Налаштування USB на роутері Tenda. Загальний доступ до файлів на флешці або зовнішньому жорсткому диску

Налаштування USB на роутері Tenda. Загальний доступ до файлів на флешці або зовнішньому жорсткому диску

У компанії Tenda є багато моделей маршрутизаторів з USB портом (AC9, AC10U, AC15, 4G630, AC18, D301). Наявність USB порту дає можливість підключити до роутера звичайну флешку, або зовнішній жорсткий диск (HDD) і налаштувати загальний доступ до цього накопичувача з усіх пристроїв в домашній мережі. Можна налаштувати як FTP-сервер, так і звичайний мережевий доступ до накопичувача (Samba). Отримати доступ до веб накопичувача можна практично з будь-якого пристрою. З комп'ютерів на Windows, Mac OS і мобільних пристроїв на Android - взагалі без проблем. На жаль, чомусь я не знайшов в налаштуваннях AC10U підтримку DLAN. Швидше за все на цьому роутере ця функція не підтримується. З її допомогою можна легко організувати доступ до фото, відео та музики для телевізора (який підтримує DLNA). У моделі AC15, наприклад, підтримка DLNA є.

Налаштувань, які відносяться до функції "Загальний доступ до файлів" на роутерах Tenda не багато. Але там є все необхідне і все дуже просто організовано. Є можливість змінювати права доступу до накопичувача для користувача "Гість". Або тільки на читання файлів, або на читання і запис. Наприклад, тільки у вас може бути можливість копіювати на накопичувач нові файли, змінювати їх і видаляти. А інші користувачі зможуть тільки переглядати їх.

У будь-якому випадку, нам спочатку потрібно підключити USB-накопичувач, або зовнішній жорсткий диск до роутера Tenda. Я буду використовувати звичайну флешку. Роутер у мене Tenda AC10U. Саме ця модель підтримує HDD ємністю до 2 ТБ. Я не перевіряв, так заявляє виробник. Підключаємо наш накопичувач в USB-порт роутера Tenda.Налаштування USB-накопичувача на роутері Tenda

На роутере повинен засвітитися із позначкою USB (якщо він є). Накопичувач підключений, можна переходити до налаштування.

Налаштування загального доступу до файлів (FTP і Samba) на роутері Tenda

Заходимо в настройки роутера за адресою //tendawifi.com. Якщо не знаєте як це зробити, або не виходить, то дивіться цю інструкцію.

USB-накопичувач повинен відображатися на головній сторінці веб-інтерфейсу.

USB в налаштуваннях роутера Tenda

Якщо натиснути на нього, то можна подивитися обсяг накопичувача та скільки є пам'яті. Там же його можна відключити, або відразу перейти в центр USB-додатків.

Налаштування USB-накопичувача на роутері Tenda

В принципі, загальний доступ до файлів вже працює. Щоб подивитися настройки і адреса для доступу до мережевого накопичувача, потрібно перейти в розділ "USB додаток" і вибрати "Загальний доступ до файлу".

Там є три блоки з настройками:

  1. FTP-сервер. Налаштування: тип кодування - тут краще нічого не міняти без необхідності. Дозволити доступ в Інтернет - можна включити доступ до вашого FTP-сервера через інтернет. Але для роботи цієї функції у вас повинен бути білий, статичний, зовнішній IP-адреса. Я цю функцію не перевіряв. LAN IP-адреса - це IP-адреса нашого локального FTP-сервера. За цією адресою можна отримати доступ до сервера. Наприклад, через браузер.
  2. Сервер Samba. Тут налаштувань немає, просто адреса для доступу до мережевого накопичувача для Windows і Mac OS. Його потрібно набирати в провіднику. Або підключити як мережевий диск. Про це я більш детально розповім нижче в статті.
  3. Налаштування користувачів. За замовчуванням, там вже створено два користувача: адміністратор і гість. У них різні права доступу до накопичувача. У адміністратора права на запис / читання, а у гостя тільки на читання. За замовчуванням ім'я користувача адміністратора - admin. Пароль так само admin. Пароль можна змінити. Так само при необхідності можна змінити ім'я користувача і пароль для облікового запису "Гість".

Налаштування загального доступу до файлів на роутері Tenda

Все максимально просто і зрозуміло. Рекомендую змінити тільки пароль адміністратора.

Як зайти на накопичувач по FTP?

Просто в браузері переходимо за адресою ftp://192.168.0.1:21. З'явиться запит логіна і пароля. Щоб зайти під обліковим записом адміністратора, потрібно ввести відповідне ім'я користувача і пароль.

Вхід на FTP-сервер роутера Tenda

Ось так відображаються файли на накопичувачі:

Налаштування FTP на маршрутизаторі Tenda

Для доступу до файлів можна використовувати окремі програми. Наприклад, FileZilla Client. Для Android є зручний додаток ES Провідник. У ньому є можливість підключення по FTP.

Налаштування доступу до сервера Samba

Підключений до маршрутизатора Tenda жорсткий диск, або флешку, можна відкрити як звичайну папку. Для цього в провіднику Windows просто потрібно перейти за адресою: \\ 192.168.0.1 . Якщо у вас комп'ютер на Mac OS, то адреса буде таким: smb: //192.168.0.1 .

Для авторизації вводимо логін і пароль необхідної облікового запису, які вказані в настройках роутера Tenda.

Вхід на сервер Samba роутера Tenda

Відкриється наш накопичувач.

Загальний доступ до файлів через Wi-Fi роутер Tenda

Ви можете переглядати файли, видаляти їх, копіювати нові і т. Д. Але це залежить від прав, які присвоєні облікового запису, під якою ви зайшли на накопичувач. Не забувайте про це.

Щоб кожен раз не набирати цю адресу, натисніть на накопичувач правою кнопкою миші і виберіть "Підключити мережевий диск".

Мережевий диск через маршрутизатор Тенда

У наступному вікні можна просто натиснути на кнопку "Готово".

Доступ з комп'ютера і телефону до флешці, яка підключена до роутера Tenda по USB

Тепер мережевий диск завжди буде відображатися в папці "Цей комп'ютер".

Швидкий доступ до мережного диска

З мобільних пристроїв на Android доступ до мережевого накопичувача можна отримати через той же додаток ES Провідник. Якщо не вийде - пишіть в коментарях. Покажу як це зробити.