Огляд і настройка TP-Link RE205 - двохдіапазонний ретранслятор Wi-Fi сигналу

Огляд і настройка TP-Link RE205 - двохдіапазонний ретранслятор Wi-Fi сигналу

Сьогодні я розповім про максимально простому, але в той же час ефективному пристрої, який можна використовувати для розширення Wi-Fi мережі - TP-Link RE205. Це двохдіапазонний підсилювач Wi-Fi сигналу від компанії TP-Link. Він здатний збільшити радіус дії вашої бездротової мережі відразу в двох діапазонах: 2.4 ГГц і 5 ГГц. Корисний пристрій, яке стане в нагоді, коли ваш роутер не може забезпечити стабільне покриття Wi-Fi мережі по всьому будинку, квартирі, офісу і т. Д.

Технічні характеристики у TP-Link RE205 наступні: підтримка 2,4 ГГц і 5 ГГц (802.11ac), швидкість в діапазоні 2,4 ГГц до 300 Мбіт / с, в діапазоні 5 ГГц до 433 Мбіт / с. Є один Ethernet-порт з максимальною швидкістю до 100 Мбіт / с. Зовнішні Wi-Fi антени. Режим точки доступу (коли інтернет до RE205 підключаємо по кабелю і він роздає по Wi-Fi). Управління через додаток Tether. Можна відключати світлодіодні індикатори. Про деякі характеристики я більш детально розповім в процесі огляду. Починаємо з упаковки. Виглядає вона ось так:

Упаковка TP-Link RE205

Всередині тільки сам підсилювач сигналу і інструкції. А більше нічого й не потрібно 🙂 Сам підсилювач дуже компактний і красивий.

Фото TP-Link RE205

Зверху розташована кнопка WPS (для настройки) і чотири індикатори. Індикатор Signal може змінювати колір залежно від рівня сигналу від маршрутизатора. Дуже зручно при виборі місця для розташування підсилювача.

TP-Link RE205

Антени можна розкласти. Сам корпус репитера виконаний з якісного білого пластику. Виглядає стильно і цікаво.

Зовнішній вигляд TP-Link RE205

Знизу розташований один Ethernet-порт, в який можна підключати пристрої з мережевого кабелю. Наприклад, можна підключити телевізор, якщо в ньому немає вбудованого Wi-Fi. У режимі точки доступу цей порт використовується для підключення підсилювача до інтернету. Так само знизу знаходиться кнопка Reset.

Ethernet-порт на Репітер TP-Link RE205

MAC-адресу, серійний номер, заводське ім'я мережі (SSID), адреса для входу в веб-інтерфейс і інша інформація вказана на наклейці.

Заводська інформація на корпусі TP-Link RE205

Подивилися на TP-Link RE205 з усіх боків, саме час підключити його і налаштувати.

Налаштування TP-Link RE205

Найпростіший спосіб підключити TP-Link RE205 до роутера, це використовувати кнопку WPS, яка є на підсилювачі і повинна бути на вашому роутере. Схема дуже проста:

  1. Включаємо підсилювач в розетку і чекаємо приблизно хвилину.
  2. Натискаємо на кнопку WPS на Wi-Fi роутер (про активацію WPS зазвичай сигналізує індикатор на роутері, він починає блимати).

    Налаштування TP-Link RE205 по WPS

  3. І відразу натискаємо на кнопку WPS на TP-Link RE205.

    Швидка настройка TP-Link RE205

  4. Чекаємо близько двох хвилин. Якщо з'єднання пройде успішно, то загориться індикатор Signal і індикатор 2.4GHz і 5GHz (або один з них).

    Установка Wi-Fi підсилювача TP-Link RE205Репитер почне посилювати Wi-Fi мережу. Він буде транслювати Wi-Fi мережу з ім'ям вашої основної мережі з приставкою "_EXT".

Це був перший спосіб настройки. Якщо щось пішло не так, не вийшло - дивіться другий спосіб. Перед повторної налаштуванням бажано зробити скидання налаштувань, затиснувши на 5-10 секунд кнопку Reset.

Налаштування через web-інтерфейс

Підключаємося до Wi-Fi мережі підсилювача сигналу.

Як підключиться дорепітери для настройки

Можна так само підключитися за допомогою кабелю.

У браузері переходимо за адресою //tplinkrepeater.net . Створюємо пароль адміністратора, який в подальшому потрібно буде вводити кожен раз при вході в налаштування TP-Link RE205.

Вхід в налаштування TP-Link RE205

Після пошуку Wi-Fi мереж ретрансляція запропонує нам вибрати нашу Wi-Fi мережу в діапазоні 2.4 ГГц і вказати пароль. Якщо у вас немає мережі в цьому діапазоні, ви можете пропустити цей крок.

Підключення TP-Link RE205 до Wi-Fi 2.4 ГГц

Далі те ж саме робимо для мережі в діапазоні 5 ГГц.

Підключення підсилювача сигналу до Wi-Fi 5 ГГц

Перевіряємо параметри.

Налаштування дводіапазонного репитера

Ви можете змінити ім'я мережі, яку буде транслювати підсилювач. Можна спробувати, наприклад, задати таке ж ім'я мережі як на роутері. Щоб в результаті була одна мережа. Але зробити безшовну Wi-Fi мережу не вийде. Для цього потрібен роутер і підсилювач з підтримкою технології OneMesh. Зберігаємо налаштування.

Зміна імені Wi-Fi мережі на підсилювачі сигналу

TP-Link RE205 підключиться до основної Wi-Fi мережі і почне її посилювати. У веб-інтерфейсі з'являтися рекомендації по вибору місця для розміщення підсилювача в будинку. Почитайте їх.

Вибір місця розміщення Wi-Fi ретранслятора

Ви зберегли ви можете витягнути ретранслятор з розетки і підключити його в іншій кімнаті. Головне, щоб там був стабільний сигнал від роутера. Він сам підключиться і продовжить роботу.

Є ще один спосіб, за допомогою якого можна налаштувати і керувати TP-Link RE205 - додаток TP-Link Tether. Встановіть його з магазину додатків на свій смартфон, встановіть з'єднання з Wi-Fi мережі підсилювача і додайте його в додатку.