Роутер Xiaomi як ретрансляція. Налаштування режиму ретранслятора Wi-Fi мережі

Роутер Xiaomi як ретрансляція. Налаштування режиму ретранслятора Wi-Fi мережі

У цій статті я покажу вам, як змінити режим роботи роутера Xiaomi і налаштувати його на посилення сигналу вже існуючої Wi-Fi мережі. Простіше кажучи, ми налаштуємо наш маршрутизатор в режимі репитера, підсилювача, або ретранслятора (це все одне й те саме). Так само в даному режимі наш роутер зможе роздавати інтернет по кабелю. Тобто, працювати ще і як адаптер. З його допомогою до бездротової мережі можна підключити пристрої без Wi-Fi модуля. Наприклад: ПК, телевізор, Smart TV приставку і т. Д.

Я вже все перевірив на своєму роутере Xiaomi mini WiFi, і повинен завантажити, що все працює дуже стабільно і класно. Роутер без проблем підключається до Wi-Fi мережі і підсилює її далі. І навіть процес настройки не дуже складний. Незважаючи на те, що в моєму випадку панель управління на китайській мові.

Так як web-інтерфейс на всіх маршрутизатора від Xiaomi практично однаковий, то по цій інструкції ви зможете зробити підсилювач Wi-Fi сигналу з будь-якого роутера цього виробника. Вище я вже писав, що налаштовував і перевіряв все на прикладі Xiaomi mini WiFi. Якщо у вас Xiaomi WiFi MiRouter 3, Xiaomi Mi WiFi Router 3G, Xiaomi Mi WiFi Router HD (або Pro R3P), Mi WiFi 3c - то інструкція вам так само стане в нагоді.

Для яких завдань?  Якщо ви не знаєте що таке репитер, як він працює і навіщо потрібен, то рекомендую ознайомиться з цією статтею. Є окремі пристрої, завдання яких посилювати сигнал Wi-Fi мережі, а є маршрутизатори, які можуть працювати в цьому режимі.

Роутер Xiaomi в режимі репитера

І якщо у вас погане покриття Wi-Fi, в якихось кімнатах немає сигналу, або він нестабільний, то все це можна виправити за допомогою репитера. В даному випадку, в його ролі у нас буде роутер від Xiaomi.

Кілька моментів і відповіді на популярні питання:

  • Залежно від моделі, або встановленої прошивки, мова панелі управління може бути або на китайському, або англійською мовою. У моєму випадку настройки на китайській мові. І відповідно скріншоти в статті так само будуть на китайському. Але якщо у вас англійська прошивка, то вам буде ще простіше. Зорієнтуєтесь по пунктам меню. А я постараюся писати назви англійською.
  • З цієї інструкції ви зможете налаштувати роутер Xiaomi в режимі репитера тільки на оригінальній прошивці. Якщо ви вже прошили роутер прошивкою від Padavan, або OpenWRT, то ця стаття не для вас.
  • Якщо у вас головна мережа працює тільки в діапазоні 2.4 ГГц, то роутер підключиться до неї, але в режимі підсилювача буде роздавати вже дві мережі. Ще в діапазоні 5 ГГц. При необхідності, її потім можна відключити.
  • Після настройки, відключення роутера Xiaomi і повторного включення, він буде автоматично підключаться до Wi-Fi мережі (з якої був налаштований) і посилювати її.
  • Можна зробити так, щоб роутер просто посилювати Wi-Fi (мережа в результаті буде одна і пристрої будуть автоматично переключаться між роутером і підсилювачем), або в процесі настройки задати інше ім'я мережі і пароль. Тоді роутер буде роздавати ще одну мережу.
  • Щоб відключити режим ретранслятора і повернути роутер Xiaomi в нормальний режим роботи, можна просто зробити скидання налаштувань до заводських (докладніше нижче), або змінити режим роботи в панелі управління.

Як налаштувати? Є два варіанта:

  1. Зробити скидання параметрів до заводських і в процесі першої настройки вибрати і налаштувати режим роботи "Ретранслятор". Я раджу використовувати саме цей варіант.
  2. Змінити режим роботи в web-інтерфейсі маршрутизатора Xiaomi і налаштувати його на посилення певної Wi-Fi мережі. Цей спосіб можна використовувати в тому випадку, коли роутер у вас вже налаштований.

Я продемонструю обидва варіанти.

Режим Wi-Fi ретранслятора на роутері Xiaomi (при першому включенні)

Якщо ваш роутер вже був налаштований, або ви його намагалися налаштувати, то насамперед необхідно зробити скидання налаштувань. Для цього, необхідно натиснути кнопку Reset і потримати десь близько 10 секунд.

Reset на роутре Xiaomi

Більш докладно в цій статті: скидання налаштувань роутера Xiaomi Mi WiFi.

Важливо! Перед підключенням вимкніть кабель з WAN-порту. До порту "Internet" (він синій) нічого не повинно бути підключено.

Далі підключаємося до роутера з комп'ютера, або мобільного пристрою (по Wi-Fi, або по кабелю) і в браузері переходимо за адресою miwifi.com, або 192.168.31.1.

Може з'явиться сторінка з пропозицією встановити додаток на мобільний пристрій. Пропускаємо це.

