Налаштування роутера TP-Link Archer C1200. Детальний керівництво

Налаштування роутера TP-Link Archer C1200. Детальний керівництво

Нещодавно я робив огляд маршрутизатора TP-Link Archer C1200. Огляд можна почитати тут. Там я розповідав для яких цілей варто купувати цей маршрутизатор, чим він гарний, і які має недоліки. Але вам швидше за все це не цікаво, так як ви напевно вже придбали Archer C1200, і все що вам потрібно, це швидше його налаштувати і почати користуватися. Якщо я вгадав, то ви зайшли за адресою, так як зараз я докладно продемонструю процес налаштування роутера TP-Link Archer C1200.

Ми його підключимо, і швидше за все спробуємо налаштувати за допомогою майстра швидкого налаштування, через панель управління. Звичайно ж, задати необхідні параметри для роботи маршрутизатора можна в різних розділах web-інтерфейсу. Але, якщо є простий майстер настройки, який дозволяє крок за кроком налаштувати маршрутизатор, то нерозумно ним не скористатися. Ну а якщо щось не вийде, то покажу ще де в налаштуваннях цього маршрутизатора можна змінити найважливіші і необхідні параметри.

TP-Link Archer C1200

Якщо ви вже знайомі з роутерами компанії TP-Link, і налаштовували їх, то панель управління моделі Archer C1200 швидше за все буде вам незнайома. Так як на старих моделях була панель управління в зелених тонах. А зараз, практично всі нові моделі мережевих пристроїв від TP-Link отримують нову панель управління. Більш сучасну. І як правило, новий web-інтерфейс багатомовний. Це означає, що можна змінити мову на російську, або українську. Але в моєму роутере був тільки англійську мову. Можливо, інші локалізації з'являтися з виходом нової версії прошивки. Але це не страшно, адже за моїми інструкціями можна налаштувати навіть роутер від Xiaomi на китайській мові 🙂

Як підключити роутер TP-Link Archer C1200 і зайти в налаштування?

Щоб налаштувати маршрутизатор, нам потрібно зайти в його панель управління. Це можна зробити практично з будь-якого пристрою: компьютра, ноутбук, смартфон, планшет. Якщо є можливість, я раджу налаштовувати саме з ПК, або ноутбука. Хоча б тому, що так зручніше. І краще підключиться до маршрутизатора з мережевого кабелю (можна і по Wi-Fi). Так само, відразу в WAN порт підключіть інтернет (кабель, який в ваш будинок проклав інтернет-провайдер).

Схема підключення TP-Link Archer C1200

Можна підключиться і до Wi-Fi мережі, яка буде мати заводське назва. Пароль (PIN) для підключення до цієї мережі можна знайти знизу роутера, на наклейці. Так як роутер у нас двохдіапазонний, то він відразу буде транслювати мережу в двох діапазонах 2.4GHz і 5GHz. Якщо ви збираєтеся налаштовувати з планшета, або смартфона, то це можна зробити через звичайний браузер, або за допомогою фірмового додатка TP-LINK Tether.

Якщо ви, або хтось інший вже харчувався налаштувати маршрутизатор, то зробіть скидання налаштувань. Затиснувши на 10 секунд утоплену в корпус кнопку Reset.

Скидання налаштувань роутера Archer C1200

Заходимо на tplinkwifi.net або 192.168.0.1

Після того, як ви підключилися до роутера (зверніть увагу, що інтернет може не працювати, це нормально), можна заходить в панель управління. Для цього відкрийте будь-який браузер (у мене Опера) і перейдіть за адресою tplinkwifi.net, або 192.168.0.1. Про всяк випадок даю посилання на докладну інструкцію: //help-wifi.com/tp-link/kak-zajti-v-nastrojki-routera-tp-link/

Роутер запросить логін і пароль. Заводські: admin і admin (вказані на наклейці знизу роутера, як і інша заводська інформація).

Вхід в налаштування роутера TP-Link Archer C1200

Роутре відразу запропонує змінити заводські логін і пароль для входу в настройки (які ми тільки що вводили). Міняємо їх. Логін можна залишити такий же, а пароль придумайте новий і пропишіть два рази.

Зміна заводського логіна і пароля

Тільки не забудьте пароль, який встановлюєте. Він знадобиться при повторному вході в панель управління.

