Контент-фільтр SkyDNS для роутерів: навіщо необхідна контент-фільтрація домашньої мережі?

Контент-фільтр SkyDNS для роутерів: навіщо необхідна контент-фільтрація домашньої мережі?

Чи замислювалися ви коли-небудь про безпеку вашої домашньої мережі Wi-Fi? Чи розумно залишати домашній інтернет без захисту і контролю?

Фільтрація SkyDNS для домашньої Wi-Fi мережі

Сьогодні ми розповімо вам про основні принципи роботи контент-фільтрів, способах їх використання в домашній мережі, а також порівняємо найбільш популярні інтернет-фільтри, в основі роботи яких лежить DNS-технологія.

Контент-фільтри як засоби батьківського контролю

Складно уявити собі сьогодні повна заборона доступу дитині в Мережу. Однак і залишати дітей наодинці з інтернетом без будь-якого контролю - невідповідний варіант. Адже в Мережі так легко знайти інформацію, зображення або відео, не призначені для дитячих очей - порнографію, пропаганду алкоголю, наркотиків і суїциду, екстремістські ресурси, сайти, які поширюють зловмисне програмне забезпечення, і багато іншого. Відвідування подібного роду інтернет-ресурсів може завдати шкоди здоров'ю або психологічному розвитку дитини, а просиджування в інтернеті занадто великої кількості годин на добу негативно позначиться на його сні і успішності. Як засіб управління домашнім інтернетом і батьківського контролю відмінно підійде контент-фільтр.

З ним управляти доступним для перегляду інтернет-контентом просто: ви самі вибираєте які сайти будуть доступні, а які заблоковані. Крім того, за допомогою контент-фільтрації на роутері ви зможете обмежити час перебування дітей в інтернеті, щоб вони не просиджували час, відведений на виконання домашнього завдання, в соцмережах і на YouTube або не грали цілодобово безперервно в онлайн-ігри.

SkyDNS

Контент-фільтри для роутерів набагато зручніше спеціальних програм для батьківського контролю, так як для їх використання вам потрібно лише налаштувати сервіс на пристрої, роздає домашній Wi-Fi. Сервіс SkyDNS легко налаштовується на найбільш популярних моделях домашніх роутерів, маршрутизаторів і точок доступу Wi-Fi - Asus, TP-Link, D-Link, NetGear, Huawei, ZyXEL, Xiaomi і ін. При цьому в інтернет-центрах ZyXEL Keenetic сервіс має розширені функціями і дозволяє налаштовувати правила фільтрації та збору статистики для різних пристроїв за роутером по-різному. Не потрібно встановлювати ніяких додаткових програм і додатків на кожен пристрій окремо. Таким чином всі ваші ноутбуки, планшети, смартфони, підключені до домашньої мережі, будуть фільтруватися відповідно до зазначених вами правилами.

Вся настройка інтернет-фільтра відбувається дистанційно через зручний і зрозумілий веб-інтерфейс. У підсумку, за 5 хвилин нескладних маніпуляцій з настройками роутера ви отримуєте повноцінну систему батьківського контролю для всіх пристроїв, підключених до домашньої мережі - настільних комп'ютерів, ігрових приставок, SMART-телевізорів, ноутбуків, планшетів і мобільних телефонів. Причому ви зможете управляти настройками дистанційно через особистий кабінет, де б ви не знаходилися.

Також за допомогою фільтра можна заблокувати роботу окремих сайтів і мобільних додатків (наприклад, Instagram, Facebook, ВКонтакте) просто внісши які вживали для роботи адреси сайтів в чорний список. Також можна заборонити установку будь-яких додатків на смартфони та планшети, заборонивши звернення до адрес магазинів додатків AppStore і Google Play Market.

Контент-фільтр як додатковий рівень захисту від кібер загроз

Дуже часто ми навіть не підозрюємо які програми таємно встановлені на наших комп'ютерах. Більшість шкідливих програм непомітні і не виявляють себе, використовуючи ресурси системи або передаючи шахраям персональну інформацію - логіни, паролі, номери кредитних карт, паспортні дані та т. Д. Контент-фільтрація - достатньо ефективний засіб захисту від різних видів шкідливого мережевого програмного забезпечення. На відміну від антивірусів контент-фільтри для домашніх роутерів блокують потрапляння «шкідливий» на комп'ютер ще до того як вони будуть завантажені.

Контент-фільтрація домашньої мережі Wi-Fi через сервіс SkyDNS убезпечить вас від вірусів, крадіжки персональних даних через фішингові сайти, а також запобіжить використання ваших пристроїв в якості ботів в DDoS-атаках. Навіть якщо ви випадково клікніть по небезпечній посиланням, контент-фільтр заблокує доступ до сторінки до того, як шкідливий код потрапить на ваш пристрій.

Вибираємо надійний контент-фільтр для домашньої мережі

Серед чималої кількості рішень для фільтрації інтернет-трафіку за технологією DNS для порівняння ми взяли найбільш популярні - яндекс.dns і SkyDNS.

Однак якщо провести аналогію не з миром комп'ютерів, то сервіс яндекс.dns - це простенька клямка на дверях, то сервіс SkyDNS - це повноцінний електронний замок з тривогою, автоматичним управлінням та іншими корисними для вашого захисту функціями.

