archer MR400 і почати процес налаштування заново. Для цього потрібно натиснути і приблизно секунд 5 потримати кнопку WPS / Reset.

Reset на TP-Link Archer MR400

Почне блимати індикатор живлення. Ще через кілька секунд роутер буде перезавантажений, а настройки скинуті до заводських.