Пропозиція встановити програму Mi WiFi

Відкриється сторінка з настройками. Просто натискаємо на кнопку (показана на скріншоті нижче) і продовжуємо.

Початок настройки Xiaomi i WiFi

У наступному вікні вибираємо режим роботи "Ретранслятор". Натиснувши на кнопку біля відповідної схеми.

Режим ретранслятора на Xiaomi mini WiFi

Зі списку вибираємо нашу Wi-Fi мережу, яку потрібно посилити. І в нижньому полі вказуємо пароль від цієї Wi-Fi мережі. Щоб наш Xiaomi зміг до неї підключиться. Продовжуємо настройку.

Вибір Wi-Fi мережі для посилення сигналу роутером Xiaomi

Далі, в залежності від прошивки, може бути два варіанти. Або з'явиться вікно (як на скріншоті нижче), де потрібно просто натиснути на кнопку.

Посилення WiFi мережі за допомогою Xiaomi WiFi router

Або з'явиться вікно, де потрібно задати ім'я для Wi-Fi мережі в двох діапазонах 2.4 GHz і 5 GHz. Так само вказати один пароль для цих двох мереж. Вкажіть таке ж ім'я, як у головній Wi-Fi мережі. Якщо у вас головний роутер роздає мережу тільки в діапазоні 2.4 GHz, то в налаштування репитера Xiaomi для цієї мережі можете задати будь-яке ім'я мережі. Пароль так само вказуємо такий, як у головній мережі.

Ви можете задати будь-яке ім'я мережі. Але якщо воно буде відрізняться від головної, то у вас вийде дві Wi-Fi мережі.

Xiaomi Mi WiFi як ретрансляція WiFi на частоті 2.4 GHz і 5 GHz

В останньому вікні потрібно налаштувати пароль, який потрібно буде вводити при вході в налаштування роутера (коли він буде в режимі репитера). У першому меню нічого не змінюємо. Просто задаємо пароль (який хочете, тільки не забудьте його) і натискаємо на кнопку.

Налаштування пароля для захисту підсилювача Xiaomi mini WiFi

Сторінка ніби зависне. Чекаємо. Має з'явитися ось таке вікно (скріншот нижче). Там нижче кнопки буде вказаний IP-адреса. По ньому можна зайти вже в настройки підсилювача (роутера Xiaomi, який працює в цьому режимі). У мене це адреса 192.168.1.160. Так як за старою адресою miwifi.com роутер буде не доступний.

Натискаємо на кнопку, на яку я вказав (не впевнений, що це потрібно робити).

Завершення налаштування ретранслятора

Трохи чекаємо, і маршрутизатор почне посилювати нашу Wi-Fi мережу. Якщо в процесі настройки ви задали таке ж ім'я як у головній Wi-Fi мережі, то мережа буде одна. Але посилена. Думаю, ви це помітите. Індикатор на моєму Xiaomi mini WiFi горить синім.

Міняємо режим роботи роутера Xiaomi в панелі управління (другий варіант)

Можна обійтися без скидання налаштувань і повторної настройки маршрутизатора з вибором нового режиму роботи. Досить просто відкрити web-інтерфейс за адресою miwifi.com (192.168.31.1) і в розділі "Common settings" (буду вказувати назви англійською) - "Internet settings" в самому низу натиснути на кнопку в розділі "Work mode switch". Вибрати режим роботи "Wireless relay working mode (extend the existing wireless network)" (Ретранслятор).

Зміна режиму роботи роутера Xiaomi WiFi MiRouter 3

Далі все стандартно. Потрібно вибрати бездротову мережу, сигнал якої потрібно посилити. І вказати пароль для підключення до цієї мережі.

Xiaomi: Wireless relay working mode (extend the existing wireless network)

З'явиться вікно, де буде вказано ім'я Wi-Fi мережі яку буде транслювати роутер і IP-адресу, за якою можна зайти в налаштування роутера (в режимі повторювача).

IP-адреса ретранслятора: 192.168.1.160

У тому випадку, якщо вам потрібна одна Wi-Fi мережу, необхідно в настройках Xiaomi задати таке ж ім'я та пароль Wi-Fi мережі як на головному маршрутизаторі.

Зайдіть в налаштування за адресою, яка вказана в вікні на останньому скріншоті (в моєму випадку 192.168.1.160). Можливо, знадобиться вказати пароль для авторизації (який ви встановили при першому налаштуванні маршрутизатора).

І в налаштуваннях задайте таке ж ім'я та пароль як у вашій головній Wi-Fi мережі. У тому числі для діапазону 5 ГГц. Тільки для нього ім'я краще задати інше.

Зміна імені Wi-Fi і пароля на роутері Xiaomi

Після цього, в списку доступних Wi-Fi мереж на ваших пристроях повинна бути одна мережа. Але з помітно збільшеним покриттям.

Думаю, у вас все вийшло. Якщо виникли якісь питання - пишіть в коментарях. Там же можете залишати свої поради. Може у вас інший роутер (НЕ Xiaomi mini WiFi як в моєму випадку), і там цей процес налаштування трохи відрізняється. Буду вдячний за будь-яку корисну інформацію по темі статті.