Нестабільно працює Wi-Fi. Чому обривається інтернет через Wi-Fi роутер?

Нестабільно працює Wi-Fi. Чому обривається інтернет через Wi-Fi роутер?

Розглянемо сьогодні проблему, коли Wi-Fi мережу працює нестабільно, і коли періодично обривається підключення до Wi-Fi мережі, або пропадає підключення до інтернету. Мені здається, що це ще гірше, ніж коли інтернет взагалі не працює. Тому-що проблема не зрозуміла, ніби все працює, але не так як потрібно, пропадає сигнал, відключаються пристрою, і інші незрозумілі моменти. Просто коли щось не працює, то хоча б зрозуміло де шукати рішення, а в такій ситуації взагалі нічого не зрозуміло.

У чому проявляється нестабільна робота підключення по Wi-Fi:

  • Періодичні відключення пристроїв від Wi-Fi мережі. Або просто обривається інтернет на деякий час (без доступу до інтернету), і знову все починає працювати. Дуже популярна проблема, яка доставляє багато незручностей. Наприклад, ноутбук підключений до Wi-Fi мережі, і інтернет працює. Але періодично біля іконки підключення з'являється жовтий знак оклику, і інтернет пропадає. Збивається завантаження файлів і т. Д. І як правило, через деякий час підключення відновлюється.
  • Пристрою не підключаються до Wi-Fi мережі з першого разу, або не бачать Wi-Fi мережу.
  • Wi-Fi мережу повністю пропадає, і з'являється.
  • Дуже низька швидкість інтернету через бездротову мережу (по кабелю все добре).
  • Коли підключення до Wi-Fi працює тільки поблизу від роутера.
  • Постійно змінюється рівень сигналу бездротової мережі.

Це звичайно ж не весь список проблем, які пов'язані з нестабільною роботою бездротових мереж. Їх може бути набагато більше. Дуже часто, Wi-Fi деякий час працює відмінно, а потім починаються проблеми, які знову проходять. Так само, можна помітити появу проблеем наприклад вечорами, або в інший час доби.

Якщо Wi-Fi у вас пропадає в Windows 10, то швидше за все вам допоможе рішення зі статті відключається Wi-Fi в Windows 10. Відвалюється підключення по Wi-Fi на ноутбуці.

Якщо у вас щось схоже, і підключення до інтернету як би є, але користуватися їм не завжди виходить (користуватися без будь-яких проблем), то зараз ми постараємося все виправити.

Зміна каналу бездротової мережі при нестабільній роботі Wi-Fi

Це перший, і найголовніша порада, який обов'язково потрібно спробувати. Ми знаємо, що кожна Wi-Fi мережа працює на якомусь каналі. Якщо цих мереж багато, то вони починають заважати одна одній, і з'являються перешкоди. А в підсумку нестабільна працює Wi-Fi. Ну і різні незрозумілі проблеми, про які я писав вище, і з якими ви вже швидше за все зіткнулися.

Потрібно змінити канал Wi-Fi мережі в налаштуваннях роутера. Детально про каналах, про пошук вільного і про зміну на різних моделях маршрутизаторів, я писав в окремій інструкції: Як знайти вільний Wi-Fi канал, і змінити канал на роутері?

Можете спробувати поставити якийсь статичний канал (якщо у вас стоїть Auto), або навпаки, поставити Auto, якщо був обраний статичний канал. У статті за посиланням вище, я писав про пошук самого вільного каналу за допомогою програми inSSIDer. Можете скористатися.

Потрібно просто зайти в налаштування роутера, перейти на вкладку де налаштовується бездротова мережа, і в пункті Канал (Channel) змінити канал. Ось так це виглядає на роутерах компанії Tp-Link:

Нестабільна робота Wi-Fi мережі Tp-Link

І на роутерах Asus:

Обривається Wi-Fi: зміна каналу на Asus

Після кожної зміни каналу, не забувайте зберігати налаштування, і перезавантажувати роутер . Обов'язково спробуйте кілька варіантів. Повинно допомогти.

Що ще стосується перешкод, то їх можуть створювати побутові прилади. Не ставте роутер поряд з микроволновками, радіотелефонами і т. Д.

