Огляд TP-Link Archer MR400 - двохдіапазонний Wi-Fi роутер з вбудованим 4G LTE модемом

Огляд TP-Link Archer MR400 - двохдіапазонний Wi-Fi роутер з вбудованим 4G LTE модемом

У лінійці роутерів TP-Link є вже кілька моделей з підтримкою SIM-карт (з вбудованим 3G / 4G LTE модемом). Це не рахуючи мобільних роутерів. Модель TL-MR6400 про яку я вже писав, Archer MR400 про яку мова піде в цій статті і Archer MR200. Всі ці роутери практично однакові зовні, але трохи відрізняються своїми характеристиками і можливостями. Їх загальна і головна фішка - вбудований 3G / 4G LTE модем і відповідно слот під SIM-карту.

Беремо TP-Link Archer MR400, вставляємо в нього SIM-карту будь-якого оператора, включаємо роутер в розетку і через хвилину отримуємо доступ до інтернету на всіх своїх пристроях. Незважаючи на те, що підключення до інтернету бездротове, швидкість досить пристойна. Звичайно, швидкість в основному залежить від рівня сигналу мережі 3G / 4G і завантаженості базової станції оператора. Але цієї швидкості цілком достатньо для комфортної роботи в інтернеті на декількох пристроях одночасно. І навіть для комфортного перегляду онлайн відео. Зрозуміло, що маршрутизатор TP-Link Archer MR400 є сенс встановлювати і використовувати в тих місцях, де немає проводового підключення до інтернету. Це не тільки села (де найчастіше немає проводового інтернету), а й заміські приватні будинки, дачі (куди зазвичай немає сенсу проводити кабельний інтернет, навіть якщо така можливість є),якісь невеликі підприємства, склади, виробництва і т. д. Наприклад, для організації відеоспостереження на об'єктах, куди немає можливості провести кабель.TP-Link Archer MR400

До Archer MR400 можна підключити і кабельний інтернет. Він може працювати не тільки з SIM-картою. Після перемикання роутера в режим "Wireless Router Mode", порт, який підписаний як LAN / WAN працює в якості WAN-порту, до якого можна підключити кабель від провайдера, або модему. Купувати Archer MR400 я рекомендую тільки для підключення до інтернету через бездротову мережу 3G / 4G. Або в тому випадку, коли ви знаєте, що в майбутньому вам може стати в нагоді можливість підключення SIM-карти. Просто за ці ж гроші є багато варіантів інших роутерів, більш потужних і функціональних. Зрозуміло, без вбудованого модему і підтримки SIM-карт.

Технічні характеристики TP-Link Archer MR400

Швидкість бездротової мережі в діапазоні 2.4 ГГц до 300 Мбіт / с. У діапазоні 5 ГГц до 867 Мбіт / с. В Archer MR400 V2 (друга апаратна версія) встановлені дві зовнішні Wi-Fi антени. Вони незнімні. І дві внутрішні 4G LTE антени. А якщо я не помиляюся, то в Archer MR400 V1 (перша апаратна версія) 4G антени були зовнішні і знімні, а Wi-Fi антени вбудовані в корпус роутера. Так навіть краще (я маю на увазі першу апаратну версію), так як є можливість підключити зовнішню антену для посилення прийому сигналу мобільної мережі. У цьому роутере заявлена ​​підтримка 3G / 4G мережі різних типів.

WAN і LAN порти в цьому роутере НЕ гігабітні. Максимальна швидкість портів до 100 Мбіт / с. На роутере розташовані три LAN і один LAN / WAN порт. USB-порту немає. Зате є 1 слот для Micro SIM-карти, ніж можуть похвалитися не багато маршрутизаторів.

Інші характеристики і особливості:

  • Окремі кнопки для включення і відключення живлення роутера, Wi-Fi мережі і кнопка WPS / Reset.
  • Два режими роботи: 3G / 4G-маршрутизатор і бездротовий маршрутизатор.
  • Функція контролю пропускної здатності (QoS).
  • Підтримка IPv4 і IPv6.
  • Гостьова мережу (одна в діапазоні 2.4 ГГц і одна в діапазоні 5 ГГц).
  • Сумісність з додатком Tether. Можна налаштовувати Archer MR400 і керувати ним через додаток з мобільного пристрою.
  • Батьківський контроль.
  • Перегляд і відправка SMS повідомлень і USSD команд.

