Прошивка 3G роутера TP-LINK M5250 і TP-LINK M5350

Прошивка 3G роутера TP-LINK M5250 і TP-LINK M5350

Вітання! Є у компанії TP-LINK два майже однакових 3G роутера M5250 і M5350. Про налаштування моделі TP-LINK M5250 я недавно писав інструкцію, яку можна подивитися тут. І вирішив ще підготувати статтю, в якій показати процес прошивки роутера TP-LINK M5250. Інструкція підійде для обох моделей, там тільки сам файл прошивки потрібно буде різний скачати, а так, все точно так же.

Як виявилося, прошиваються ці мобільні 3G роутери не зовсім звичайним способом. Я чомусь думав, що їх можна прошити через панель управління, як звичайні роутери. Але, як виявилося, прошивка йде через USB-кабель, через спеціальну утиліту. Що в принципі логічно, так як по Wi-Fi оновлювати ПЗ не дуже безпечно, а мережевого роз'єму немає. Тому, у випадку з цими мобільними точками доступу, вже потрібно встановлювати драйвера, і тільки після цього оновлювати прошивку.

Пошук і завантаження прошивки для M5250 і M5350

Я відразу даю посилання, на сторінки з завантаженнями з офіційного сайту. Що б ви нічого не шукали.

  • Для моделі  M5250 - //www.tp-linkru.com/download/M5250.html#Firmware
  • Для моделі  M5350 - //www.tp-linkru.com/download/M5350_V1.html#Firmware

Зверніть увагу, що модель M5350 має вже дві апаратні версії. Можливо, вже з'явилася і друга апаратна версія моделі M5250. Прошивку потрібно завантажувати строго для вашої апаратної версії роутера. Вона вказана під батареєю:

Апаратна версія роутера TP-LINK M5250

І якщо потрібно, то на сайті вибираємо нашу версію:

Завантаження прошивки для апаратної версії пристрою

Коли визначилися з версією, прокручуємо сторінку до низу, і викачуємо першу прошивку в списку. Там вказана дата, і інша інформація з оновлення.

Прошивка для TP-LINK M5250

Зберігаємо архіву на комп'ютер. Я так розумію, що для моделі TP-LINK M5250, оновлень ще не було. Остання версія ПО, від 2013 року. Це звичайно ж дуже погано.

Підключення до комп'ютера, і установка драйверів

Далі, беремо наш мобільний роутер, і за допомогою USB кабелю підключаємо його до комп'ютера.

Підключення TP-LINK M5250 до комп'ютера для прошивки 

Якщо ви ще не встановили драйвер на свій роутер TP-LINK, то потрібно це зробити. Драйвер можна знайти на самому роутері (він відкривається як накопичувач, при підключенні), або в архіві, який ми завантажили.

Відкрийте архів, який ми завантажили з сайту TP-LINK, і витягніть з нього папку.

Драйвер для TP-LINK M5250

Відкрийте цю папку. У ній ви побачите ще одну папку "USB_Driver". Відкриваємо її, і в ній заходимо в папку "Win32", або "Win64", в залежності від того, який розрядності у вас встановлена ​​операційна система Windows. Запусків для установки файл "dpinst.exe".

Установка драйвера мобільного роутера TP-LINK

У майстра установки натискаємо на кнопку "Далі" чекаємо поки буде встановлено драйвер, і натискаємо "Готово". Після цього, бажано перезавантажити комп'ютер.

Драйвер встановили, переходимо до оновлення ПЗ.

Оновлення прошивки на TP-LINK M5250

Відкликаємо папку, яку ми витягли з архіву, і запускаємо утиліту "TPSWUpgradeClient.exe".

Навпаки "Devaice Status", має бути написано "Device CONNECTED!", Як у мене на скріншоті нижче. Далі, натискаємо на кнопку "Browse", і вибираємо на комп'ютері файл прошивки. Він знаходиться в цій же папці, і називається "updage.bin".

TPSWUpgradeClient: утиліта для прошивки роутера

Червоним текстом в програмі написано, що перед прошивкою, потрібно переконається, що батарея роутера повністю заряджена. В іншому випадку, пристрій може вийти з ладу. І в процесі оновлення, не потрібно відключати USB-кабель.

Натискаємо на кнопку "Upgrade".

процес прошивки

Чекаємо поки закінчиться процес оновлення. Повинен з'явиться статус "Upgraded successfully".

Upgraded successfully

Після цього можна відключати роутер, і закривати програму.

Помилка при оновленні прошивки

У мене не вийшло прошити M5250. Що я вже тільки не пробував. Підключаю його до комп'ютера, драйвер встановлений, в диспетчері пристроїв, на вкладці "Порти COM і LPT", є "TP-LINK HS-USB Diagnostics Interface".

У програмі, статус: "Device CONNECTED!". Натискаю "Upgrade", починається процес прошивки, роутер відключається (комп'ютер видає звук відключення пристрою), і все. З'являється помилка, в якій пропонують перевірити підключення кабелю, і драйвера.

Помилка при прошивці роутера M5250

Сам роутер не включається, поки не витягнути, і назад вставити батарею. Після цього він почне працювати, а відмінно працює. Таке враження, що він відключається для прошивки, і просто сам не може включиться. Не розумію в чому проблема, так і не зміг розібратися.

Вже думав не публікувати цю статтю, але якось шкода було видаляти стільки матеріалу, та й може комусь стане в нагоді. А може хтось поділиться рішенням. Підозрюю, що проблема може бути з-за того, що я намагався залити в роутер таку ж прошивку, яка в ньому вже встановлена. Просто хотів показати вам процес від і до, але не вийшло.

Думаю, ви змогли оновити програмне забезпечення. Буду вдячний, якщо поділитеся результатом в коментарях.