Огляд і настройка Powerline адаптерів TP-Link TL-PA8010P KIT, або як обійтися без прокладки мережевого кабелю

Огляд і настройка Powerline адаптерів TP-Link TL-PA8010P KIT, або як обійтися без прокладки мережевого кабелю

З'явилася в мене можливість познайомиться з комплектом Powerline адаптерів TP-Link TL-PA8010P KIT. І я вирішив зробити невеликий огляд цих адаптерів, розповісти що це за пристрої, для яких цілей можна їх використовувати, і як налаштувати.

Якщо ви зайшли на цю сторінку, то швидше за все вже знаєте, що Powerline адаптери дозволяють передавати інтернет по звичайній електропроводці, яка прокладена в вашому домі, або квартирі. Про цю технологію, і про те як вона працює я писав у статті стандарт HomePlug AV і PowerLine-адаптери: що це, і як працює. Так само, я вже писав про налаштування іншого комплекту PowerLine адаптерів TP-LINK TL-WPA4220KIT.

TP-Link TL-PA8010P KIT (AV1200) - це комплект з двох однакових адаптерів TL-PA8010P (KIT в назві означає, що це комплект). Якщо необхідно, можна без проблем купити один такий адаптер. Точніше, ще один. Так як для роботи потрібно як мінімум 2 адаптера. Є підтримка стандарту HomePlug AV2. А це швидкість передачі до 1200 Мбіт / с. Ще одна особливість, це дуже проста настройка, практично автоматична.

Для яких цілей можна використовувати ці Powerline адаптери? Варіантів дуже багато. Головне, що завдяки їм можна обійтися без прокладки мережевого кабелю. Адже протягнути мережевий кабель навіть в сусідню кімнату не завжди виходить. Якщо ви не зробили це в процесі ремонту в будинку. Давайте розглянемо декілька випадків, в яких може стане в нагоді комплект таких адаптерів.

  • Розширення бездротової Wi-Fi мережі. Так, для цих завдань є репітери. Але вони не завжди можуть впоратися з поставленими завданнями, та й стабільність і швидкість бездротової мережі в результаті страждає. Тому, біля роутера ставимо один адаптер TL-PA8010P, до якого підключаємо інтернет від роутера. Другий адаптер TL-PA8010P підключаємо в іншій кімнаті, або на іншому поверсі, і до нього підключаємо ще один роутер. Виходить, що роутери будуть з'єднані по електропроводці.
  • Якщо у вас є наприклад телевізор Smart TV, ігрова приставка, стаціонарний комп'ютер, або інший пристрій, якому потрібно стабільне підключення до інтернету, і немає можливості протягнути мережевий кабель до цього пристрою, то тут нас так само може виручити комплект адаптерів TP-Link TL- PA8010P KIT. Один адаптер ставимо біля роутера, а другий біля пристрою, який потрібно підключити до інтернету по кабелю. І з'єднуємо їх.

Можна купить необхідну кількість таких адаптерів. За допомогою одного запустити інтернет в електропроводку (встановивши його біля роутера), а інші адаптери встановити біля пристроїв, які необхідно підключити до інтернету по кабелю. Або, підключити до TL-PA8010P ще один Wi-Fi роутер.

Огляд TP-Link TL-PA8010P KIT

У невеликій коробці ви знайдете два адаптера, два мережевих кабелю (приблизно 1,5 метра), диск з утилітою, і інструкції.

Комплектація TP-Link TL-PA8010P KIT

Адаптери зроблені з класного пластика. Збірка і зовнішній вигляд на висоті. В адаптерах є вбудовані розетки. У них ви зможете підключити інші пристрої. З елеменотов управління є тільки одна кнопка Pair, яка служить для з'єднання адаптерів і скидання налаштувань. І три індикатори: харчування, індикатор Powerline, і Ethernet.

Фото адаптерів TP-Link TL-PA8010P

Знизу є один гігабітний Ethernet порт. Не знаю що ще розповісти про ці адаптери 🙂 Давайте вже налаштовувати їх.

Налаштування адаптерів TP-Link TL-PA8010P KIT

Як я вже писав вище, настройка дуже проста. Досить просто підключити адаптери в розетку в одній електромережі, і налаштувати безпечне з'єднання кнопкою Pair. Один адаптер включаємо в розетку біля роутера, і з'єднуємо його мережевим кабелем з роутером. На роутере кабель потрібно підключити в LAN порт.

Підключайте адаптер безпосередньо в розетку. Уникайте використання через подовжувачі, особливо через фільтри. А ось подовжувач до адаптера можете підключити.

Підключення TP-Link TL-PA8010P KIT

Другий адаптер так само включаємо в розетку, і підключаємо до нього наш комп'ютер, телевізор, ще один роутер і т. Д.

Підключення через TL-PA8010P.  Інтернет з розетки

Таким способом ви можете встановити необхідну кількість адаптерів TL-PA8010P.

Налаштування захисту мережі

Потрібно подружити все адаптери в мережі за допомогою кнопки Pair. Для цього потрібно на одному з адаптерів натиснути кнопку Pair (на 1 секунду). Потім, протягом двох хвилин натиснути кнопку Pair на другому адаптер.

Налаштування захищеної Powerline мережі на TP-Link

Пристрої повинні з'єднається. Індикатор у вигляді будиночка повинен горіти зеленим кольором. Якщо у вас більше двох адаптерів: натискаємо кнопку Pair на адаптері, який вже знаходиться в мережі, і на новому адаптері.

Скидання налаштувань Powerline адаптера TP-Link

Натисніть на кнопку Pair, і потримайте 15 секунд. Індикатор живлення згасне і загориться, а настройки будуть скинуті до заводських.

Ось так все просто. Включили, підключили, і отримали інтернет з будь-якої розетки в будинку. Без прокладки якихось додаткових кабелів.

А яке застосування Powerline адаптерів знайшли ви? Пишіть в коментарях.