Після цього відкриється сторінка з настройками маршрутизатора Archer C1200. Відразу буде відкритий майстер швидкого налаштування. Можете ще спробувати змінить мову web-інтерфейсу. Може у вас будуть інші варіанти окрім англійської.

Якщо не вийшло зайти в налаштування, то дивимося цю статтю.

Налагодження підключення до провайдера і Wi-Fi мережі

Саме ці настройки можна виконати за допомогою майстра швидкого налаштування. І цього достатньо для нормальної роботи маршрутизатора. Якщо він у вас не відкрився відразу після входу в веб-інтерфейс, то перейдіть на вкладку "Quick Setup".

1 На першому кроці нам потрібно вибрати свій часовий пояс.

Налаштування роутера TP-Link через Quick Setup

2 Далі настройки підключення до інтернету. Це дуже важливий пункт . Якщо ми поставимо неправильні настройки, то роутер не зможе підключиться до інтернету, і не буде його роздавати на ваші пристрої.

Потрібно вибрати свій тип підключення до інтернету. Це може бути:

  • Динамічний IP - найпростіший тип підключення, при використанні якого не потрібно ставити ніякі параметри. А інтернет через TP-Link Archer C1200 має запрацювати відразу після підключення кабелю в WAN порт. Якщо немає прив'язки по MAC-адресу.
  • Статичний IP - дуже рідко зустрічається.
  • PPPoE - популярний тип підключення, який використовують провайдери Ростелеком, ТТК, Дом.ги, і інші. В процесі настройки потрібно обов'язково вказати ім'я користувач та пароль.
  • PPTP і L2TP - так само потрібно вказати ім'я користувача, пароль і ще адресу сервера.

Тип підключення і необхідні параметри ви можете дізнатися у свого провайдера.

Вибираємо тип підключення і натискаємо "Next".

Налаштування інтернету на TP-Link Archer C1200

Я для прикладу вибрав PPPoE. Тепер задаємо параметри, які видає провайдер і продовжуємо.

Налаштування PPPoE

Це я показав для прикладу. У мене провайдер використовує тип підключення "Динамічний IP". Вибравши його, в наступному вікні роутер запитає, чи є прив'язка по MAC-адресу, і запропонує клонувати MAC-адресу з комп'ютера, до якого зараз підключений роутер. Мій провайдер робить прив'язку по MAC-адресу.

Клонуємо MAC-адресу на Archer C1200

3 Наступний крок - настройка Wi-Fi мережі. Тут нам потрібно змінити назву Wi-Fi мережі для кожного діапазону, і змінити пароль Wi-Fi мережі. Пароль можна робити однаковим для обох діапазонів. Якщо є необхідність, можна відключити мовлення Wi-Fi мережі на одному з діапазонів, просто прибравши відповідну галочку.

Налаштування Wi-Fi і пароля на роутері TP-Link Archer C1200

4 Перевіряємо всі задані параметри і натискаємо кнопку "Save" для збереження налаштувань.

збереження параметрів

Ви побачите смужку зі статусом збереження налаштувань. Чекаємо.

У наступному вікні можна натиснути на посилання "Test Internet Connection". Якщо все добре, роутер підключився до інтернету, то натискаємо на кнопку "Finish".

Тест підключення роутера до інтернету

Якщо підключення до інтернету немає, то швидше за все неправильно вибрали тип підключення, або невірне задали параметри для підключення. Індикатор WAN на роутері буде горіти помаранчевим кольором (а повинен зеленим).

Поверніться назад, або запустіть "Quick Setup" заново, і повторіть настройку.

Де знаходяться настройки інтернету і Wi-Fi?

Всі базові настройки можна задати в розділі "Basic". А в розділі "Advanced" знаходиться велика кількість додаткових параметрів.

Наприклад, налаштування інтернету:

налаштування WAN

І розширені настройки Wi-Fi мережі (де можна змінити пароль, канал, режим роботи, ширину каналу і т. Д.):

Налаштування Wi-Fi і зміна пароля для Wi-Fi 5GHz і 2.4GHz

За зміну пароля Wi-Fi мережі у нас є окрема інструкція: //help-wifi.com/tp-link/kak-ustanovit-ili-smenit-parol-wi-fi-seti-na-routere-tp-link/

Якщо у вас залишилися якісь питання, чи ви зіткнулися з якоюсь проблемою, то питайте в коментарях. З радістю відповім і допоможу!