TP-Link TL-WA701ND і TP-Link TL-WA801ND - точка доступу, репітер і Wi-Fi адаптер в одному пристрої

TP-Link TL-WA701ND і TP-Link TL-WA801ND - точка доступу, репітер і Wi-Fi адаптер в одному пристрої

Для побудови Wi-Fi мережі, як правило досить одного Wi-Fi роутера. Але не завжди. Часто бувають ситуації, коли через велику площі будинку, або квартири, один маршрутизатор не може забезпечити стабільний сигнал Wi-Fi мережі. У таких випадках, потрібно якось посилювати Wi-Fi мережу. Є багато способів, якими можна це зробити. Найпопулярніший - установка і настройка Wi-Fi репитера. Але є більш цікаві і функціональні пристрої. Такі як: TP-Link TL-WA801ND і TP-Link TL-WA701ND.

У цій статті я розповім, що це за пристрої, для яких цілей і в яких ситуаціях можна їх використовувати. Це практично універсальні мережеві пристрої, за допомогою яких можна побудувати нову Wi-Fi мережу, посилити існуючу, підключити різні пристрої до Wi-Fi мережі і т. Д.

TP-Link TL-WA701ND і TP-Link TL-WA801ND

TL-WA701ND, як і TL-WA801ND - це бездротова точка доступу з функцією підсилювача Wi-Fi мережі, Wi-Fi адаптера і WDS моста. Пристрої практично однакові. Як зовні, так і за характеристиками. Старша модель TP-Link TL-WA801ND трохи дорожче, і у неї швидкість Wi-Fi мережі до 300 Мбіт / с. 2 Wi-Fi антени. На TP-Link TL-WA701ND встановлена ​​1 знімна антена, і максимальна швидкість бездротової мережі до 150 Мбіт / с. На цьому основні відмінності між пристроями закінчуються. Тому, я вирішив розповісти про них в одній статті, я не робити окремий запис по кожному пристрою.

Що таке точка доступу можете почитати в цій статті: //help-wifi.com/poleznoe-i-interesnoe/chto-takoe-tochka-dostupa-wi-fi-chem-otlichaetsya-router-ot-tochki-dostupa/ Важливий момент ! Це не роутери!  Багато хто купує ці пристрої для підключення до інтернету (підключають до них кабель від провайдера і хочуть роздавати інтернет на свої пристрої). Але ці пристрої для цього не призначені. Їх можна використовувати в парі з роутером, але ніяк не замість нього.

Щоб було зрозуміліше, давайте детально розглянемо, в яких режимах можуть працювати ці точки доступу від TP-Link і які завдання вони можуть виконувати.

Для яких завдань можна використовувати TL-WA701ND і TL-WA801ND?

Як я вже писав, це багатофункціональні мережеві пристрої. В панелі управління можна вибрати один з декількох режимів роботи. Зараз ми розглянемо їх докладніше. І ви зможете зрозуміти, підійдуть вам ці пристрої, чи ні.

