Windows 10 і Chrome з'їдають багато трафіку через 4G модем. Що робити на лімітному тариф?

Windows 10 і Chrome з'їдають багато трафіку через 4G модем. Що робити на лімітному тариф?

Добридень !

Для роботи з інтернетом використовується ноутбук з Windows 10 з підключеним радіомодемом 4G. Все налаштоване, прекрасно працює, ніяких претензій до апаратури і налаштувань немає. Але є неприємність - система до жаху жере трафік інтернету. По-принципі, на цю проблему можна було б і плюнути, але тут для роботи з інтернетом через модем з сім-картою використовується тарифний план стільникового оператора з малим лімітом трафіку, що змушує вживати заходів до його економії.

Судячи з видаваної системою статистикою, найбільшими апетитами відрізняються сама система і браузер Google Chrome - жеруть трафік сотнями мегабайт - гігабайтами. І якщо система, як я розумію, споживає трафік для завантаження оновлень, то на біса такий величезний трафік браузеру Chrome? З обговорень в Інтернеті, як я зрозумів - заборонити оновлення для Windows 10 неможливо. Спробував розібратися з Chrome - теж нічого не зрозумів ...

Коротше - закачуються гігабайти абсолютно непотрібних особисто мені даних. Скажімо, поки я закачувати файл мегабайт на двадцять, система качає для себе сотню мегабайт. Мені від такої ситуації якось незатишно ...

Питання таке - чи можна якось обмежити апетити у Windows 10 і браузера Chrome на закачування даних для оновлень і чого там ще? Або, принаймні, зробити цей процес більш регульованим?

І для чого такий величезний трафік у браузера Chrome? Радий був би від нього відмовитися, однак, з усіх браузерів він - найзручніший ...

відповідь

Добрий день. Якщо у випадку з Windows 10 приблизно зрозуміло куди йде трафік і що з цим можна спробувати зробити, то з браузером Google Chrome все не так просто. Тут важливий момент: Chrome використовує трафік навіть коли ви в ньому нічого не робите (не завантажувати файли, дивіться сайти, закриті всі вкладки і т. Д.)? Тобто, з'їдає трафік у фоновому режимі? Просто сайти зараз важкі, багато реклами і т. Д. І можливо той трафік, який використовує Хром, йде строго на завантаження цих сайтів, будь-то файлів і т. Д.

Почніть з відключення всіх розширень в Google Chrome, якщо вони встановлені. Можливо він завантажує оновлення. Але я не думаю, що вони так багато важать, що це може суттєво впливати на споживання трафіка. Та й відключати оновлення браузера не дуже безпечно (якщо така можливість взагалі є, я щось не знайшов). Можна спробувати встановити розширення для блокування реклами (хоча, я як автор сайту проти таких рішень). Можливо блокування реклами дозволить економити трафік через ваш 4G модем. В крайньому випадку можна спробувати перейти на інший браузер: Opera, Mozilla Firefox - відмінні браузери.

Тепер що стосується Windows 10 і великої витрати трафіку. За ідеї, якщо Windows 10 визначає ваше підключення до інтернету як "Стільникове", то вона повинна автоматично привласнити йому статус "лімітні". Але як я розумію, навіть в цьому випадку будуть завантажуватися важливі оновлення системи і інші дані.

Кілька рішень:

 1. У Параметрах, в розділі "Мережа та Інтернет" - "Використання даних" є цікавий пункт: "Фонова передача даних". Поставте там "Завжди".

  Windows 10: обмеження на використання трафіку в фоновому режиміЦе дасть можливість обмежити використання підключення до інтернету для додатків і компонентів Windows у фоновому режимі.

 2. Приберіть галочку "Завантажувати через лімітне підключення" в параметрах, в розділі "Пристрої". Це дозволить економити на завантаженні драйверів для нових пристроїв.

  Завантаження драйверів в Windows 10 через лімітне підключення для економії трафікуАле якщо це не вплине на трафік, то краще цю галочку повернути.

 3. Потрібно переконається, що ваше підключення через USB 4G модем Windows 10 використовує як лімітне. Це дуже важливо. Я не знаю, як у вас визначається це підключення в параметрах, в розділі "Мережа та Інтернет". Як система його бачить. Тому, мені складно дати конкретні інструкції.

  Вказати системі, лімітне підключення чи ні, можна через реєстр (Win + R і команда regedit). Потрібно перейти в гілку HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ NetworkList \ DefaultMediaCost

  Там за замовчуванням підключення через 3G і 4G задано як лімітне (значення 2 - лімітне, 1 - не лімітне).

  Лімітне підключення в Windows 10 через реєстрЯкщо у вас 3G / 4G зі значенням 1 - змініть на 2. Для зміни потрібно виконати ще деякі дії. Інструкції є в інтернеті.

 4. У додаткових параметрах поновлення потрібно відключити функцію "Завантажувати оновлення через лімітні підключення даних".

  Windows 10 з'їдає багато трафіку на завантаження оновлень

Можливо, є й інші рішення. Можна спробувати виконати рекомендації з матеріалів в мережі, які можна знайти за запитом: "як повністю відключити оновлення Windows 10". У нас немає таких інструкцій, не наша тематика. Так само можете подивитися інформацію за запитами "Windows 10 витрачає Інтернет", або "обмеження на використання трафіку через 3G / 4G в Windows 10".

В основному, звичайно, система витрачає багато трафіку на завантаження оновлень. Так само деякі програми можуть завантажувати оновлення автоматично. Ще Windows 10 може витрачати інтернет на передачу якихось даних в Microsoft, на обмін інформацією з якимись серверами і т. Д. У випадку з лімітним підключенням, яке зазвичай працює через USB модем - це велика проблема.