TP-Link Archer C25: огляд, відгуки, настройка

TP-Link Archer C25: огляд, відгуки, настройка

Сьогодні ми познайомимося з маршрутизатором TP-Link Archer C25 AC900. Це недорогий, двохдіапазонний роутер з хорошою продуктивністю. Подивився в інтернет, і чомусь не знайшов практично жодного огляду, або інструкції по налаштуванню роутера TP-Link Archer C25. Є багато інформації про роутере TP-Link Archer C60, який ми вже оглядали. Ці моделі дуже схожі, особливо зовні.

Фото TP-Link Archer C25 AC900

Я вирішив не робити окрему інструкцію з налаштування Archer C25. Тому, якщо ви вже придбали даний роутер, і не знаєте як його налаштувати, то просто перейдіть сторінку нижче. Там я коротко розкажу і покажу, що і як потрібно робити. Так само, можете залишити свій відгук у коментарях. Свій відгук про TP-Link Archer C25 я залишу в кінці цієї статті. Ну а спочатку невеликий огляд, і інструкція по налаштуванню.

огляд

На технічних характеристиках я докладно зупинятися не будуть. Ви можете подивитися їх в будь-якому інтернет-магазині, або на офіційному сайті. Швидкість по Wi-Fi: до 450 Мбіт / с на частоті 2,4 ГГц, і до 433 Мбіт / с на частоті 5 ГГц. Максимальна швидкість LAN / WAN портів - 100 Мбіт / с. Порти тут не гігабітні. На роутере встановлено 4 незнімні антени. Три антени транслюють сигнал на частоті 2,4 ГГц (потужність 3 дБі), і 1 на частоті 5 ГГц (потужність 5 дБі).

Роутер поставляється у великій коробці. Все через незнімних антен, так як роутер сам по собі не великий.

Упаковка роутера Archer C25

Верхня панель виконана з біло-сірого глянцевого пластику з цікавою структурою. На лицьовій панелі знаходиться логотип TP-Link і індикатори роботи роутера, які горять зеленим кольором. Антени, як і інша частина корпусу зроблені з сірого пластика.

Огляд TP-Link Archer C25

Всі порти і кнопки розташовані ззаду. Є кнопка для відключення і включення Wi-Fi мережі.

Порти і кнопки TP-Link Archer C25

Кріплення на стіну на жаль немає, як і гумових ніжок. Але, антени складаються, так що при необхідності повісити роутер на стіну можна щось придумати.

Налаштування Wi-Fi роутера TP-Link Archer C25

Щоб зайти в панель управління роутера, і виконати необхідні настройки, нам потрібно спочатку підключити до роутера інтернет, харчування, і сам пристрій, з якого ми будемо налаштовувати маршрутизатор.

Підключення TP-Link Archer C25

Якщо ви хочете налаштувати з мобільного телефону, або планшета, то найкраще це робити через додаток TP-LINK Tether, про який я писав тут: //help-wifi.com/tp-link/nastrojka-i-upravlenie-routerom- tp-link-cherez-programmu-tp-link-tether /. Перед цим потрібно з'єднати пристрій з Wi-Fi мережі, використовуючи пароль, який вказаний на наклейці знизу роутера.

Щоб зайти в налаштування, відкрийте будь-який браузер і перейдіть за адресою tplinkwifi.net (192.168.0.1). Вказуємо ім'я користувача і пароль (заводські: admin і admin) і потрапляємо в панель управління. Можете відразу змінити мову на російську, або українську.

Вхід в налаштування роутера

Можливо, вам стане в нагоді інструкція: як зайти в налаштування роутера TP-Link?

Роутер відразу запропонує змінити заводський пароль admin (який захищає настройки роутера). Раджу це зробити.

Зміна пароля admin

Нам потрібно налаштувати підключення до інтернету (до інтернет-провайдера), якщо інтернет через роутер не працює, а індикатор інтернету горить помаранчевим кольором. І потрібно налаштувати Wi-Fi мережу. Змінити назву і пароль. Це можна зробити у відповідних розділах: "Базова настройка" - "Інтернет" і "Базова настройка" - "Бездротовий режим". Але я буду використовувати майстер швидкого налаштування. Який буде відкритий відразу після входу в панель управління. Ще його можна відкрити натиснувши зверху на вкладку "Швидка настройка".

У першому вікні потрібно вказати свій часовий пояс.

Швидка настройка TP-Link Archer C25

Далі дуже важливий момент. Потрібно виділити тип підключення, яке використовує ваш інтернет-провайдер. У мене, наприклад, Динамічний IP-адреса. Я вибираю його і натискаю "Далі". У моєму випадку не потрібно задавати додаткові налаштування.

Налаштування роутера через Динамічний IP-адреса

Якщо у вас наприклад PPPoE, L2TP, PPTP, то потрібно буде задати деякі параметри, які видає провайдер. Ім'я користувача, пароль, адреса сервера.

Налаштування PPPoE на TP-Link Archer C25

Дуже важливо поставити правильні параметри для підключення до інтернету. В іншому випадку, роутер не зможе підключиться до інтернету, і інтернет на ваших пристроях працювати не буде. А індикатор інтернету буде горіти помаранчевим кольором. А повинен зеленим.

Якщо ви не знаєте який тип підключення, або які параметри вказати, то першим ділом подивіться паперу, які вам видали при підключенні до інтернету. Або просто зателефонуйте в підтримку провайдера і запитайте.

Далі у нас настройка Wi-Fi мережі. Точніше мереж, так як роутер у нас двохдіапазонний, і транслює мережу на двох частотах: 2.4 GHz і 5 GHz.

Міняємо назву кожної мережі і пароль до неї. Цей пароль буде використовуватися для підключення до Wi-Fi. Якщо необхідно, можна відключити одну з мереж. Просто зніміть галочку "Включити бездротове мовлення" біля непотрібної мережі.

Налаштування Wi-Fi і пароля на TP-Link Archer C25

Перевіряємо інформацію, бажано записати пароль від Wi-Fi, і зберігаємо налаштування.

Збереження параметрів роутера

Все готово!

завершення налаштування

Налаштування завершено.

Якщо вам потрібна більш докладна інструкція, то дивіться інструкцію прикладі настройки TP-Link Archer C60. Там все детально розписано.

Відгуки

Чомусь в інтернеті відгуків про TP-Link Archer C25 не дуже багато. Модель хороша, панель управління проста і функціональна. Є російська і українська мова. В процесі настройки і роботи я ніяких проблем не помітив. Правда, у мене немає досвіду в тривалому використанні даного роутера, тому я надуюсь на ваші відгуки. Які ви можете залишати в коментарях нижче.

Можливо вам ще стане в нагоді стаття про вибір Wi-Fi роутера з 802.11ac (5 ГГц).

Якщо будуть якісь питання за статтею, то задавайте їх. Обов'язково відповім і допоможу!