TP-Link Deco M4 - огляд Wi-Fi Mesh-системи, можливості, характеристики

TP-Link Deco M4 - огляд Wi-Fi Mesh-системи, можливості, характеристики

Кілька місяців тому я вже робив огляд Mesh-системи TP-Link Deco M5. Мені сподобався не тільки зовнішній вигляд цих пристроїв, але і те, як все це просто і швидко можна підключити і налаштувати. Ну і звичайно ж відмінна продуктивність, просте управління, величезна покриття Wi-Fi мережі з можливістю розширення за рахунок додаткових модулів, безшовна Wi-Fi мережу і багато інших фішок, яких не позбавлена ​​доступніша, молодша система TP-Link Deco M4. Саме цю Mesh-систему ми сьогодні буде оглядати. Якщо ви не зовсім розумієте про що йде мова, то рекомендую почитати статтю Wi-Fi Mesh системи - що це і чому майбутнє за Mesh мережами.

Буває два комплекти поставки TP-Link Deco M4: з одного і двох модулів. У мене комплект з двох модулів (2-pack), які здатні покрити Wi-Fi сигналом площа 260 кв.м. Зрозуміло, що площа покриття бездротової мережі залежить від величезної кількості різних факторів. Але один модуль в цьому плані нічим не поступається звичайному маршрутизатора. Можна купити один модуль системи Deco M4, і якщо після настройки виявиться, що покриття Wi-Fi мережі не дуже стабільне, або в якихось кімнатах немає сигналу (або він поганий), то докупити ще один модуль. Або кілька. І не обов'язково Deco M4. Модулі різних Mesh-систем TP-Link повністю сумісні. Але наскільки я розумію, основним (до якого підключений інтернет) повинен бути модуль зі старшої системи.TP-Link Deco M4Ми ще поговоримо про технічні характеристики TP-Link Deco M4, подивимося зовнішній вигляд, але для початку я хотів би виділити основні можливості цієї Mesh-системи від компанії TP-Link.

  1. Безшовна Wi-Fi мережу по всьому будинку, квартирі, офісі. Wi-Fi в гаражі, у дворі, в альтанці і де завгодно. Одна безшовна Wi-Fi мережу, що дає можливість пристроям перемикатися між модулями без втрати з'єднання. Можливість розширення Wi-Fi мережі за рахунок установки додаткових модулів Deco M4.
  2. Продуктивність. Ця система здатна витримати серйозне навантаження. Можна не просто підключити багато пристроїв (до 100), а й комфортно використовувати це підключення. Одночасне завантаження файлів на різних пристроях, онлайн ігри, відео в 4k - без проблем.
  3. Висока швидкість бездротової мережі за рахунок підтримки стандарту 802.11ac (Wi-Fi 5 GHz). Старі пристрої можна підключати до мережі в діапазоні 2.4 GHz. Модулі можна з'єднувати між собою як по Wi-Fi, так і з мережевого кабелю (для більшої швидкості).
  4. Дуже проста настройка, процес додавання нових модулів і управління всією Wi-Fi Mesh-системою TP-Link Deco M4 через додаток Deco з телефону, або планшета.

Система Deco M4 побудована на чіпсеті від Qualcomm. У кожному модулі знаходиться дві вбудовані Wi-Fi антени.

За два порти LAN / WAN (з функцією автоматичного визначення режиму роботи) на кожному модулі. Порти гігабітні, тобто підтримують швидкість до 1 Гб / с. В один порт можна підключити інтернет (якщо це головний модуль), а в другій порт підключити комп'ютер, або телевізор. Або з'єднати два модуля Deco M4 по кабелю.

У діапазоні 5 ГГц максимальна швидкість Wi-Fi мережі 867 Мбіт / с. А в діапазоні 2.4 ГГц - 300 Мбіт / с. Є підтримка технології MU-MIMO, Beamforming, Auto Path Selection, AP Steering, Band Steering, Self-Healing. Можна створити одну гостьову Wi-Fi мережу в діапазоні 2.4 і 5 ГГц. Кожен модуль цієї системи може працювати в режимі роутера, або точки доступу.

Є функція віддаленого управління (через інтернет). Можливість налаштувати перенаправлення портів, QoS (пріоритезацію даних), створити чорний список пристроїв. Так само ця система вміє завантажувати та оновлювати прошивку всіх модулів автоматично.

Зовнішній вигляд TP-Link Deco M4

Упаковка з двома модулями виглядає ось так:

Упаковка TP-Link Deco M4

Упаковано все красиво і надійно.

Огляд системи TP-Link Deco M4

Всередині два модуля, дві коробочки з адаптерами живлення, мережевий кабель і невелика інструкція.

Комплектація Mesh-системи Deco M4

Самі модулі виглядають дуже прикольно і стильно. Вони виконані з білого і чорного матового пластика відмінно якості. Збірка дуже хороша.

Корпус TP-Link Deco M4

Зверху розташована решітка з цікавим дизайном і отворами для охолодження Wi-Fi Mesh-системи. По центру знаходиться логотип компанії TP-Link, який так само є індикатором роботи модуля.

Індикатор на Wi-Fi Mesh-системі Deco M4

Ззаду розташовані два WAN / LAN порту.

WAN / LAN порти на TP-Link Deco M4

Харчування підключається знизу. Там же знаходиться кнопка Reset для скидання налаштувань і наклейка із заводською інформацією.

Кнопка Reset і порт для підключення живлення на TP-Link Deco M4

Знизу є гумові ніжки, завдяки яким модуль коштує дуже стійко і не ковзає. Всі дроти заховані за модулем, так що після підключення їх практично не видно.

Підключення мережевого кабелю і харчування до Wi-Fi Mesh-системі

Модулі TP-Link Deco M4 виглядають відмінно, незвично, і без проблем підійдуть до будь-якому інтер'єру. Вони будуть красиво виглядати як на робочому столі в офісі, так і на полиці у вашій спальні.

TP-Link Deco M4: вид в інтер'єрі

Домашня Mesh Wi-Fi система Deco M4 - це оптимальне рішення для середніх і великих квартир, будинків, офісів. Один модуль за ціною нормального роутера. І нічим йому не поступається. Але у випадку з установкою модуля цієї Wi-Fi систем, у нас завжди є можливість докупити ще один модуль і розширити Wi-Fi мережу. Більш того, створити безшовну Wi-Fi мережу, що за допомогою роутера і репитера зробити неможливо.

Єдиний мінус цієї системи - це відсутність USB-порту. Створити DLNA-сервер, або загальний доступ до фалам на базі цієї системи не вийде. Хіба що купити NAS (мережевий накопичувач), встановити його і підключити до одного з модулів. Звичайно, USB-порт потрібен не всім. У мене, наприклад, зараз стоїть потужний роутер TP-Link Archer C3150 ver.2. У ньому є два USB-порту, можливість налаштувати автономну завантаження файлів, загальний доступ до файлів, DLNA. Але я цим не користуюся 🙂

Якщо ви розглядаєте варіант покупки маршрутизатора і репитера. Або використання другого роутера в якості підсилювача Wi-Fi мережі - забудьте. Mesh-системи наше майбутнє. Купили, встановили і забули.

Залишайте свою думку і відгуки про Deco M4 в коментарях!