Чому нестабільно працює інтернет МГТС на ПК по Wi-Fi?

Чому нестабільно працює інтернет МГТС на ПК по Wi-Fi?

Добрий день.

У мене дуже дивна проблема, з якою стикаюся вперше.

18 березня, ввечері, я помітив проблеми нестабільного інтернету. Як виявлялася проблема? Сидів в discord`е з друзями, і спочатку не звертав уваги - думав, ну буває. Спілкувався спілкувався, різко зв'язок стає дуже поганий, а потім він знову приходив до тями. Так було кожні 15-20 секунд. Добре, думаю, завтра все буде добре, думав, одиничний випадок.

Ні. З 18-го березня по сьогодні - все також. На youtube, в соц.сетях і на інших сайтах проблема є, але вони ледь помітні. Сильно помітна проблема, коли граєш в якусь онлайн-гру або сидиш в тому ж discord.

Провайдер - МГТС. І, до речі, хотів би сказати, що в серпні того року міняли роутер. Нам сказали, що у мережі є дві лінії, що чи, загалом - GPON і GPON5. На GPON5 просили підключати мобільні пристрої (айфони, Айпад і т.д.), а на GPON - тільки комп'ютер. І цікаво помітити - проблеми нестабільного інтернету - тільки на комп'ютері. Ніяких проблем з нестабільністю інтернету ні на одному з мобільних пристроїв у нас немає. Тільки на комп'ютері.

З'єднання роутера з комп'ютером - через Wi-Fi, що не кабельне. GPON5 не бачить (або не розпізнає, я не знаю). З серпня минулого року, після заміни роутера, інтернет на комп'ютері, в общем-то, не викликав жодних глобальних проблем. Але вже 12 днів як мучуся з проблемою.

Дзвонив операторам МГТС - вони говорили, що у них на зв'язку все чисто і все повинно добре працювати. Так що вони особливо-то і не допомогли. Сказали оновити драйвера мережевої карти. В силу того, що я не знав, як оновлювати драйвера, загугли, в загальному знайшов, куди треба було заходити, знайшов "Мережеві адаптери" - "Realtek Gaming GbE Family Controller" - оновити драйвер. І завжди видавало наступне - "найбільш відповідні драйвери для цього пристрою вже встановлені". Може, я зробив щось неправильно.

Хотілося б знати, з чим може бути пов'язана така проблема, і як її вирішити?

відповідь

Здравствуйте.Первим справою потрібно заміряти пінг і швидкість на комп'ютері і на інших пристроях. Це можна зробити за інструкцією: Як перевірити швидкість інтернету на комп'ютері, смартфоні, планшеті? Результатами поділіться в коментарях.

Хотілося б більш детально дізнатися, як саме проявляється нестабільне підключення до інтернету на комп'ютері. На Ютубі не встигає завантажуватися відео? У програмі Discord обривається зв'язок? Що відбувається в онлайн іграх?

Нам сказали, що у мережі є дві лінії, що чи, загалом - GPON і GPON5.

Я так розумію, це дві Wi-Fi мережі в різних діапазонах 2.4 ГГц і 5 ГГц. Так як комп'ютер ви підключаєте по Wi-Fi до роутера і він не бачить мережу "GPON5", то швидше за все причина в тому, що Wi-Fi адаптер на комп'ютері не підтримує діапазон 5 ГГц. Детальніше в статті чому ноутбук, смартфон, або планшет не бачить Wi-Fi мережу 5 GHz. Звичайно, якщо роутер у вас роздає мережу в діапазоні 5 ГГц, то краще підключати комп'ютер саме до цієї мережі (тим більше, для ваших завдань). Так як стабільність з'єднання і швидкість там буде вище. Я не знаю, який у вас зараз Wi-Fi адаптер, але швидше за все його доведеться міняти. На новий, який підтримує Wi-Fi 5 GHz (802.11ac). Більше інформації тут: Як вибрати Wi-Fi адаптер для ПК.

З'єднання роутера з комп'ютером - через Wi-Fi, що не кабельне.

знайшов "Мережеві адаптери" - "Realtek Gaming GbE Family Controller"

Realtek Gaming GbE Family Controller - це мережева карта (підключення по кабелю). У вас підключення через бездротовий (Wireless) адаптер. Він теж повинен бути в диспетчері пристроїв. Система практично завжди буде писати, що драйвер в оновленні не потребує. Його потрібно завантажувати з сайту виробника (в вашому випадку адаптера) і встановлювати вручну.