Голили інтернет через Wi-Fi: прошивка роутера, і інші поради

Практично завжди, такі неполадки в роботі бездротової мережі виникають через роутера. Не рідко, це пов'язано з прошивкою. Тому, настійно рекомендую оновити прошивку вашого роутера. У нас на сайті є інструкції для всіх популярних виробників. Ось для прикладу, інструкція для Tp-Link.

Так само не виключено, що бездротова мережа може працювати нестабільно через якихось технічних проблем з роутером . Щось із самою платою, або адаптером живлення. До речі, саме адаптери харчування дуже часто є причиною таких проблем. Роутер просто не отримує потрібного харчування і з'являються обриви з'єднання і т. П. Ну і сильні перепади в електромережі можуть впливати на роботу роутера. Якщо інтернет обривається після того, як ви створюєте якусь навантаження на роутер (онлайн відео, ігри, торренти, підключення нових пристроїв і т. Д.), То цей биваті як правило через недорогого (НЕ потужного) роутера.

Потрібно виключити проблеми на стороні інтернет-провайдера . Цілком може бути, що це на його Тороні відбувається обрив з'єднання, і роутер тут ні до чого. Перевірити дуже просто, достатньо підключити інтернет безпосередньо до комп'ютера і перевірити його роботу.

У багатьох з'єднання обривається в тих кімнатах, де дуже поганий сигнал Wi-Fi мережі. Коли на пристрої залишається наприклад тільки одну поділку сигналу мережі.

Обривається Wi-Fi через поганий сигналу

У такій ситуації, потрібно збільшити радіус дії вашої Wi-Fi мережі. По цій темі у нас є стаття: Як посилити сигнал Wi-Fi мережі? Збільшуємо дальність Wi-Fi. Або, встановити репитер. Після цього, проблеми з обривом інтернету повинні зникнути.

А якщо у вас вдома пристрою знаходять дуже багато доступних мереж, які працюють на частоті 2.4 GHz (як швидше за все і ваша мережа), і зміна канал, і навіть зміна роутера не дає результату, і Wi-Fi мережу працює дуже нестабільно, то вирішити цю проблему можна покупкою роутера, який підтримує роботу на частоті 5 GHz. Ця частота практично вільна. Я просто знаю випадок, коли в будинку було багато бездротових мереж, і Wi-Fi просто неможливо було користуватися, поки не перейшли на частоту 5 GHz.

Якщо інтернет пропадає тільки на одному ноутбуці

Ну і звичайно ж не рідкість, коли всі пристрої підключаються і працюють з бездротовою мережею без будь-яких проблем і обривів з'єднання, а один пристрій весь час відключається, втрачає з'єднання і т. Д. Не складно здогадатися, що найчастіше цей пристрій називається ноутбук і працює на Windows.

У таких випадках, обов'язково потрібно оновлювати драйвер бездротового адаптера. Як це зробити, я писав тут. Не виключено, що проблема може бути в залозі. І з'являється вона дуже часто після розбирання ноутбука (чищення від пилу). Чому так? При складанні не рідко страждає антена, яка вбудована в ноутбуці. Ось і проблеми в роботі з Wi-Fi мережами. Дуже часто, після цього інтернет працює тільки біля самого роутера.

Оновлення: змінюємо властивості Wi-Fi мережі

Відкрийте "Центр управління мережами і загальним доступом" і натисніть на свою Wi-Fi мережу. У новому вікні натискаємо на кнопку "Властивості бездротової мережі" і ставимо галочку біля "Подключаться, навіть якщо мережа не веде мовлення свого імені (SSID)". Натискаємо Ok.

Налаштування Wi-Fi якщо обривається з'єднання

Якщо не допоможе, і Wi-Fi буде як і раніше відвалюватися, то в цьому ж вікні, на вкладці "Безпека" можна натиснути на кнопку "Додаткові параметри" і поставити галочку біля "Включити для цієї мережі режим сумісності з Федеральним стандартом обробки інформації (FIPS ) ".

Рішення помилки з відключенням Wi-Fi на ноутбуці

Можна перезавантажити комп'ютер. За цей рада спасибі Олександру. Він підказав його в коментарях до цієї статті.

Ось такі поради, якщо у вас є цікава інформація по цій темі, особистий досвід, то пишіть в коментарях. Там же можете задавати питання, обов'язково відповім!