TP-Link Archer C5400 - трьохдіапазонний і дуже потужний Wi-Fi роутер

TP-Link Archer C5400 - трьохдіапазонний і дуже потужний Wi-Fi роутер

Думаю, вам доводилося чути такий вислів як "флагманський смартфон", або якийсь інший пристрій. Так ось, сьогодні я розповім вам про флагманський Wi-Fi роутер від компанії TP-Link. Модель Archer C5400. Це топова, а значить найшвидша, потужна і звичайно ж дорога модель маршрутизатора. Це вже друга апаратна версія Archer C5400. І я дуже радий, що у мене з'явилася можливість побачити цей роутер в живу і поділитися своїми враженнями і думками з вами.

В цьому маршрутизаторі, як і у всіх флагманських пристроях, зібрані самі топові технології і нові фішки. Встановлено потужне залізо. Розроблено унікальний і цікавий дизайн. Програмна частина так само отримала найновіші оновлення та розробки компанії TP-Link. Це дійсно топове пристрій. Ну і ціна не маленька - приблизно 330 доларів. Але навіть за зовнішнім виглядом і першим враженням після розпакування розумієш, що цей роутер стоїть своїх грошей.

TP-Link Archer C5400

TP-Link Archer C5400 створений для підключення до інтернету великої кількості "важких" пристроїв. До такого маршрутизатора можна підключити декілька Smart TV телевізорів, ігрових приставок, комп'ютерів, мобільних пристроїв, і ще купу всього. Ці пристрої можна не просто підключити, а дуже активно використовувати на них підключення до інтернету. Дивитися 4k відео, грати в важкі онлайн ігри, завантажувати торренти і т. Д. При цьому мережа буде працювати стабільно. Пристрою не будуть відключатися, роутер НЕ буде зависати, а пінг і швидкість будуть максимально високими.

Такий маршрутизатор без проблем можна встановити в якомусь ресторані, кафе, магазині, або офісі. До того ж, там є можливість дуже тонко налаштувати гостьову мережу, і навіть організувати авторизацію в Wi-Fi мережі через окрему сторінку. Наприклад, з рекламою ваших послуг або товарів.

Характеристики та можливості TP-Link Archer C5400

Найголовніше - це залізо. У TP-Link Archer C5400 встановлений двоядерний процесор від компанії Broadcom з частотою 1,4 ГГц. Це дуже потужний процесор як для маршрутизатора. Більш того, для стабільної роботи Wi-Fi мережі в кожному з трьох діапазонів встановлені ще три додаткові співпроцесора. Таке потужне залізо дозволяє Archer C5400 не тільки видавати високу швидкість і стабільність роботи бездротової мережі, але і працювати з різними пристроями, які можна підключити по USB. Це може бути зовнішній жорсткий диск, принтер, камера і т. Д.

Роутер трьохдіапазонний. Він роздає одну Wi-Fi мережу на частоті 2.4 ГГц, і дві мережі на частоті 5 ГГц. І це три різних каналу. А не просто три Wi-Fi мережі, які створені програмним способом через один передавач. Швидкість по Wi-Fi в діапазоні 2.4 ГГц - до 1000 Мбіт / с. І до 2167 Мбіт / с на кожній з двох мереж в діапазоні 5 ГГц. Ось це швидкість!

WAN і LAN порти звичайно ж гігабітні. Більш того, там є функція агрегування каналів, яка дозволяє об'єднувати порти для збільшення пропускної спроможності та стабільності з'єднання. Підключати до такого роутера інтернет з обмеженням по швидкості в 100 Мбіт / с якось навіть не хочеться. Потрібно шукати провайдера, який може дати гарну швидкість.

На роутере встановлено 8 антен, які складаються. Але ми то знаємо, що кількість антен не впливає на радіус покриття. Але як і годиться флагманів, модель Archer C5400 забезпечує хороший радіус покриття Wi-Fi мережі. До того ж в ньому є функція Beamforming.

І ще:

  • MU-MIMO -ця технологія дозволяє збільшити пропускну здатність бездротової мережі в 4 рази. Звичайні роутери передають дані на пристрої по черзі. А TP-Link Archer C5400 може "спілкуватися" з 4 пристроями одночасно.
  • Smart Connect - технологія Smart Connect автоматично розподіляє підключення пристрою між трьома каналами зв'язку. Робиться це для кращої продуктивності мережі.
  • Beamforming - технологія, яка збільшує швидкість і надійність з'єднання за рахунок спрямування бездротового сигналу в сторону пристрою. Ця технологія застосовується і на інших роутерах від TP-Link. Наприклад, в TP-Link Archer C3150.
  • Airtime Fairness - дозволяє отримувати максимальну швидкість по Wi-Fi, навіть якщо до роутера підключені старі пристрої.
  • HomeCare - відома система безпеки від TP-Link. Батьківський контроль, антивірус TrendMicro і пріоритизація трафіку.

Зрозуміло, що це не весь список технологій і функцій, які є в Archer C5400. Більше інформації можна знайти на сайті компанії TP-Link.

Зовнішній вигляд, порти, кнопки

Коробка як у всіх топових роутерів TP-Link.

Упаковка TP-Link Archer C5400

Сама коробка дуже важка. Так як сам роутер не легкий, плюс ще великий блок живлення. Він набагато більші і потужніші ніж у більш дешевих роутерів. Крім роутера і блоку живлення в комплекті є ще мережевий кабель і документація.

Комплектація роутера AC5400

Роутер зроблений з чорного, якісного пластику. Збірка дуже хороша. Пластик без запаху. Знизу і зверху є отвори для вентиляції. Процесор потужний, і йому необхідно гарне охолодження.

Зовнішній вигляд топового роутера TP-Link

Дуже цікаво зроблені Wi-Fi антени. Вони незнімні. В розкладеному вигляді виглядають ось так:

TP-LINK Archer C5400 з розкладеними антенами

Спереду розташовані індикатори і три кнопки: відключення Wi-Fi, WPS і окрема кнопка для відключення світлодіодних індикаторів. Так само в веб-інтерфейсі можна налаштувати автоматичне відключення індикаторів за часом.

Кнопки та індикатори TP-Link Archer C5400

На протилежному боці розмістилися два порти USB (один версії 2.0, а другий 3.0), 4 LAN порту, 1 WAN, роз'єм для підключення блоку живлення, кнопка On / Off і кнопка Reset.

Порти маршрутизатора TP-Link AC5400

Забув ще сказати, що знизу є спеціальні отвори, які дозволяють повісити TP-Link Archer C5400 на стіну.

Налаштувати цей маршрутизатор дуже просто. Через веб-інтерфейс з комп'ютера, або за допомогою мобільного пристрою, через програму TP-LINK Tether.

Роутер дуже класний. Але дорогою. Правда, для флагмана з такими характеристиками це нормальна ціна. Якщо у вас великий будинок, квартира, або офіс і багато пристроїв, які створюють серйозне навантаження на мережу, то Archer C5400 - дуже хороший варіант. Все буде літати без обривів, перезавантажень, падінь швидкості і т. Д.