Бездротовий міст WDS (ретрансляція, клієнт) на роутері Mercusys

Бездротовий міст WDS (ретрансляція, клієнт) на роутері Mercusys

Вирішив перевірити, як працює режим бездротового мосту на роутерах компанії Mercusys. Я вже виконував настройку деяких роутерів від цього виробника, але жодного разу докладно не зупинявся на налаштуванні WDS. Зараз же все перевірив, розібрався у всіх нюансах і готовий поділиться з вами цією корисною інформацією. Для тих, хто не зовсім розуміє про що йде мова, зараз постараюся пояснити. Функція WDS дозволяє підключити роутер (в нашому випадку Mercusys) до іншого роутера по Wi-Fi мережі. Тобто, з'єднати Mercusys з іншим роутером по Wi-Fi. Наш роутер буде отримувати інтернет "по повітрю" і роздавати його далі по Wi-Fi і по кабелю. Це може стане в нагоді для розширення покриття бездротової мережі, для використання роутера в якості приймача (адаптера), для створення Wi-Fi мережі в приміщенні, куди немає можливості прокласти кабель живлення,але де є покриття вашої основної мережі і т. д.

На роутерах Mercusys немає різних режимів роботи (ретрансляція, клієнт), там в настройках тільки "Бездротовий міст WDS", за допомогою якого ми вже можемо налаштувати з'єднання таким чином, як нам необхідно. Я підключав Mercusys до свого основного роутера ASUS в діапазоні 2.4 ГГц - все відмінно поєднується і працює. Правда швидкість при такому з'єднанні падає майже в два рази, але це така особливість даної технології, а не проблема конкретно цих роутерів. Під час налаштування WDS на будь-якому роутере, буде падіння швидкості (на тому роутере, який підключений в режимі бездротового мосту).

Якщо у вас двохдіапазонний маршрутизатор Mercusys, тобто можливість налаштувати режим моста на частоті 5 GHz. За умови, що ваш основний роутер так само роздає Wi-Fi мережу в цьому діапазоні. Незалежно від того, на якій частоті (5 GHz або 2.4 GHz) ви підключили Mercusys до основного роутера, на виході він буде роздавати дві Wi-Fi мережі. Тобто, якщо з'єднання на частоті 2.4 GHz (як в моєму випадку), то роутер так само буде роздавати мережу і в діапазоні 5 GHz. Це все актуально тільки для дводіапазонних роутерів. Просто я налаштовував на прикладі Mercusys AC12, а він двохдіапазонний.

Підключаємо роутер Mercusys до іншого роутера по Wi-Fi

Перед налаштуванням я рекомендую зробити скидання налаштувань роутера (якщо він вже був налаштований). Для цього потрібно на 7-10 секунд затиснути кнопку Reset. Повинні загорітися і згаснути всі індикатори.

Кабель в WAN-порт підключати не потрібно!

Підключіться до роутера по Wi-Fi, або за допомогою мережевого кабелю і зайдіть в настройки. У браузері перейдіть за адресою  //192.168.1.1/ або  //mwlogin.net . Докладніше в статті: як зайти в налаштування роутера Mercusys. Після входу можливі 2 варіанти:

  1. Якщо роутер новий, або ви зробили скидання налаштувань, то він попросить вас встановити пароль адміністратора (він потрібен для захисту панелі управління). Придумайте пароль (запам'ятайте його, або запишіть), вкажіть його і натисніть на кнопку продовжити (стрілочка). У наступному вікні натисніть на "Пропустити" (хрестик).
  2. Якщо наш Mercusys вже був налаштований, то він попросить вас вказати пароль адміністратора для входу в настройки. Якщо ви знаєте пароль, то вкажіть. Відкриється сторінка з настройками. Якщо не знаєте - робіть скидання налаштувань.

У web-інтерфейсі переходимо в розділ "Розширені налаштування" - "Бездротовий режим" (2.4 ГГц або 5 ГГц в залежності від того, який у вас роутер і до мережі на якій частоті ви хочете його підключити) - "Бездротовий міст WDS" і натискаємо "Далі".

Mercusys: Бездротовий міст WDS

Роутер почне шукати доступні Wi-Fi мережі в обраному діапазоні. У списку буде вказано ім'я мережі (SSID), рівень сигналу і тип захисту. Ставимо перемикач "Вибрати" навпроти своєї мережі. З'явиться вікно, в якому потрібно ввести пароль від мережі, до якої ми хочемо підключиться. Обов'язково переконайтеся , що пароль ви ввели правильно.

Налаштування роутера Mercusys в режимі бездротового мосту

Далі потрібно задати ім'я мережі і пароль, яку буде роздавати вже роутер Mercusys.

З'єднання роутера Mercusys з іншим по WiFi

Потрібно змінити LAN IP-адреса роутера. В принципі, там все написано, навіть з прикладом. Як правило, потрібно просто змінити останню цифру. Але дивіться, щоб IP-адреса роутера Mercusys знаходився в одній підмережі з тим роутером, до якого ми підключаємося. Наприклад, якщо IP-адреса головного роутера 192.168.0.1, то на Mercusys потрібно задати адресу 192.168.0.2.

