Як обладнати домашню локальну мережу і Wi-Fi в процесі ремонту?

Як обладнати домашню локальну мережу і Wi-Fi в процесі ремонту?

Добрий день. Проконсультируйте, будь ласка, якщо не складно. Закінчуємо ремонт в новобудові. З 3-х кімнат і кухні (там встановлено інтернет-розетки) кабелі протягнуті і приховані під стелею (оброблений гіпсокартоном). Залишений невеликий люк. Інтернет провайдер (//www.tkl-vidnoe.ru/, простягнув оптико-волоконну кабель теж туди ж (під стелю). Наскільки я розумію, встановити Wi-Fi роутер з безпосереднім з'єднанням усіх кабелів в цьому люку (з урахуванням можливого підключення ТВ -пріставкі, роутер напевно потрібен буде як мінімум з 5 LAN портами) не можна (доступ ускладнений, якщо наприклад потрібно буде перезавантажувати, до того ж сигнал через Wi-Fi буде передаватися з перешкодами).

Що порадьте, як встановити обладнання з мінімальною видимістю кабелів? Може бути, на стіні встановити інтернет-розетку (куди може бути підключений Wi-Fi роутер), кабель з неї теж вивести на стелю (в люк)? А все наявні кабелі (з кімнат і кухні, кабель провайдера) з'єднати в люку через концентратор (hub) або комутатор (switch)? Я нажаль не дуже розбираюся в цій техніці, а установники толком не пояснюють. Спасибі.

відповідь

Добрий день. Поглянути б на все це, так дуже складно зорієнтуватися. Мене цікавить тільки один момент: кабель від провайдера підключається відразу до роутера, там звичайний мережевий кабель з коннектором RJ-45, або потрібно ще якесь обладнання?

Я не знаю з якої технологи провайдер дає інтернет. Але швидше за все, не вийде підключити кабель від провайдера і від розеток через один комутатор, або концентратор (це практично одне і те ж).

Кабель про провайдера повинен підходити в WAN порт роутера, а вже від роутера його можна розводити через LAN, ну і по Wi-Fi мережі.

Як правило, всі Wi-Fi роутери з 4 LAN портами. Ви пишете, що може знадобиться 5 портів LAN. Навіщо? У вас же тільки 3 розетки. Або в кожній кімнаті по декілька?

Ну і ставити роутер в люку під стелею, теж не найкраща ідея. Він там швидше за все буде погано охолоджуватися. Або там не дуже тісно? Можете глянути ще статтю: де встановити Wi-Fi роутер в квартирі або будинку.

З Wi-Fi проблем бути не повинно. Якщо не буде покриття по всій квартирі, то можна буде поставити підсилювач Wi-Fi мережі, або в одну з розеток підключити ще один роутер, або точку доступу.

З приставками для IPTV потрібно відразу визначиться. Чесно кажучи, не думаю, що у вас з буде більше ніж 4. Мені здається, що і роутера буде складно тримати таке навантаження.

Знову ж, там є багато різних нюансів. У моїй обороні немає нічого конкретного, розумію, але дуже складно радити щось наосліп. Може мої припущення якось допоможуть вам визначиться. Можете відписати в коментарях.