В арсеналі контент-фільтра SkyDNS - величезна кількість налаштувань для тонкого управління фільтрацією. Ви можете вибрати з 57 категорій сайтів, які будуть доступні або заблоковані. Також використовуйте чорні і білі списки (туди вносяться сайти по-окремо) для створення виключень в правилах фільтрації. Серед категорій сервісу SkyDNS не тільки групи сайтів, що стосуються «дорослого» контенту, але і такі категорії як «Казино, лотереї, тоталізатори», «Агресія, расизм, тероризм», ресурси-пожирачі часу і багато інших. Значною перевагою контент-фільтра від компанії SkyDNS є можливість блокування більшості видів інтернет-реклами - спливаючих вікон, банерів, контексту, відео- і аудіо-реклами.Також приємним доповненням є функція включення безпечного режиму на популярному у дітей відео-хостингу YouTube і власний безпечний пошук, що забезпечує найвищу якість блокування всього недитячого контенту.

Більш того, сервіс SkyDNS пропонує своїм користувачам налаштувати різні профілі фільтрації на кожному пристрої окремо. Таким чином ви можете налаштувати контент-фільтр на батьківському комп'ютері під свої завдання, а на дитячому планшеті - під вікові обмеження вашої дитини.

Профілі фільтрації SkyDNS

Також для додаткового зручності використання сервісу, SkyDNS пропонує функцію скористатися настройки розкладу роботи контент-фільтрації. З її допомогою ви можете налаштувати блокування веб-контенту так, як вам зручно: наприклад, відкривши доступ до соціальних мереж і мессенджерам у вихідні дні і в години відпочинку і заборонивши доступ до розважальних ресурсів в години, коли дитина зайнята шкільними або домашніми справами.

Вибір заблокованих і доступних категорій сайтів

Вибір заблокованих і доступних категорій сайтів

Можливості контент-фільтрації від Яндекс значно нижче. Користувачеві сервісу пропонується вибрати тільки три варіанти блокування: «Висока швидкість» (перенаправлення на DNS-сервера Яндекса, для підвищення швидкості завантаження сторінок, без блокування), «Захист від вірусів» (включає в себе блокування сайтів, що поширюють шкідливе ПЗ) і «Безпека для дітей »(включає в себе перші два режими + блокування сайтів з порнографічним і еротичним змістом).

Крім того, користувачеві не надається можливості вибору окремих категорій і будь-яких інших додаткових налаштувань сервісу. При цьому всі пристрої, підключені до мережі будуть фільтруватися по одним і тим же правилам. Погодьтеся, що такий рівень захисту підійде тільки для дуже маленьких дітей і некваліфікованих користувачів інтернету.

Ще одним мінусом сервісу яндекс.dns є відсутність блокування проксі і анонімайзерів. SkyDNS відрізняється більш серйозною ступенем захисту від обходу блокування, пропонуючи як можливість блокування подібних сервісів, так і додаткові рівні захисту через захист налаштувань фільтрації паролем і кілька способів заборони обходу фільтра.

SkyDNS, як і яндекс.dns, дає можливість безкоштовного використання сервісу контент-фільтрації домашніми користувачами. Можливості безкоштовної версії цілком достатні для домашнього використання. Однак в платному варіанті контент-фільтра SkyDNS пропонується ряд додаткових можливостей, таких як вже описана настройка розкладу, розширені білі і чорні списки, блокування інтернет-реклами, можливість самостійно налаштувати вигляд сторінки блокування для заборонених сайтів, а також безліч інших зручних і корисних функцій.

Налаштування розкладу

Налаштування розкладу

Підведемо підсумки:

  1. Контент-фільтрація на рівні роутера - відмінний засіб для управління домашньою мережею Wi-Fi. Особливо корисними інтернет-фільтри стануть для сімей, в яких є неповнолітні діти. Таким чином ваш домашній інтернет буде безпечним і по-справжньому сімейним.
  2. Інтернет-фільтри можуть служити істотним доповненням до антивірусного захисту на ваших пристроях. Вони не «лікують» пристрою від шкідливого програмного забезпечення, однак надійно захищають від проникнення вірусів та іншого шкідливого ПЗ на ваші пристрої, а також від крадіжки паролів на фішингових сайтах.
  3. За допомогою фільтрації в домашній мережі ви зможете не тільки заблокувати доступ до сайтів з «дорослим» змістом, але і обмежити час перебування дитини в інтернеті, наприклад, заборонивши йому доступ в мережу в вечірні або нічні години.
  4. Приємним доповненням до основних функцій контент-фільтрів є можливість блокування інтернет-реклами (в тому числі, і контекстної) - як в браузерах так і в мобільних додатках. При цьому сторінки відкриваються помітно швидше, а очей не відволікається на настирливі оголошення.

Якщо ви хочете надійно захистити домашню мережу Wi-Fi або обмежити час перебування дітей в інтернеті - контент-фільтр для роутера стане відмінним рішенням! Оцініть самі, наскільки це зручно і просто. Пропонуємо скористатися безкоштовним тестовим періодом і випробувати можливості контент-фільтра SkyDNS для домашнього Wi-Fi роутера!

Спробуйте сервіс прямо зараз, або дізнайтеся більше про можливості безпечного інтернету і контент-фільтрації для будинку.