  • Access Point (Точка доступу) - до TL-WA701ND, або TL-WA801ND підключається інтернет по мережевому кабелю від маршрутизатора, або іншого пристрою (чи не від провайдера). Далі точка доступу роздає інтернет по Wi-Fi. Приклад:  у вас при вході в квартиру встановлений роутер. У далекій спальні не ловить Wi-Fi. Ви прикладаєте мережевий кабель від роутера в спальню, в спальні ставите TL-WA801ND і підключаєте її по кабелю. У спальні з'являється ще одна Wi-Fi мережу. Можна задати однакові імена мережі і паролі. Тоді мережа буде одна, і пристрої будуть автоматично переключаться між роутером і точкою доступу. Але "безшовний інтернет" зробити не вийде, це все рівно буде 2 Wi-Fi мережі, хоч і з однаковими іменами і паролями. Так само можна використовувати її в парі з ADSL модемом без Wi-Fi.
  • Range Extender (ретрансляція, підсилювач Wi-Fi мережі) - в цьому режимі точка доступу підключається до іншої Wi-Fi мережі і роздає інтернет далі по Wi-Fi і по кабелю на 1 пристрій. Приклад: знову ж, в коридорі біля вас встановлений маршрутизатор. На кухні не ловить Wi-Fi. У передпокої ставимо наприклад TP-Link TL-WA701ND, в режимі Range Extender підключаємо її до основної Wi-Fi мережі і отримуємо бездротову мережу на кухні. Точка доступу працює як підсилювач. Отримує інтернет по Wi-Fi і підсилює його.
  • Client (Wi-Fi адаптер) - в цьому режимі точка доступу може виступати в ролі приймача Wi-Fi мережі для стаціонарного комп'ютера, ігрової приставки, телевізор і т. Д. Приклад: у вас є ПК, який не може підключаться до Wi-Fi через відсутність приймача. Переводимо TP-Link TL-WA801ND (або молодшу модель) в режим клієнта, підключаємо до свого Wi-Fi, і з'єднуємо комп'ютер з точкою доступу з мережевого кабелю (який йде в комплекті). Отримуємо інтернет на комп'ютері по бездротовій мережі.
  • Multi-SSID - точка доступу може роздавати до 4 Wi-Fi мереж з різними настройками. З різними іменами (SSID), паролями, обмеженнями з прав доступу.

Сподіваюся, мені вдалося пояснити, що це за пристрої, і що з їх допомогою можна зробити. Ось так виглядає вибір режиму роботи на TP-Link TL-WA801ND:

Вибір режиму роботи TP-Link TL-WA801ND

З детальними характеристиками цих пристроїв ви можете ознайомитись на сайті TP-Link, або в інтернет-магазинах.

Харчування точки доступу по PoE до 30 метрів

Одна з головних особливостей точок доступу TL-WA701ND і TL-WA801ND - можливість підключення харчування по PoE. Що це таке і як працює, я зараз поясню. У комплекті йде невеликий адаптер. Виглядає він ось так:

PoE від TP-Link

В LAN порт підключається інтернет (кабель від роутера), в PoE порт підключається кабель до точки доступу (максимум 30 метрів) а в DC підключається адаптер харчування, який так само є в комплекті (він може так само бути підключений безпосередньо до точки доступу).

Підключення точки доступу L-WA701ND і TL-WA801ND з харчуванням по PoE

Виходить, що до точки доступу йде тільки один мережевий кабель, без харчування. Харчування йде з мережевого кабелю. Нагадаю, що максимум 30 метрів кабелю. Це зручно, коли пристрій потрібно встановити в якомусь складному місці, де немає розетки для підключення харчування. Наприклад, на горищі будинку. На балконі.

Невеликий огляд TP-Link TL-WA701ND і TP-Link TL-WA801ND

Корпус з білого глянсового, і сірого матового пластика. Зверху є прикольні отвори для охолодження, логотип компанії і індикатори.

Фото TP-Link TL-WA801ND

Знизу пристрою є наклейка із заводською інформацією. На задній панелі кріплення для однієї, або двох знімних Wi-Fi антен (в залежності від моделі), 1 порт Ethernet, роз'єм для підключення живлення, кнопка для відключення живлення, кнопка WPS і Reset.

роз'єми і кнопки TP-Link TL-WA801ND

Знизу так само є отвори, за допомогою яких можна повісити точку доступу на стіну.

висновки

Точки доступу TP-Link TL-WA701ND і TP-Link TL-WA801ND класні, функціональні і недорогі пристрої. Які, як деталі одного конструктора можна використовувати для побудови локальної мережі з виходом в інтернет в будинку, квартирі, або невеликому офісі.

Якщо у вас багато пристроїв, велика квартира, то такий пристрій ніколи не залишиться без роботи. Чи не потрібна точка доступу, можна використовувати як ретрансляція, або адаптер для якогось пристрою. У приватному будинку, такий пристрій можна встановити наприклад на горищі, і роздавати Wi-Fi на весь двір. Можна "причепити" його до безкоштовної Wi-Fi мережі і роздавати мережу для своїх пристроїв. Варіантів дуже багато.