Налаштування TP-Link TL-MR6400 на роботу з SIM-картою або Ethernet-кабелем

Налаштування TP-Link TL-MR6400 на роботу з SIM-картою або Ethernet-кабелем

У компанії TP-Link постаралися і зробили так, що налаштовувати TP-Link TL-MR6400 практично не потрібно. Він сам визначає SIM-карту і відразу підключається до інтернету. Нам залишається тільки налаштувати Wi-Fi мережу. Змінити заводське ім'я Wi-Fi мережі, встановити пароль на Wi-Fi і на сам роутер. Я вирішив показати весь процес налаштування TP-Link TL-MR6400 і виділити деякі моменти. Наприклад, якщо PIN код на SIM-картці не відключений, то його потрібно ввести в настройках роутера і включити автоматичне введення. Так само панель управління у цього маршрутизатора англійською мовою, що може викликати додаткові незручності при налаштуванні.

Якщо ви хочете використовувати TL-MR6400 як звичайний маршрутизатор і підключити до нього інтернет по Ethernet-кабелю, то досить в панелі управління змінити режим роботи на Wireless Router Mode, підключити кабель в LAN / WAN порт і задати параметри для свого інтернет-провайдера. В кінці статті я напишу про це більш детально.

Для тих хто ще не купив цей Wi-Fi роутер - залишаю посилання на мій огляд 3G / 4G LTE Wi-Fi роутера TP-Link TL-MR6400 з підтримкою SIM-карт. Там ви так само зможете подивитися тест швидкості через 4G.

Перед налаштуванням рекомендую зробити скидання налаштувань. Якщо роутер новий і ви його ще не налаштовували, то скидання можна не робити. Щоб скинути налаштування на TL-MR6400 потрібно натиснути кнопку WPS / Reset і потримати її поки не почне активно блимати індикатор живлення. Після чого потрібно дочекатися завантаження роутера (приблизно хвилина) і можна переходити до налаштування.

Але спочатку в слот "SIM Card" потрібно вставити нашу SIM-карту формату micro-SIM.

Як вставити SIM-карти в роутер TP-Link TL-MR6400

Швидше за все роутер відразу підключитися до мережі мобільного оператора і почне роздавати інтернет. Це можна визначити за індикатором "Інтернет" і рівню мережі.

Роутер TP-Link TL-MR6400 підключається до 3G / 4G мережі оператор

Але якщо SIM-карта нова (не натиснута кнопка вимкнення PIN-код), то потрібно виконати деякі настройки. Я не впевнений, але мені здається, що нову SIM-карту потрібно ще й активувати в телефоні, зробивши дзвінок на будь-який номер. Можливо я помиляюсь. Якщо у вас не вийде подружити роутер з SIM-картою, то спробуйте це зробити. Або подивіться документацію від SIM-карти, там зазвичай написано, як почати нею користуватися.

Вхід в web-інтерфейс TL-MR6400 і швидке налаштування

Підключіться до роутера по Wi-Fi мережі (заводське ім'я (SSID) і пароль (Wireless Password / PIN) вказані на наклейці знизу пристрою), або з мережевого кабелю.

Підключення TP-Link TL-MR6400

Далі запускаємо браузер і переходимо за адресою  //tplinkmodem.net . Детальніше читайте тут: tplinkmodem.net - вхід в настройки модему TP-Link. Так само можна використовувати IP-адресу - 192.168.1.1 . Якщо не вдається зайти в web-інтерфейс роутера, то дивіться цю статтю.

Насамперед потрібно встановити пароль на роутер (цей пароль потрібен для захисту налаштувань роутера). Придумайте пароль і вкажіть його два рази. Обов'язково запишіть пароль, щоб не забути його. Його потрібно буде вводити кожен раз, коли будете заходити в налаштування TL-MR6400.

Вхід в налаштування TP-Link TL-MR6400

Якщо SIM-карта заблокована, то з'явиться відповідне повідомлення з пропозицією перейти в настройки і ввести PIN-код.

