Падає швидкість Wi-Fi при скачуванні торрентів

Падає швидкість Wi-Fi при скачуванні торрентів

Добридень!

Дуже потрібна допомога!

Сутність питання. У грудні був куплений ноутбук Asus VivoBook A512FL, працює на Windows 10. Вдома був підключений з мережі Wi-Fi, роутер - Zyxel Keenetic (купував в 2012 році), оператор - Ростелеком, швидкість - до 100 Мбіт / с. До мережі додатково підключені два телефони, телевізор, приставка. Якщо використовувати мережу для перегляду відео, прямого скачування файлів, роботи в браузері, проблем ніяких, все працює відмінно. Але варто на ноутбуці запустити торрент, то швидкість скачування спочатку піднімається до заявленої оператором, а через 5-10-20-30 хвилин радикально падає, найчастіше нижче 1 Мбіт / с. При цьому на ноутбуці і на інших пристроях мережі також падає швидкість інтернету, користуватися практично неможливо. Якщо всі пристрої відключити від мережі, то швидкість на ноутбуці все одно падає.

Таке відчуття, що після досягнення пікового навантаження щось обрубує швидкість. Вирішується проблема просто: якщо перезавантажити комп'ютер або відключити, а потім включити на ноутбуці Wi-Fi, швидкість приходить в норму, але через кілька хвилин знову падає. Поліз в Інтернет за допомогою, випробував ряд інструкцій, нічого не допомогло. Що саме робив:

  1. Відключив блютус;
  2. Відключив в настройках Windows все, що пов'язано з фонової передачею даних.
  3. Поставив іншу програму для торрентів.
  4. Вручну знизив швидкість скачування в програмі для торрентів.
  5. Перевстановив драйвери мережного адаптера.
  6. У настройка роутера проставив галки навпаки Авто-QoS, Включити режим Wi-Fi Multimedia (WMM), міняв канал, міняв стандарт на 802.11n.

Після того, як нічого з перерахованого вище не допомогло, вирішив протестувати роботу ноутбука вдома у дівчини. Там з пристроями практично все те ж саме, крім того, що оператор - Дом.ру, а роутер - TP-Link. Протестував, ситуація аналогічна - інтернет працює відмінно поки не включений торрент.

Якщо не складно, підкажіть, будь ласка, в чому може бути проблема? Завчасно дякую за відповідь!

відповідь

Добрий день. Конкретного рішення нажаль не підкажу, але кілька думок озвучу. Може разом зможе з'ясувати в чому причина і усунути її.

Найголовніший момент, як я вважаю, це те, що швидкість після запуску завантаження торрента падає на всіх пристроях, які підключені до Wi-Fi роутера. Значить або роутер здається, або провайдер якось обмежує швидкість. Коли ви перевіряли з роутером TP-Link, швидкість так само падає на всіх пристроях?

Ви не вказали модель роутера Zyxel Keenetic і TP-Link. Якщо це якісь бюджетні моделі (а вашому Zyxel вже 8 років!), То цілком можливо, що вони просто не можуть стабільно тримати таку завантаженість каналу, яку створює торрент клієнт. Я на цю тему писав окрему статтю: при завантаженні торрента відключається інтернет. uTorrent і Wi-Fi роутер. Спробуйте використовувати програму uTorrent, і виставити такі ж налаштування, як я показував в цій статті.

Погано, що на цьому ноутбуці немає LAN-порту (або є перехідник в комплекті?) Щоб підключити його до роутера по кабелю і так перевірити швидкість завантаження. Можна спробувати завантажити торрент з іншого пристрою в цій мережі і подивитися, як це вплине на швидкість.

З приводу інтернет-провайдера. Я б все таки подзвонив в підтримку і запитав про цю проблему. Може дійсно вони якось обмежують швидкість (в тому числі Дом.ру). Хоча, навряд чи напевно. Або включити завантаження через VPN. Але для завантаження торрентів потрібен швидкий VPN, а він як правило платний.