Зміна IP-адреси Mercusys при підключенні до роутера по WDS

Перевіряємо всі параметри і завершуємо настройку.

Завершення налаштування з'єднання в режимі бездротового мосту

Роутер збереже налаштування і перезавантажиться. Якщо ви були підключені до Wi-Fi мережі, то підключіться повторно, так як ми змінили налаштування бездротової мережі. Панель управління повинна відкритися автоматично. Існує інший спосіб її вручну. Але вже за новим IP-адреса. У моєму випадку це 192.168.1.2. Ну і потрібно вказати пароль для входу, який ми встановлювали на самому початку (при першому вході в налаштування).

Mercusys в режимі WDS: перевірка з'єднання

Знову відкриваємо вкладку "Бездротовий міст WDS" і дивимося на статус з'єднання. Повинно бути "Підключено" .

Роутер Mercusys як ретрансляція або клієнт WiFi

Якщо у вас "Відключено" , то насамперед перевірте пароль від Wi-Fi мережі кореневого роутера. Я в процесі настройки неправильно вказав пароль, і Mercusys не зміг підключиться в режимі моста. Скорегуйте пароль і натисніть "Зберегти". Так само можна запустити повторну настройку WDS.

Якщо статус "Підключено", то інтернет через роутер Mercusys вже повинен працювати. По бездротовій мережі і по кабелю. Але це не завжди так. Якщо у вас виникли проблеми, коли роутер в режимі моста підключився до головної Wi-Fi мережі, але доступу до інтернету немає, то я рекомендую відключити на ньому DHCP-сервер . Це так само вирішує проблему з об'єднанням клієнтів двох роутерів в одну локальну мережу.

Перейдіть в розділ "Мережа" - "DHCP-сервер" і відключіть його. Збережіть налаштування.

Відключення DHCP-сервера на роутері Mercusys

Перезавантажте роутер.

перезавантаження роутера

Після цього все повинно запрацювати. Доступ до інтернету має бути як по Wi-Fi, так і по LAN.

Роутер Mercusys в режимі репитера або клієнта (адаптера)

Упевнений, що багато напишу, мовляв ось в режимі моста роутер працює, а як зробити з Mercusys підсилювач Wi-Fi сигналу, або як налаштувати його в якості приймача (клієнта). Зараз спробую відповісти на ці питання.

репитер

Він же підсилювач Wi-Fi. Будь-ретрансляція, як окремий пристрій, або роутер в цьому режимі, точно так же з'єднується з головним роутером в режимі моста, який ми налаштовували вище. Просто там є функція автоматичного копіювання налаштувань Wi-Fi (імені та пароля) головною мережі. На Mercusys такого немає. Вся суть цього режиму в тому, щоб була одна Wi-Fi мережу. Просо посилена за рахунок другого роутера. І пристрої автоматично переключалися між точками доступу. Правда, на практиці це все працює не завжди так добре, як хотілося б.

Щоб з роутера Mercusys зробити репітер, досить в процесі настройки задати точно таке ж ім'я Wi-Fi мережі і пароль, як на головному роутере .

Роутер Mercusys для посилення Wi-Fi мережі (ретрансляція)

Все працює. Я перевірив.

Приймач Wi-Fi (клієнт)

Цей режим часто використовують для підключення до інтернету за допомогою роутера пристроїв, в яких немає Wi-Fi. Як правило це телевізори і стаціонарні комп'ютери. Після настройки маршрутизатора Mercusys по цій інструкції, він уже працює як приймач, або адаптер. Адже він приймає інтернет по Wi-Fi і може передавати його по мережевому кабелю на ваш пристрій.

Правда от зробити так, щоб він не роздавати при цьому Wi-Fi мережу - не вийде. Хіба що можна спробувати приховати ім'я мережі (SSID), але в цьому немає ніякого сенсу. Відключити бездротову мережу на тій частоті, на якій налаштований бездротовий міст - неможливо.

Якщо ви, як і я налаштували WDS на дводіапазонного роутере Mercusys, то при необхідності ви можете відключити другу Wi-Fi мережу. Наприклад, я до кореневого роутера підключився на частоті 2.4 ГГц. Значить на Mercusys я цю мережу відключити не можу. Але можу відключити мережу на частоті 5 ГГц, якщо вона мені не потрібна. І навпаки.

Відключення WiFi 5 GHz на Mercusys

Так як роутери цього виробника недорогі, то не виключено, що їх навіть спеціально будуть купувати для використання в якості підсилювача, або приймача. Налаштування зроблені просто і зрозуміло. У мене c першого разу вийшло налаштувати. А у вас? Якщо виникли проблеми, або якісь питання, то задавайте їх у коментарях під цією статтею.