Tp-Link TL-MR3220. Відгуки і корисна інформація про роутере

Tp-Link TL-MR3220: відгуки, сумісні 3G USB модеми та корисна інформація про роутере

Відгуки та інформація про TL-MR3220
  • Роутер з підтримкою USB модемів
  • Фото TL-MR3220
  • Технічні характеристики

Недорогий роутер, напевно один з найдешевших, який підтримує 3G і 4G (починаючи з апаратної версії 2.0) USB модеми. Це означає, що підключивши USB модем до Tp-Link TL-MR3220 він буде роздавати інтернет на інші пристрої по Wi-Fi і з мережевого кабелю. Я вважаю, що це головна особливість цього роутера. До нього звичайно ж можна підключити і звичайний інтернет (Ethernet), який він так само буде роздавати, але я б радив купувати TL-MR3220 тільки в тому випадку, якщо вам потрібно налаштувати роздачу інтернету від 3G USB модему. Якщо у вас кабельний інтернет, то за цю суму можна знайти моделі краще, від тієї ж компанії Tp-Link.

Я купував цей роутер вже більше двох років тому, і в мене є досвід роботи з ним. Правда, досвід не дуже хороший. Купував я його для роботи в парі з модемом Novatel U720 від Інтертелеком. Перш за все, у мена виникли проблеми з налаштуванням. Роутер просто не хотів бачити модем, а якщо і бачив його, то не міг встановити з'єднання з інтернетом. Після безлічі прошивок (ставив тільки офіційні), і спроб налаштувати його, він все таки заробив. І пропрацював приблизно місяці два. Потім, з'явився статус "без доступу до інтернету" і він просто перестав бачити модем. Я пробував підключати різні модеми, знову оновлював прошивку, робив скидання налаштувань, писав в підтримку Tp-Link, що я тільки не робив, але він так і не запрацював. Він в принципі працює, але не бачить модем. Можливо, згорів USB порт.

Мені не пощастило, але це не означає, що від покупки TL-MR3220 потрібно відмовлятися. Роутер непоганий, та й ціна у нього нормальна. До цієї пори, виробник напевно вже випустив нові прошивки, в яких швидше за все вирішено безліч проблем.

Корисно знати про Tp-Link TL-MR3220:

  • Які питання можуть вас цікавити: антена 1, знімна. Є можливість повісити роутер на стіну. 1 USB роз'єм для модему розташований збоку. 4 LAN, 1 WAN роз'єм, кнопка On / Off, і кнопка WPS розташовані на задній стороні. Є кнопка відключення Wi-Fi. Вона втоплена в корпус.
  • Адреса для входу в настройки: 192.168.0.1 . Логін і пароль - admin . Ця інформація, а так же MAC-адресу роутера вказано знизу, на самому пристрої.
  • Так як TL-MR3220 підтримує 3G модеми, то дуже важливо, перед покупкою цього роутера, дізнатися, чи підтримує він ваш модем(Якщо модем у вас вже є). Так як роутер працює далеко не з усіма модемами. Я взагалі не розумію, чому інтернет магазини не надають цю інформацію (не тільки для цього роутера). Та й консультант в магазині навряд чи надасть вам цю інформацію. А на офіційному сайті, список сумісних модемів знайти зможе не каждий.Так що, ще до покупки потрібно дізнатися, чи працює роутер з моделлю вашого модему і провайдером. В першу чергу, потрібно переглянути перелік модемів на офіційному сайті. Ця інформація знаходиться за посиланням //www.tp-link.ua/ru/comp-list.html. Вибираємо свій роутер (TL-MR3220), і зразу почнеться завантаження файлу. Зберігаємо файл з розширенням .xlsx на комп'ютер, відкриваємо, і дивимося чи в списку наш модем. Якщо модем є в списку, то все повинно працювати. Якщо немає, то це не означає, що працювати не буде.Пошукайте інформацію в інтернеті, можна набрати в пошуковій системі запит: "модель роутера + модель модему + оператор". Швидше за все, ви знайдете потрібну інформацію на якомусь форумі.
  • Відразу перед налаштуванням, або якщо роутер виявляється бачити модем, відновите прошивку. Це повинно допомогти.
  • Якщо не виходить налаштувати маршрутизатор на роботу з модемом, то напишіть на підтримку Tp-Link. Дуже багато випадків, коли підтримка надсилає прошивку під певний модем і все працює.
Технічні характеристики TL-MR3220 Технічні характеристики

З цими модемами TL-MR3220 працює точно:

Novatel 760, Novatel 720U, ZTE Cricket AC3781 (немає в списку сумісних), ZTE-5730, ZTE 3781, Pantech UM150 (якщо не працює, підтримка надсилає прошивку), HUAWEI E1550 (Укртелеком), Sierra 595U, Pantech UM175. З Novatel 720U сам перевіряв, а інші знайшов за відгуками в інтернеті.

Станьте

Напишіть в коментарях свій відгук про роутере Tp-Link TL-MR3220. Можете написати, з яким модемом у вас вийшло його подружити і який провайдер. Це буде дуже корисна інформація для тих, хто шукає роутер для роботи з USB модемом. Так само, можете написати про виниклі проблеми в процесі настройки і роботи. Буду вдячний.