Багато Wi-Fi точок (мереж) в будинку і з'єднання часто рветься

Багато Wi-Fi точок (мереж) в будинку і з'єднання часто рветься. Що робити?

Якщо ви зайшли на цю сторінку, то швидше за все зіткнулися з проблемою нестабільного підключення по Wi-Fi мережі, і саме з'єднання у вас часто обривається. Ви вже напевно здогадуєтеся через що це відбувається. Швидше за все, у вашій квартирі багато Wi-Fi мереж, і з-за перешкод від цих мереж у вас проблеми з підключенням по Wi-Fi і постійними розривами з'єднання.

Така проблема зараз дуже популярна. Якщо ви живете в квартирі, то швидше за все, у всіх ваших сусідів встановлені Wi-Fi роутери, кожен транслює бездротову мережу. І виходить, що всі ці мережі перетинаються одна з однією. Зараз практично всі Wi-Fi мережі працюють на частоті 2.4ГГц. У нас всі ці мережі працюють на каналах від 1-го, до 13-го. І коли цих точок дуже багато, виходить так, що на одному каналі може працювати дві і більше Wi-Fi мережі. Ось саме через таких перешкод, можуть виникнути проблеми з бездротовим підключенням на ваших пристроях. Та й як показує практика, навіть не обов'язково, щоб сусідніх точок доступу було багато. Їх може бути кілька штук, але вони якимось образному можуть присікається, і створювати перешкоди.

Я вже кілька разів бачив випадки, коли в квартирі через великої кількості сусідніх бездротових мереж, інтернет по Wi-Fi не працював зовсім. Або пристрою зовсім підключалися до роутера, або підключалися, і відразу ж втрачали з'єднання. Бувають ще випадки, коли підключення є, але інтернет працює дуже повільно, або взагалі не працює. Про схожою проблемі я вже писав в статтях "Нестабільно працює Wi-Fi. Чому обривається інтернет через Wi-Fi роутер", і "Чому відключається Wi-Fi на ноутбуці".

Що стосується вирішення цієї проблеми, то спочатку потрібно експериментувати з каналом, на якому працює наша Wi-Fi мережу. Якщо не допоможе, то потрібно переходити на нову, і більш вільну частоту 5ГГц.

Нестабільна робота Wi-Fi через великої кількості сусідніх мереж

Давайте по пунктах спробуємо розібратися з цією проблемою. Для початку потрібно з'ясувати, проблема саме в вашої точки доступу (роутера), або ж в коком-то конкретному пристрої.

1 У чому причина. Дивіться, якщо у вас всі пристрої добре підключаються до Wi-Fi мережі, і стабільно тримають з'єднання, а якесь одне пристрій працює нестабільно, то проблема швидше за все саме в цьому пристрої. Як правило, цей ноутбук, або комп'ютер з адаптером. В такому випадку, рішення потрібно шукати на самому пристрої. Якщо це ноутбук, то перевірте як він працює з іншими мережами, поставте його поруч зі своєю точкою доступу, і перевірте роботу. Оновіть драйвер Wi-Fi адаптера. Можливо, проблема не в перешкодах від сусідніх мереж, а саме в цьому пристрої.

2 Так як у нас проблеми швидше за все через перешкоди на каналі Wi-Fi мережі, то потрібно спробувати змінити канал нашої бездротової мережі в налаштуваннях роутера. Потрібно спробувати кілька різних варіантів. Або, скористатися програмою inSSIDer для пошуку вільного каналу.

Про пошуки не завантаженого каналу, і про те, як змінити цей канал на різних роутерах, я писав в окремій статті як знайти вільний Wi-Fi канал, і змінити канал на роутері.

Ось так це виглядає на роутері ASUS:

Розриви з'єднання Wi-Fi через великої кількості точок в будинку

Спробуйте різні канали. Після кожної зміни не забувайте зберігати налаштування і перезавантажувати роутер.

3 Якщо зміна каналу не допомагає, і ви впевнені, що проблеми з роботою бездротової мережі через перешкоди від великої кількості сусідніх Wi-Fi мереж, тобто один перевірений варіант. Перехід на частоту 5GHz. Правда, тут вже доведеться купувати новий роутер. Нам знадобиться двохдіапазонний маршрутизатор. Добре б спочатку у кого-то позичити такий роутер, і перевірити, як у вас в будинку буде працювати підключення до Wi-Fi на частоті 5GHz. Якщо все буде працювати добре, то можна буде думати про покупку нового роутера. Деякі моделі я радив в статті по вибору маршрутизатора для будинку, або квартири.

Але, зверніть увагу, що швидше за все не всі ваші ноутбуки, смартфони, планшети, і інші пристрої зможуть підключаться до бездротової мережі на частоті 5GHz. У старих пристроїв немає підтримки цієї технології. Про це я писав у цій статті.

Це той випадок, коли дуже складно порадити щось конкретне. Адже нестабільне підключення до Wi-Fi мережі може бути через що завгодно. Ті ж перешкоди від великої кількості сусідніх мереж, перешкоди від якихось побутових приладів, проблеми з самим адаптером на пристрої, поломка Wi-Fi роутера (нерідко проблеми з харчуванням), і т. Д. Тут потрібно тільки експериментувати, і шукати винуватця . Якщо що, питання і свої поради ви завжди можете залишати в коментарях нижче.