У роутере є всі необхідні функції. Налаштовувати роутер і керувати ним не складно. Простий і зрозумілий веб-інтерфейс, плюс можна отримати доступ до основних налаштувань через фірмовий додаток Tether. А для підключення до інтернету досить просто вставити SIM-карту в слот на роутері. Він сам виконає необхідну настройку та почне роздавати інтернет.

Зовнішній вигляд

TP-Link Archer MR400 поставляється в оновленій упаковці. На самій коробці нанесена інформація про роутере. Правда, на англійській мові.

Упаковка роутера Archer MR400

Комплектація стандартна. Єдине, що крім самого роутера, адаптера харчування, мережевого кабелю і інструкцій, в комплекті є ще перехідник з Nano SIM на Micro SIM.

Комплектація TP-Link Archer MR400

Сам роутер невеликий. Повністю чорний. Лицьова панель виконана з глянсового пластика. З глянцевим пластиком ситуація стандартна - красиво але не практично. Корпус покривається відбитками пальців, пилом, а пізніше і подряпинами. Нижня частина корпусу і антени зроблені їх матового пластика.

Фото TP-Link Archer MR400

Лицьову панель розбавляє логотип компанії TP-Link і індикатори, які можна побачити тільки коли роутер включений.

Індикатори на роутері TP-Link Archer MR400

Задня панель роутера повністю зайнята кнопками і портами. Крім звичного роз'єму для підключення харчування там розташовані 4 LAN-порту (один з них поєднаний з WAN-портом) та слот під Micro SIM-карту. Крім цього є кнопка для відключення і включення Wi-Fi мережі і кнопка WPS / Reset. Ну і кнопка Power On / Off.

Порти і кнопки роутера TP-Link Archer MR400

Знизу і по блокам є невеликі отвори для охолодження плати роутера. Так само є отвори, на які можна повісити роутер на стіну. Ну і наклейка з необхідною заводський інформацією. У тому числі з адресою веб-інтерфейсу, заводським ім'ям Wi-Fi мережі і паролем.

Фото Archer MR400: вид знизу

В інтер'єрі:

Огляд роутера TP-Link Archer MR400

Зовнішній вигляд, збірка, розташування елементів управління - в цьому плані все відмінно. Роутер красивий і сучасний. Правда до глянсовою лицьовій панелі краще зайвий раз не торкатися.

Швидкість підключення до інтернету через 3G / 4G мережу

Зробив виміри швидкості підключення до інтернету через мобільну мережу. Заміри робив при підключенні до інтернету через мережу 3G і 4G (вручну вибирав мережу в налаштуваннях роутера). Але швидкість при такому підключенні в більшій мірі залежить від самого оператора (завантаженості базової станції і т. Д.) І рівня прийому мобільної мережі, ніж від роутера.

У мережі 3G у мене рівень сигналу в веб-інтерфейсі був 100%. На самому роутері було три ділення.

Рівень сигналу 3G мережі на TP-Link Archer MR400

Швидкість підключення через 3G:

Швидкість підключення до інтернету через роутер Archer MR400

В цей же час на iPhone приблизно такі ж показники швидкості (той же провайдер і в тому ж місці). І теж через 3G, так як SIM-карту я ще не поміняв.

Через 4G мережу швидкість вийшла вище, навіть незважаючи на те, що рівень сигналу у мене набагато гірше (25% в веб-інтерфейсі) в порівнянні з мережею 3G. На роутере горіло всього одну поділку мережі. І це в центрі великого міста. Київстар, ну що за справи?

Рівень сигналу мережі 4G через Archer MR400

Швидкість підключення:

Швидкість підключення 4G через роутер Archer MR400

Ось такі результати. Повторюся, що швидкість підключення до інтернету сильно залежить від самого оператора і рівня сигналу мобільної мережі. Звичайно, якщо є покриття 4G, то краще використовувати цю мережу. Так як навіть при більш слабкому рівні сигналу, швидкість в кілька разів вище.

TP-Link Archer MR400 зі своїми завданнями справляється повністю. Просто ідеальний роутер для організації доступу до інтернету в тих місцях, де немає можливості провести кабельний інтернет. Потрібно тільки харчування і покриття мобільного 3G / 4G мережі. Дуже проста настройка. Можна навіть не заходити в налаштування роутера. Він починає роздавати інтернет відразу після підключення SIM-карти.