Ноутбук ловить Wi-Fi тільки біля роутера (проблема з Wi-Fi антеною)

Ноутбук ловить Wi-Fi тільки біля роутера (проблема з Wi-Fi антеною)

Ноутбук ASUS E502SA Windows 10 Yome, купив в 2016 році. Пару місяців назад помітив, що Wi-Fi не працює в кімнаті якої ніколи не було проблем. Я почав вивчати проблему, перевіряти драйвера і т.д.

Хочу сказати що ноутбук підключений в домашню мережу, всі інші споживачі сигналу Wi-Fi: смартфони, iPad працюють від сигналу Wi-Fi в даному місці без змін. Подивившись ролики в YouTube з цього питання я вирішив розкрити свій комп і самому розібратися в чому проблема.

Я ніколи не робив цього сам. Коротше відкрив нутрощі, знайшов бездротової адаптер і антену, зняв, зробив фото (прикладаю нижче).

Ноутбук бачить WiFi поблизу від роутера: відірваний кабель WiFi антени

Мені все зрозуміло, але куди засунути другий кінець антени я не знаю (цей кінець був підсунуть під задній край материнської плати і не до чого не прикріплений). Подивився інформацію з антен я засумнівався, що це правильно.

У минулому році віддавав ноутбук в ремонт, мені міняли процесор, більше ніхто в нього не заглядав. Знайшов масу інформації, але куди подіти цей кінець, чи треба міняти антену не знаю. Wi-Fi працює добре в межах 3-х метрів, потім сигнал швидко згасає. Швидше за все справа в антені. Потрібна порада. Заздалегідь дякую. Вибачте за питання, я молодий фахівець із нутрощів ноутбука, намагаюся робити сам, мені 68 років. Я з Білорусі перебуваю в Канаді, доводиться самому мізки застосовувати.

відповідь

Добрий день. Проблема в вашому випадку очевидна. Перетерся і порвався кабель, який йде від Wi-Fi модуля до Wi-Fi антени. Ця антена (невелика пластинка) знаходиться зазвичай під верхньою кришкою ноутбука (за екраном). Ось як приблизно виглядає Wi-Fi антена в ноутбуці:

Wi-Fi антена для ноутбука

Без антени ноутбук (та й будь-який пристрій) буде бачити Wi-Fi мережі тільки поблизу від роутра. Це зрозуміло, адже антена по суті відключена.

Бачу три варіанти вирішення вашої проблеми:

  1. Потрібно розібрати ноутбук, знайти другий кінець кабелю, який йде до Wi-Fi антени і спять їх.
  2. Купити і встановити нову Wi-Fi антену в ноутбук. Відповідно, сам ноутбук теж потрібно розбирати.
  3. Відключити в налаштуваннях вбудований Wi-Fi модуль, купити якийсь компактний USB Wi-Fi адаптер і підключатися до інтернету з його допомогою.

Інструкції, які можуть вам стане в нагоді:

  • Як замінити Wi-Fi модуль в ноутбуці?
  • Wi-Fi адаптер для ноутбука. Чим замінити вбудований Wi-Fi модуль?

Після з'єднання кабелю від Wi-Fi модуля і антени, або заміни антени, ноутбук буде ловити Wi-Fi як і раніше. Не тільки біля самого роутера.