Пропадає WiFi сигнал на ноутбуці, якщо інші ноутбуки починають використовувати інтернет-трафік

Пропадає WiFi сигнал на ноутбуці, якщо інші ноутбуки починають використовувати інтернет-трафік

Доброго вам дня!

Уже не перший місяць намагаюся вирішити свою проблему - і все безрезультатно. Пробував деякі методи настройки, описані в статтях на Вашому сайті help-wifi.com і у відповідях. Нічого не допомагає, схожих проблем в списку питань я не знайшов. Тому і вирішив поставити своє запитання.

Ситуація наступна. Підведено інтернет по оптоволокну в квартиру, роутер HUAWEI HG8245A, через провід (LAN) ні до чого не підключений. В цілому по швидкості сигналу до провайдера питань не маю, заявлена ​​швидкість у мене 25Мбіт / с, безліміт, ніякі торренти ніхто не качає і не сидить.

Бездротове підключення по роутера використовується декількома смартфонами і 3 лептопами. З двома ноутбуками (старенький Samsung - windows 7; і Lenovo 300 - windows 10) ніяких проблем немає. На смартфонах інтернет теж працює відмінно, швидкості кільком пристроям дивитися, наприклад, відеопотік з Youtube як 480-720 цілком вистачає. Вся проблема в 3ем ноутбуці.

Проблемний ноутбук ASUS P553M. Операційна система - Windows 7. На ньому встановлений мережевий адаптер Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter. Сама проблема полягає в тому, що коли інші два ноутбука не використовують інтернет (вони можуть бути включені, але не використовують або майже не використовують трафік) - інтернет на "проблемному" ASUS ПРАЦЮЄ ВІДМІННО, але якщо на хоча б одному з ноутбуків починає активно використовуватися інтернет, то на "проблемному" якість сигналу падає до 0 або 1 смужки і зв'язку з Інтернетом практично немає - дуже повільно все вантажиться, відеопотік дивитися фактично неможливо. При цьому використовується чи інтернет на смартфонах / інших пристроях крім лептопів чи ні - значення не має.

Що я пробував зробити, щоб вирішити / проаналізувати проблему:

 1. зміна тарифного плану з метою підвищення швидкості - не допомагає;
 2. тестував роботу "проблемного" і інших ноутбуків в різний час доби - проблема стабільно залишається актуальною вже не перший місяць;
 3. багаторазова перезавантаження роутера з очікуванням і комп'ютерів / інших пристроїв - не допомагає;
 4. підключав друой ноутбук (НЕ 1 з моїх 3, а друга) до мого WiFi-роутера - ніяких проблем, як на "проблемному", що не виявив - всі працюють дружно без перебоїв зі зв'язком;
 5. перевстановлення драйвера бепроводной мережі на "проблемному" ноутбуці двічі - не допомагає (в диспетчері пристроїв стан, як Ви вже могли здогадатися: "Пристрій працює нормально.", оновлень не потрібно =));
 6. на Вашому сайті побачив варіант: прописати для IPv4 протоколу IP і DNS сервера адреси вручну на всіх лептопах - не допомагає;
 7. перетасування ноутбуків по кімнатах на різну відстань від роутера - не допомагає;
 8. зміна каналу мовлення (не впевнений, як правильно він називається, здається SSID-channel, їх начебто 14, в настройках роутера можна вибрати) - не допомагає;
 9. поміняти частоту мовлення на 5 ГГц, наскільки я зрозумів, на цьому роутере не можна - тільки 2.4 Гц;
 10. зміна методу шифрування (TKIP / AES / both) - не допомагає;
 11. зниження сили сигналу з роутера з 100% до 80% - не допомагає;
 12. видалення антивірусів і іншого підозрілого / нестандартного ПО - не допомагає ( "проблемний" комп'ютер взагалі використовується батьками тільки для серфінгу і скайпу);
 13. вимикання Bluetooth на "проблемному" ноутбуці - не допомагає;
 14. відключення енергозбереження на "проблемному" ноутбуці - не допомагає;
 15. хаотично намагався пограти з іншими настройками і галочками в настройках мережі в Панелі Управління - ніякого результату;
 16. і найголовніше: якщо "проблемний" ноутбук підключити до іншого WiFi джерела, то на ньому прекрасно працює інтернет з хорошою якістю сигналу, при тому що в мережі разом з ним буде програватися відеопотоки на інших ноутбуках / пристроях, підключених до цієї ж мережі!

Тобто складається враження, що проблема не в самому "проблемному" ноутбуці і не в роутері, а в тому, як взаємодіє ця парочка.

До питання додаю поточну WLAN настройку мого роутера.

Буду вдячний за будь-яку допомогу і ідеї, в яку сторону варто копати! В ідеалі, звичайно, хотілося б спробувати підключити всі ноутбуки до цієї ж мережі, але через інший WiFi-роутер, але не хочу заради цього купувати новий роутер.

Буду чекати Вашої відповіді - якщо у Вас є ще уточнюючі питання, постараюся відгукнутися якомога швидше!

Всього найкращого!

відповідь

Доброго дня! Спасибі за докладний і грамотне опис проблеми!

У мене тільки одна зачіпка, зараз поясню. Роутер HUAWEI HG8245A підтримує стандарти Wi-Fi 802.11b / g / n (802.11n - найсучасніший і швидкий на даному роутері). Ваш "проблемний" ноутбук ASUS P553M так само підтримує 802.11b / g / n. Тому вони нормально працюють, коли інші ноутбуки не підключені до роутера (не використовують підключення).

Я думаю, причина в "старенькому Samsung". Потрібно дізнатися модель цього Samsung і другого Lenovo (але він швидше за все новий. 300, я так розумію, це лінійка). Швидше за все в ньому немає підтримки стандарту 802.11n, на якому працюють всі пристрої у вашій мережі. Швидше за все він підтримує тільки 802.11b / g (це можна за кілька хвилин подивитися в характеристиках). І ось що відбувається: старий ноутбук підключається до роутера, і так як в ньому немає підтримки стандарту n, а на роутері включений змішаний режим 802.11b / g / n (на ваших скріншотах це видно), то для забезпечення сумісності зі старим пристроєм роутер переходить в старий і повільний режим 802.11b / g. Так як швидкість в мережі завжди визначається самим повільним пристроєм. Від цього на ноутбуці ASUS P553M починає працювати дуже нестабільно і повільно.

Чому від цього страждає тільки ASUS P553M - не знаю. Можливо, це якось пов'язано з особливостями бездротового адаптера, або з його налаштуваннями (драйверами). Так як я зрозумів, на телефонах після підключення цих ноутбуків інтернет продовжує літати.

Не можу сказати, що проблема точно в цьому, але дуже схоже. Потрібно насамперед вивчити характеристики Wi-Fi адаптера в цих двох ноутбуках. Чи підтримують вони стандарт 802.11n.

Якщо в налаштуваннях Wi-Fi на роутері є можливість вибрати режим (Mode) "тільки 802.11n", то спробуйте вибрати його, зберегти настройки і перезавантажити роутер.