Роутер D-Link DIR-300 сильно урізує швидкість по Wi-Fi від Дом.ру

Роутер D-Link DIR-300 сильно урізує швидкість по Wi-Fi від Дом.ру

Вітання! Користуюся Дом.ру_шним інтернетом з 2011 року, і місяць тому змінив тариф на 100 мегабітний, після чого зауважив проблеми зі швидкістю і пінгом вечорами, а так само що максимум що отримую - 20 мегабіт в кращому випадку.

Роутер dlink dir-300nru (на кшталт), а сам інтернет приймається USB - адаптером 2011 року покупки і теж від dlink.

У чому може бути проблема того що швидкість урізається? Мб в роутері і адаптер?

Просто думаю який роутер прикупити, і хз що вибрати.

  • ASUS RT-AC51U
  • ASUS RT-N56U
  • KEENETIC Air
  • KEENETIC extra II

Але по ходу ще й адаптер треба прикупити буде ..

Можеш що небудь порадити?

відповідь

Вітання! У вашому випадку я раджу спочатку розібратися в самій проблемі. Знайти причину, по якій падає швидкість.

Ви пишіть, що все начебто почалося після зміни тарифу. Думаю, це збіг.

  • Насамперед, перевіряємо провайдера. Підключаємо інтернет безпосередньо до комп'ютера. Без роутера. Ну або через роутер, але по кабелю. Перевіряємо швидкість (якщо що, ось інструкція). Якщо в результаті отримуємо 100 Мбіт / с, або близько того, то значить провайдер тут ні до чого. Якщо і по кабелю 20 Мбіт / с - пред'являємо провайдеру Дом.ру. Мовляв що за справи. Виправляйте.
  • Припустимо, по кабелю швидкість хороша. Значить залишається два варіанти: або роутер ріже швидкість, або адаптер. Можуть обидва. У будь-якому випадку, по Wi-Fi через D-Link DIR-300 ви 100 Мбіт / с не отримаєте. Але і 20 замало. Потрібно перевірити швидкість по Wi-Fi за допомогою іншого пристрою. Бажано з телефону, або планета. Якщо і на них буде низька швидкість, то можу порадити тільки виконати рекомендації зі статті як збільшити швидкість інтернету по Wi-Fi. Можливо, вийде її трохи підняти.
  • Якщо виявиться, що на інших пристроях швидкість через роутер в принципі нормальна (50 Мбіт / с і вище), то значить потрібно щось робити з адаптером на комп'ютері. Швидше за все замінити його. А може там поганий прийом, і тому швидкість так сильно урізається. Перевірити б прямо біля самого роутера.

Якщо нічого не вийде зробити, і швидкість так і буде низька, і у вас є бажання замінити обладнання, то можете брати будь-роутер з тих, що ви перерахували. Всі варіанти хороші.

Але краще, звичайно, взяти модель з підтримкою діапазону 5 GHz і стандарту 802.11ac. Там можна і все 100 Мбіт / с по "повітрю" отримати. Це всі перераховані вами моделі, крім ASUS RT-N56U.

Що стосується адаптера, то він теж повинен підтримувати стандарт 802.11ac. Ну і беріть якийсь з антенами, щоб прийом був кращий. Хоча, я не знаю як там у вас з прийомом йдуть справи. Може роутер біля самого комп'ютера.

Не забувайте, що швидкість дуже сильно залежить ще і від перешкод і перешкод (в діапазоні 5 GHz їх практично немає в порівнянні з 2.4 GHz). Так само потрібно враховувати той момент, що в діапазоні 5 GHz покриття мережі може бути трохи менше.

Якщо цікаво, можете ще почитати статтю про вибір роутера який не ріже швидкість по Wi-Fi і дає 100 Мбіт / с і більше.