Розблокувати СІМ-карту в роутер TL-MR6400

Вводимо PIN-код (зазвичай він зазначений в документації до самій карті) і ставимо перемикач біля "Auto-unlock PIN" щоб роутер надалі сам зміг вводити цей PIN-код. Натискаємо "Save" і повертаємося до швидких налаштувань натиснувши на "Quick Setup".

Введення PIN-коду від SIM-карти на роутері TP-Link

SIM-карта розблокована і ми можемо продовжувати настройку. Вибираємо свій регіон.

вибір регіону

Налаштування SIM-карти. У мене автоматично були прописані параметри мого оператора Київстар. Думаю, в вашому випадку так само налаштовувати нічого не знадобиться. Якщо ж роутер не зможе визначити настройки вашого оператора, то пропишіть вручну ім'я точки доступу (APN).

Налаштування SIM-карти на TL-MR6400 V3

Наступний крок - настройка Wi-Fi. Тут просто міняємо ім'я Wi-Fi мережі і пароль. Не рекомендую залишати заводський пароль на Wi-Fi (як це зробив я).

Налаштування WiFi на TP-Link TL-MR6400

Ставимо перемикач біля необхідного пункту і натискаємо "Next".

Вибір способу підключення

Тест підключення. Натискаємо ще раз "Next". Якщо з'явиться повідомлення, що "Інтернет не підключений. Інтернет недоступний через відсутність сигналу 3G або 4G", то можливо в тому місці де ви зараз перебуваєте дійсно немає покриття 3G / 4G. Можливо, потрібно використовувати SIM-карту іншого оператора. Або перевірити цю SIM-карту в телефоні. Так само можливо є якісь обмеження з боку оператора. Або ви неправильно поставили настройки для свого оператора.

Перевірка з'єднання з пристроєм

У наступному вікні натискаємо на кнопку "Finish".

Завершення налаштування TP-Link TL-MR6400

Якщо головна сторінка web-інтерфейсу не відчиняться автоматично, то просто заново перейдіть за адресою tplinkmodem.net.

Там буде вказана вся необхідна інформація. У тому числі по підключенню до мобільної мережі оператора. Режим мережі 3G / 4G, рівень сигналу і т. Д.

Статус підключення до 3G / G4 на TP-Link TL-MR6400

У web-інтерфейсі можна налаштувати необхідні додаткові функції. Так само через настройки роутера можна переглядати і відправляти SMS (в окремому розділі SMS), або відправляти прості USSD команди (в розділі Network - USSD). Наприклад, для перевірки балансу.

Налагодження підключення через WAN - Ethernet

Якщо у вас інтернет по кабелю, то в настройках, в розділі "Operation Mode" переводимо роутер в режим "Wireless Router Mode". Ви зберегли роутер буде перезавантажений.

Wireless Router Mode на TP-Link TL-MR6400

Кабель від провайдера потрібно підключити до порту LAN / WAN.

Підключення TP-Link TL-MR6400 через WAN - Ethernet

Знову заходимо в налаштування і в розділі "Network" - "Internet" створюємо новий профіль в якому вибираємо тип підключення і задаємо необхідні параметри для підключення до свого інтернет-провайдера. Всі параметри ви можете уточнити у підтримки провайдера. Зверніть увагу, що провайдер може робити прив'язку по MAC-адресу.

Налагодження підключення WAN

Після настройки зберігаємо профіль. Роутер повинен підключитися до інтернету. Статус створеного підключення повинен бути "Connected".

Зверніть увагу на пункт "3G / 4G Backup". Його можна вимкнути або включити. Я так розумію, що таке налаштування використовувати з'єднання через SIM-карту як резервне. Коли пропадає інтернет по кабелю, роутер встановлює підключення через мережу 3G / 4G.

3G / 4G Backup - роутер використовує резервне підключення через SIM-карту

На жаль у мене немає можливості перевірити, як працює резервне підключення. Якщо ви вже все перевірили - напишіть в коментарях. Там же можете залишати свої запитання і доповнення до статті.