Інструкція по налаштуванню роутера TP-Link Archer C5400

Інструкція по налаштуванню роутера TP-Link Archer C5400

Незважаючи на те, що в маршрутизаторі TP-Link Archer C5400 встановлена ​​дуже проста панель рівняння, є можливість налаштувати з мобільного пристрою (через фірмовий додаток) і в комплекті є докладний посібник з картинками, я все таки вирішив підготувати свою інструкцію з налаштування цього маршрутизатора . Якщо ви ще не купили Archer C5400, а тільки вибираєте роутер і розглядаєте цю модель як один з варіантів, то рекомендую вам ознайомиться з оглядом TP-Link Archer C5400.

Налаштування будь-якого роутера можна розділити на два етапи: підключення всіх кабелів і безпосередньо сам процес налаштування. З підключенням, думаю, все зрозуміло. Зараз я докладно покажу, як правильно підключити Archer C5400. А ось налаштувати його можна двома способами:

  • Якщо з комп'ютера або ноутбука, то виконати настройку можна через web-інтерфейс, який відкривається в браузері (як звичайний сайт). Саме цей варіант ми розглянемо в статті.
  • Якщо зі смартфона або планшета, то найкраще використовувати фірмовий додаток від TP-Link, яке називається Tether. Ні, можна і через браузер налаштувати, але через додаток набагато зручніше. Так само потім можна буде і управляти роутером через це додаток. Детально на цьому ми зупинятися не будемо, так як я вже писав про це додатку в статті: програма TP-LINK Tether: настройка і управління роутером Tp-Link.

Для початку давайте підключимо наш TP-Link Archer C5400. З'єднайте кабель з блоком живлення, включіть в розетку і підключіть його до маршрутизатора. У WAN порт (Internet) підключіть інтернет. А в один з 4-х LAN портів підключіть кабель (він є в комплекті) до ноутбука, або ПК.

Підключення TP-Link Archer C5400

Якщо по кабелю не виходить з'єднати маршрутизатор з комп'ютером, то можна підключиться до Wi-Fi мережі. Заводське ім'я мережі (SSID) і заводський пароль (Wireless Password / PIN) можна знайти на наклейці знизу роутера.

З'єднання ноутбука з TP-Link Archer C5400 по Wi-Fi

Статус мережі може бути "Ні підключення до Інтернету". Це нормально, адже маршрутизатор ще не налаштований. В окремих випадках інтернет може працювати відразу. Перевірте, щоб на вашому комп'ютері було активно тільки одне підключення. Тільки до маршрутизатора. Інакше ми не зможемо зайти в налаштування.

Налаштування TP-Link Archer C5400

Якщо подивитися на наклейку знизу корпусу роутера, то там можна побачити адресу //tplinkwifi.net. Це адреса, за якою можна зайти в налаштування роутера TP-Link. Як це зробити, я розповідав в статті: tplinkwifi.net - вхід в настройки маршрутизатора. Так само в настройки можна зайти за адресою 192.168.0.1. Просто відкриваємо будь-який браузер, вводимо цю адресу в адресному рядку (а не в рядку пошуку!) І натискаємо Ентер.

Відразу рекомендую змінити мову веб-інтерфейсу. Так само на першій сторінці TP-Link Archer C5400 запропонує нам встановити пароль, який в подальшому потрібно буде вводити при вході в панель управління. Це пароль не для Wi-Fi мережі (про це далі). Даний пароль потрібен для захисту налаштувань роутера. Придумуємо пароль, вводимо його два рази і натискаємо на кнопку "Приступимо до роботи".

Вхід в веб-інтерфейс TP-Link Archer C5400

Відразу відкриється розділ "Швидке налаштування". На першому етапі необхідно вказати часовий пояс.

Налаштування часового поясу роутера TP-Link

Далі дуже важливі настройки! Підключення до інтернету. Потрібно правильно вибрати тип підключення до інтернету і задати всі параметри, які необхідні для підключення.

Можливо, ви не знаєте, який тип підключення до інтернету використовує ваш інтернет-провайдер. Можна зателефонувати в підтримку і запитати, чи натиснути на кнопку "Автоопределение". Правда, немає гарантії, що тип буде визначений правильно.

Якщо у вас PPPoE, L2TP, PPTP то на наступному етапі потрібно задати ім'я користувача і пароль (їх видає провайдер). Якщо Статичний IP, то потрібно прописати адреси. А якщо ж Динамічний IP (як у мене), то нічого налаштовувати не потрібно.

Налаштування інтернету на Archer C5400

Вибравши "Динамічний IP" з'явиться запит на клонування MAC-адреси. Якщо ваш провайдер не чинить прив'язку по MAC-адресу, то залишаємо пункт "НЕ клонувати MAC-адресу". Якщо ж прив'язка є, і роутер зараз підключений по кабелю до комп'ютера, до якого був прив'язаний інтернет, то ставимо "Клонувати MAC-адресу поточного комп'ютера".

Роутер TP-Link і прив'язка інтернету по MAC-адресу

У наступному вікні нам потрібно задати налаштування Wi-Fi мережі. Ім'я мережі і пароль. Для кожної з трьох мереж, адже роутер у нас трьохдіапазонний. Якщо необхідно, можна відключити певну Wi-Fi мережу, якщо вона вам не потрібна. Наприклад, одну мережу в діапазоні 5 GHz. Пароль можна задати однаковий для всіх Wi-Fi мереж. Дивіться для прикладу мої налаштування на скріншоті нижче.

Налаштування WiFi на TP-Link Archer C5400

Перевіряємо всі налаштування і натискаємо на кнопку "Зберегти".

збереження параметрів

Трохи чекаємо і бачимо вікно з пропозицією авторизуватися під TP-LINK ID. Якщо хочете, можете створити обліковий запис і увійти в свій обліковий запис. Але це не обов'язково, можна просто натиснути на кнопку "Увійдіть пізніше".

Вхід в TP-LINK ID на роутері

Завершення налаштування TP-Link Archer C5400!

Виконана настройка Archer C5400

Відразу відкриється веб-інтерфейс і вікно "Схема мережі".

Схема мережі роутера TP-Link Archer C5400

Звідси ви можете керувати своїм маршрутизатором. Змінювати налаштування, налаштовувати різні функції, переглядати і управляти підключеними пристроями і ще багато всього. Інтерфейс російською мовою, дуже простий і приємний. Розібратися в ньому зовсім не складно. А ще, на кожній сторінці є кнопка у вигляді знака питання (?) Натиснувши на неї з'явиться докладна інструкція з налагодження на цій же сторінці. Дуже зручно.

Якщо у вас залишилися якісь питання по налаштуванню TP-Link Archer C5400, то ви можете залишати їх у коментарях. Обов'язково відповім, і при необхідності доповню статтю.