MU-MIMO роутер TP-Link Archer C3150: огляд, настройка, відгуки

MU-MIMO роутер TP-Link Archer C3150: огляд, настройка, відгуки

TP-Link Archer C3150 - один з найпотужніших і сучасних маршрутизаторів, які є на ринку в момент написання цієї статті. Це не просто роутер, це справжній монстр, в якому зібрані всі найновіші технології та розробки в області бездротових мереж і мережевого устаткування. Все це упаковано в красивий і стильний корпус, і працює на базі нового, сучасного і функціонального веб-інтерфейсу.

Коли тільки дістаєш TP-Link Archer C3150 (АС3150) з коробки, відразу розумієш, що це щось нереально потужний, функціональний і дороге. Достатньо тільки подивитися на великий блок живлення, який видає потужність в 5 ампер (при 1.5А в звичайних маршрутизаторах). Всі звичайно ж на висоті, як і повинно бути, адже маршрутизатор не з дешевих. Це топова модель.

TP-Link Archer C3150

Гарний корпус, вражаючий блок живлення, це звичайно ж добре. Але ми купуємо роутер для того, щоб організувати в своєму будинку, квартирі, або офісі стабільну Wi-Fi мережу. І повірте, Archer C3150 це вміє. Він створений спеціально для великих навантажень. Ви можете підключити до нього велику кількість пристроїв, і без проблем навантажувати мережу одночасним переглядом 4k відео, онлайн іграми, торрентами. При цьому з'єднання буде працювати без затримки, падіння швидкості, зависання і перезавантажень. А швидкість буде стабільною, і завдяки технології MU-MIMO в 4 рази вище на всіх пристроях.

Основні характеристики:

  • У серці TP-Link Archer C3150 знаходиться двоядерний процесор, який працює на тактовій частоті 1.4 ГГц. Завдяки йому, роутер витримує великі навантаження і працює стабільно. У парі з головним процесором трудяться окремі співпроцесори, які відповідають за роботу мережі на кожній частоті (2.4GHz, і 5GHz).
  • Швидкість Wi-Fi мережі до 3150 Мбіт / с. Це в двох діапазонах 2,4 ГГц і 5 ГГц одночасно.
  • Завдяки технології MU-MIMO, Archer C3150 може одночасно передавати дані на кілька пристроїв. Відповідно, швидкість буде вище при підключенні великої кількості клієнтів.
  • Два USB-порту. Один з них USB 3.0.
  • Звичайно ж гігабітний WAN і LAN порти.
  • 4 знімних антени з високим коефіцієнтом посилення. А технологія Beamforming направляє сигнал Wi-Fi в сторону підключеного пристрою.

Огляд TP-Link Archer C3150

Сам маршрутизатор великий і відносно важкий. Поставляється ось в такій коробці:

Упаковка роутера Archer C3150

Комплектація стандартна. Роутер, адаптер живлення, мережевий кабель, антени, інструкції.

Комплектація маршрутизатора TP-Link Archer C3150

Блок живлення заслуговує на окрему увагу 🙂

Великий блок живлення роутера на 5 ампер

Сам роутер виконаний з чорного матового і глянцевого пластика. З логотипом компанії TP-Link, індикаторами і кнопкою для підсвічування ввімкненим на передній панелі.

Зовнішній вигляд TP-Link Archer C3150

Індикатори тут виконані дуже класно. Мало того, що є окрема кнопка для їх відключення, так вони зовсім не яскраві. Це просто іконки, які з'являються на чорному пластику.

Індикатори роботи роутера на корпусі

Частина роз'ємів і кнопок розташовані з правого боку. Там 2 USB, кнопка Wi-Fi On / Off, кнопка WPS і окрема кнопка Reset.

Кнопки і роз'єми на TP-Link Archer C3150 АС3150

На задній панелі кріпляться антени, знаходиться кнопка для включення і відключення живлення, роз'єм для підключення блоку живлення, 1 WAN-порт, і 4 LAN.

WAN і LAN порти на роутері

Знизу є гумові ніжки, і отвори для кріплення TP-Link Archer C3150 на стіну. Зверху і знизу є багато отворів для охолодження.

Налаштування маршрутизатора

Налаштувати TP-Link Archer C3150 можна через веб-інтерфейс, або за допомогою програми Tether з мобільного пристрою.

Щоб зайти в налаштування з комп'ютера, досить підключиться до маршрутизатора по кабелю, або по Wi-Fi, і в браузері перейти за адресою tplinkwifi.net. На сторінці авторизації потрібно вказати логін і пароль. Заводські як зазвичай: admin / admin.

Вхід в налаштування Archer C3150

Можна налаштувати роутер через майстер швидкого налаштування. Який відкриється відразу після входу в настройки.

Налаштування TP-Link Archer C3150

Там все дуже просто і зрозуміло. Якщо вам потрібна детальна інструкція, то можете подивитися на прикладі налаштування TP-Link Archer C3200.

Роутер дуже хороший, і головне потужний. Якщо у вас багато пристроїв, вам потрібно організувати Wi-Fi мережу у великому будинку, або квартирі, і ви весь час активно використовуєте підключення на різних пристроях, то TP-Link Archer C3150 це те, що вам потрібно.

У коментарях обов'язково залишайте коментарі та свою думку про даному маршрутизаторі!