Погано ловить і гальмує Wi-Fi на телефоні. Що робити?

Погано ловить і гальмує Wi-Fi на телефоні. Що робити?

Сьогодні ми поговоримо про проблему, коли на телефоні дуже погано працює Wi-Fi. Розглянемо кілька рішень, які підійдуть як для телефонів на Android, так і для iPhone. Під "погано працює" можуть ховатися самі різні неполадки. Але найчастіше це поганий прийом, низька швидкість, нестабільне підключення до Wi-Fi мережі, обриви і інші неприємні моменти.

Кілька найпопулярніших випадків: підключили телефон до Wi-Fi, а він ловить сигнал тільки недалеко від роутера. Йдемо в іншу кімнату і телефон відключається від Wi-Fi мережі. Або коли після підключення дуже погана швидкість. Відео не завантажується. Або в деяких додатках інтернет взагалі не працює. Так само часто буває, що телефон періодично сам відключається від Wi-Fi мережі.

Зверніть увагу, що проблеми з підключенням ми розбирали в іншій статті: Мобільний телефон не підключається до Wi-Fi. Не працює інтернет. Якщо у вас проблема саме в процесі підключення, то переходите по посиланню і застосовуйте рішення.

Я в таких ситуаціях завжди раджу в першу чергу підключити телефон до іншої Wi-Fi мережі. Так само перевірити, як працює інтернет на інших пристроях від цієї точки доступу. Це дасть можливість зрозуміти в чому причина, і зрозуміти, в якому напрямку рухатися для вирішення проблеми.

Прості рішення і поради:

  • Перезавантажте роутер і телефон, на якому погано працює Wi-Fi. Так само на телефоні можна включити / відключити режим польоту.
  • Якщо на телефоні є чохол - зніміть його. Особливо, якщо на чохлі є якісь металеві і блискучі елементи. Через нього може бути поганий прийом, і в результаті низька швидкість, обриви.
  • Для перевірки відключіть Bluetooth на телефоні. Я зустрічав випадки, коли Bluetooth створював навантаження на бездротовий модуль, і з цієї причини були проблеми з Wi-Fi.
  • Зверніть увагу на рівень сигналу на телефоні. Перевірте роботу Wi-Fi з'єднання поблизу і вдалині від роутера. Якщо Wi-Fi погано ловить, то можливо є сенс вибрати більш правильне розташування роутера.
  • Якщо мережу, до якої ви підключені побудована з роутера і підсилювача сигналу, то це може бути причиною поганої роботи Wi-Fi на телефоні. На час вимкніть підсилювач сигналу.
  • Як перевірити швидкість підключення на смартфоні я писав тут.
  • Якщо телефон погано працює з різними роутерами - значить причина в телефоні. Якщо на інших пристроях проявляються такі ж проблеми, як і на телефоні - значить причина в роутері. Або з боку інтернет-провайдера.

Рішення з боку телефону

З власного досвіду можу сказати, що якщо причина саме в телефоні, то вона як правило апаратна. Ну немає там якихось особливих налаштувань, за допомогою яких можна змусити Wi-Fi працювати стабільно. Все що можна спробувати зробити, це скидання налаштувань мережі та прописати вручну DNS-сервери від Google. Останнє рішення не допоможе в разі поганого сигналу і обривів.

Скидання мережі на телефонах з Android можна зробити в налаштуваннях, в розділі "Скидання". Там повинен бути пункт "Скидання параметрів мережі". На iPhone ці налаштування знаходяться в розділі "Основні" - "Скидання".

Погано працює Wi-Fi на Android і IPhone

DNS 8.8.8.8 / 8.8.4.4 можна прописати у властивостях Wi-Fi мережі. У нас на цю тему є окрема інструкція: як змінити DNS-сервера на iPhone і iPad. Як це зробити на Android-пристроях, я показував тут. Ще можна оновити прошивку смартфона.

І ось ще: iPhone підключений до Wi-Fi але використовує 3G / 4G інтернет. Чи не працює з відкритими мережами

Якщо Wi-Fi на телефоні погано працює через роутера

Можливо, шляхом підключення до інших мереж ви з'ясували, що телефон не дружить тільки з вашим роутером. В такому випадку можна спробувати виправити це змінивши деякі настройки Wi-Fi мережі і безпеки на вашому маршрутизаторі.

Якщо у вас двохдіапазонний роутер і телефон підтримує діапазон 5 ГГц (стандарт 802.11ac), то підключайте телефон саме до цієї мережі. Так як канал 2.4 ГГц може бути завантажений.

Необхідно зайти в налаштування роутера. Перейти в розділ з настройками Wi-Fi мережі. Так як веб-інтерфейс на роутерах різних виробників різний, то у вас налаштування можуть трохи відрізнятися. Я покажу на прикладі роутера TP-Link з новим веб-інтерфейсом.

Режим мережі - ставимо b / g / n (змішаний), але якщо там є можливість, то спробуйте вибрати "Тільки 802.11n". Канал можна спробувати поставити якийсь статичний (наприклад 6, але якщо не допоможе - поверніть на Авто), а ширину каналу ставимо 20MHz. На цій же сторінці, або на сторінці з настройками пароля встановіть тип захисту мережі WPA2-PSK (WPA / WPA2-Personal) і шифрування AES.

Налаштування роутера коли Wi-Fi на телефоні гальмує і погано ловить

З цими настройками потрібно експериментувати. Наприклад, спробувати різні канали. А ще краще, знайти самий вільний канал за цією інструкцією. Якщо після установки ширини каналу 20MHz впаде швидкість - поверніть на 40 MHz.

Так само обов'язково переконайтеся, що на вашому роутере встановлена ​​остання версія прошивки.

інші причини

Якщо Wi-Fi на телефоні почав погано працювати раптово, або після оновлення прошивки, то цілком можливо, що виробник накосячілі в новій версії ПЗ. У такому випадку потрібно робити відкат прошивки, якщо є така можливість. Або писати на підтримку виробника телефону. Можна ще зробити повне скидання налаштувань телефону. Але це допомагає рідко, а заново все налаштовувати і встановлювати не дуже хочеться. Хіба що перед цим зробити резервну копію.

Причина може бути в бездротовому модулі. Це невеликий чіп, який відповідає за підключення до Wi-Fi мережі. Якщо він починає працювати нестабільно, то на телефоні з'являються різні проблеми з Wi-Fi. У тому числі поганий рівень мережі, падає швидкість, телефон відключається від мережі і т. Д. У такому випадку визначити причину і вирішити її можуть тільки фахівці з сервісного центру.